Czego kiedyś słuchaliście - wersja niefilmowa

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Czego kiedyś słuchaliście - wersja niefilmowa

#1 Post autor: Ghostek » sob mar 20, 2010 00:53 am

No właśnie. Co było przed filmową?
Nie wstydzić się i obnażać czego słuchaliście w dzieciństwie, czy zanim to zaczęliście z filmową romansować ;>

U mnie na przykład to:

http://www.youtube.com/watch?v=O6XE1XRiLeY

;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#2 Post autor: Koper » sob mar 20, 2010 01:16 am

W moim dzieciństwie na szczęście takich okropieństw nie było. :) Zatem muzyka pop-rock lat 80. głównie. Też może kicz, ale przynajmniej 5 gejowatych gości nie skakało w teledyskach. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#3 Post autor: Ghostek » sob mar 20, 2010 01:27 am

ODpierdol się od BSB, proszę Cię i nie naśmiewaj się z moich cennych wspomnień z dzieciństwa ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#4 Post autor: Paweł Stroiński » sob mar 20, 2010 01:30 am

Roxette, Leonard Cohen i Jean-Michel Jarre (obu kochała moja Babcia, słuchałem u niej w mieszkaniu, The Beatles (Tata miał kiedyś wszystkie kasety, teraz chyba mu kupię remaster na urodziny i święta :D), Backstreet Boys (album wcześniej niż Alek :P ), no i potem filmówka.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#5 Post autor: Koper » sob mar 20, 2010 01:55 am

Rany... Dobra, przyznajcie się, który z BSB był waszym idolem. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#6 Post autor: Adam » sob mar 20, 2010 08:19 am

Nick Carter!! Ohh fucking yeah.. kłit plejing gejms łif maj hart :D;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
ewelina
Michał Lorenc
Posty: 697
Rejestracja: pt lut 26, 2010 01:23 am
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: ewelina » sob mar 20, 2010 11:00 am

Ja niestety nie słuchałam BSB,Just 5 i teraz nie mam się czym pochwalić;).Za to słuchałam polskiej muzyki rockowej lata 80.,90.
Z muzyki bardziej popowej,to był grzeszek mojego dzieciństwa:
http://www.youtube.com/watch?v=JI53Zpj_l_0
ehhh ,aż się łezka uroniła:P

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#8 Post autor: Bucholc Krok » sob mar 20, 2010 11:51 am

Kilka przykładów:

http://www.youtube.com/watch?v=deuc5lKOCno

http://www.youtube.com/watch?v=p6-M63HVR2g

http://www.youtube.com/watch?v=qGBRGIHp ... re=related

Choć generalnie bardziej interesowały mnie audycje radiowe mówione. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#9 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 21, 2010 01:00 am

Zaraz Bucholc :? A ja myślałem, że Ty przed filmówką metalu słuchałeś :?: :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#10 Post autor: Bucholc Krok » ndz mar 21, 2010 15:32 pm

Ale przecież nie w dzieciństwie.. A filmówka była też wcześniej (po tych bajkach) przez cały czas, tylko niezbyt często (na pewno nie tak jak teraz).
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#11 Post autor: muaddib_dw » ndz mar 21, 2010 15:56 pm

Muza filmowa interesowała mnie od dzieciństwa magia kina i muza filmowa zostały we mnie zaszczepione na przełomie cudownego okresu lat 70-80' ciężko było coś u nas zdobyć w tym okresie na nośnikach. Nie ukrywam ze interesowała mnie muzyka italo disco, new romantic itp, dobrze się wówczas na tym bawiłem na dyskotekach. Potem przyszedł czas buntu Metallica, Slayer, Iron Maiden, Halloween, Nirvana, następnie czas wyciszenia Pink Floyd, Mike Oldfield, JM Jarre. Do dziś lubię sobie posłuchać w/w klimatów. A zapomniałem o klimatycznych audycjach na programie 3 PR "Spotkania z L muzyka" o wieczornych porach latem 2-3 w nocy siadało się na balkonie w rozgwieżdżoną noc i przy dźwiękach Bryana Eno wpatrywało przez teleskop w gwiazdy lub obcinało sąsiadki :lol: Pod koniec lat 80 zaczeły pojawaiać się w sklepach pirackie kasety z muzą filmową wsysałem wszystko co było wówczas dostępne. Nagrywało się audycje z muzą filmową z 2 i 3 progr PR, ech to były czasy człowiek fascynował się każdą nutą nie było obozów Zimmera, Hornera, Williamsa była muzyka filmowa. Pierwszą płytą CD jaką kupiłem był The Wall następnie Division Bell trzecią już była muza filmowa - Legend Clannad. A jako ciekawostka pierwszymi pirackimi kasetami były Return of the Jedi -album LP, Robocop, Masters of the Universe, Robin Hood Kamena. A pierwszym filmem na którym dostrzegłem muzykę filmową były Szczęki miałem wtedy 6 lat :lol: Reasumując zapoznawałem się z wieloma gatunkami niezależnie jednak muzyka filmowa była w moim sercu od początku.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#12 Post autor: muaddib_dw » ndz mar 21, 2010 16:03 pm

Na początku lat 90 była jeszcze fascynacja zespołem Queen która została do dziś.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#13 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 21, 2010 23:28 pm

Bucholc Krok pisze:Ale przecież nie w dzieciństwie.. A filmówka była też wcześniej (po tych bajkach) przez cały czas, tylko niezbyt często (na pewno nie tak jak teraz).
A teraz to rozumiem i dziękuję za wytłumaczenie :) Ogólnie ciekawych rzeczy słuchaliście muszę przyznać :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#14 Post autor: Bucholc Krok » pn mar 22, 2010 06:54 am

Wawrzyniec pisze:Ogólnie ciekawych rzeczy słuchaliście muszę przyznać :)
No nie wiem.. ;) W bajkach jeszcze można było fajną muzykę usłyszeć, ale reszta.. :) Oczywiście to widać dopiero po latach.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Neo
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 02:15 am
Lokalizacja: Stalowa Wola

#15 Post autor: Neo » wt kwie 06, 2010 11:03 am

Ja od dziecka słuchałem Stinga, (uważam, że pisze najpiękniejsze teksty) The Police, Jeana Michel'a Jarre'a, Elvisa Presley'a, Roya Orbisona, Queen, Roxette, dlatego, że w domu była taka muzyka. Myślę, że ,,podsunięto'' mi ambitnych artystów, poza tym słucham ich twórczości do dziś.

Z tym, że jeśli o Jeana Michel'a Jarre'a chodzi to głównie albumy:

Zoolook
Oxygene
Equinoxe
Chronologie
Randez-Vous
Revolutions

Bo te jego ostatnie dyskotekowe przeboje to jakoś do mnie nie trafiły.
Odstawały od wrażeń jakie pozostawiły utwory z przeszłości.

ODPOWIEDZ