CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1261 Post autor: WhiteHussar » śr sty 15, 2014 17:02 pm

Kaonashi pisze:O proszę. Kolejny Rzeszowianin :)
A kto tu jeszcze jest z Rzeszowa?

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1262 Post autor: Kaonashi » śr sty 15, 2014 17:03 pm

Ja i Wawrzyniec.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odp: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1263 Post autor: WhiteHussar » śr sty 15, 2014 17:15 pm

Mega zdziwienie. Zawsze jak coś to ludzie są z większych miast. No to teraz znam 2 osoby z podkarpacia, które kochają muzykę filmową :-D

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1264 Post autor: Wojteł » śr sty 15, 2014 18:10 pm

Ja ostatnio oglądałem The Wolverine

Świetny film. 2/10
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1265 Post autor: Templar » wt sty 28, 2014 23:45 pm

Zwiastun nowego filmu Gilliama:

http://www.youtube.com/watch?v=XpsJPOMfGSo

wygląda tandetnie, tak tandetnie, że chcę to jak najszybciej obejrzeć :D Podoba mi się ta cała stylistka rodem z początku lat 90. No i do tego jeszcze Christoph Waltz :)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1266 Post autor: Wojteł » pt sty 31, 2014 18:05 pm

Les Miserables

Obejrzałem to sobie, geniusz to to nie jest, ale tragedii też nie ma.

Jakkolwiek chciałbym tu się nie zgodzić z pewną często podnoszoną kwestią, jakoby Russel Crowe tragicznie śpiewał w tej roli.

Po pierwsze, Crowe śpiewa inaczej od innych aktorów - podczas gdy resztą zbliża się raczej do klasycznego śpiewu, Russel ma bardziej naturalny wokal. Do tego ma dość małą skalę i raczej niezbyt "giętki" głos, więc w niektórych utworach wypada fatalnie - np. w piosence otwierającej film (jakkolwiek uważam to raczej za winę samej melodii mu powierzonej - w zasadzie jeden dźwięk, to się sprowadza raczej do rytmicznego przeciągania sylab na ściśniętym gardle niż do śpiewu, Jackman miał tu ten sam problem, ale nie rzucało się to tak w oczy, bo miał 5 razy mniej tekstu do zaśpiewania. Z gówna bicza nie ukręcisz, lepiej by to wypadło jako zwykła scena dialogowa). I uważam, że właśnie ta początkowa scena rzuciła cień na resztę jego występu, bo miał elementy, które zaśpiewał naprawdę przyzwoicie, takie jak np. rozmowa z Anne Hathawy czy konfrontacja z Hugh Jackmanem. Szczerze mówiąc, jego śpiew podobał mi się o wiele bardziej, niż tego młodego rewolucjonisty, co to brzmiał jakby go właśnie Russel czy inny badass za kadrem za jaja ściskał. Reasumując, Russel wielkim śpiewakiem nie jest, ale nie jest też tak tragiczny, jak wszyscy mówią - jak miał dobrą melodię, to potrafił ją ciekawie zaśpiewać.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1267 Post autor: Wawrzyniec » ndz lut 02, 2014 17:31 pm

Jakby co zachęcam do zapoznania się z moją zeszłoroczną recenzją, gdzie dokładnie opisywałem moje odczucia odnośnie śpiewu w wykonaniu Crowe'a i Jackmana. I jakby co też nigdy nie popierałem tej nagonki jaką Crowe zebrał.
Wojtek pisze:
Les Miserables

Obejrzałem to sobie, geniusz to to nie jest, ale tragedii też nie ma.
A dlaczego coś albo musi być "geniuszem", albo "tragedią"? Czy nie ma nic pomiędzy, czy film po prostu nie może być dobry, tylko albo bardzo dobry, albo bardzo zły? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1268 Post autor: Wojteł » ndz lut 02, 2014 18:12 pm

A czy ja napisałem, że musi?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1269 Post autor: Wawrzyniec » ndz lut 02, 2014 19:20 pm

Oj, nie ciągnijmy się teraz za słówka. Po prostu doszedłem do wniosku, że skoro "ani arcydzieło, ani gniot" to, że lubisz operować samym absolutem. Ale już mniejsza oto, cieszę się, że film Ci się podobał i w sumie sam nie mam tutaj wiele do dodania, gdyż co miałem do powiedzenia to napisałem w swojej recenzji, którą osobiście zaliczam do jednych z lepszych jakie dane było mi stworzyć.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1270 Post autor: Wojteł » ndz lut 02, 2014 19:32 pm

Wawrzyniec pisze:Oj, nie ciągnijmy się teraz za słówka. Po prostu doszedłem do wniosku, że skoro "ani arcydzieło, ani gniot" to, że lubisz operować samym absolutem.
Ja nie lubię, ale krytycy lubią - spotkałem się z wieloma hurraoptymistycznymi opiniami na temat filmu, dlatego zaznaczyłem, że arcydziełem to on nie jest.
Wawrzyniec pisze:Ale już mniejsza oto, cieszę się, że film Ci się podobał i w sumie sam nie mam tutaj wiele do dodania, gdyż co miałem do powiedzenia to napisałem w swojej recenzji, którą osobiście zaliczam do jednych z lepszych jakie dane było mi stworzyć.

Tego, że mi się podobał, też nie napisałem - szczerze mówiąc właśnie dlatego skomentowałem go jednym zdaniem, bo mnie nie porwał, a ilekroć ciężar akcji przenosił się z linii Jackman- Crowe na rewolucjonistów, zakochaną młodzież, czy jeden z 7 000 000 innych wątków pobocznych, miałem duże trudności z wytrwaniem na nim.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1271 Post autor: Wawrzyniec » ndz lut 02, 2014 20:13 pm

Przede wszystkim, nie wiem gdzieś niby te hurraoptymistyczne recenzje znalazł, gdyż z tego co ja pamiętam, to film zbierał dość mieszane recenzje i opinie.
I też za ten Twój drugi zarzut, z którym nie mogę się w pełni zgodzić. Warto zaznaczyć jakże grubą książką dzieło Hugo jest i naprawdę niełatwo je zekranizować. Dlatego też jest wiele cięć, uproszczeń itd. Co dla mnie jednak nie wpływa źle, gdyż wszystko jednak zgrywa się w jedną spójną całość. I tak jak sam fanem musicali nie jestem, tak ten naprawdę mi się podobał.
I dla mnie to jest jak najbardziej dobra i udana adaptacja.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1272 Post autor: Adam » ndz mar 02, 2014 17:36 pm

nadrabiam powoli nominacje oskarowe z tego roku...

American Hustle - nie wiem za co ten grad nominacji, ledwo zmęczyłem ten film, karykaturalne stroje i gra aktorska, to miał być pastisz czy co? dla mnie wtf.. jedynie kto się tam wybija to Jennifer, również w scenie śpiewania Bonda, ona w zasadzie mnie przetrzymała do końca seansu. gra Bale'a? Dał sobie zrobić kupę na głowie i zapuścił 20 kg. I tyle. Zmarnowany czas..

Dallas Buyers Club - o maj gad!!!! genialny film, Matthew tam zniszczył po prostu, film chyba najtanszy z całej 10-tki, typowo offowy, ale co za duet aktorski. Leto w 2 połowie jest równie magnetyczny w grze co Matthew. A kurde facet 6 lat nie grał w żadnym filmie i jedyne na czym spędzał czas to trasy koncertowe i dupeczki.. Dwa pewne oskary za role męskie. PO seansie tym bardziej współczuję DiKarpiowi, bo znów mu się nie uda...

Nebraska - b.dobre kino, na swój sposób urokliwe, fajnie że biedne społeczeństwo też zasłużyło w hollywood by być pierwszoplanowym filmem i do tego wysokich lotów..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1273 Post autor: Wojteł » ndz mar 02, 2014 22:16 pm

Adam pisze:gra Bale'a? Dał sobie zrobić kupę na głowie i zapuścił 20 kg. I tyle. Zmarnowany czas..
A to Ci nowość :P u niego gra aktorska zazwyczaj sprowadza się do tego, że chudnie i pakuje na zmianę, dla odmiany przytył. Czasem zagra całkiem dobrze, ale to chyba są wypadki przy pracy.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1274 Post autor: Templar » ndz mar 02, 2014 23:09 pm

Wojtek pisze:A to Ci nowość :P u niego gra aktorska zazwyczaj sprowadza się do tego, że chudnie i pakuje na zmianę, dla odmiany przytył. Czasem zagra całkiem dobrze, ale to chyba są wypadki przy pracy.
Jak Ty tak możesz go obrażać, przecież on jest takim genialnym aktorem, bo się poświęca dla każdej roli. I za każdą powinien Oscara dostać, każdy gimbus z Kwejka to potwierdzi :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: CO OSTATNIO OGLĄDALIŚCIE?

#1275 Post autor: Wojteł » ndz mar 02, 2014 23:13 pm

No, oświetleniowiec z planu terminatora potwierdzi, że nikt jak Bale nie wczuwa się w role :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ