Grawitacja

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Grawitacja

#106 Post autor: hp_gof » śr paź 30, 2013 00:05 am

Ja nie wiem co ma na celu porównywanie wysokobudżetowych filmów hollywoodzkich do powstających za grosze filmów polskich... 8) Po prostu tym razem ten hollywoodzki blichtr technologiczny mnie nie zachwycił ;) Bywa. A Ty, Wawrzek to następnym razem wal śmiało kąśliwe komentarze, przynajmniej będzie śmiesznie :D

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Grawitacja

#107 Post autor: qnebra » śr paź 30, 2013 15:55 pm

Polski film za sto milionów:

10 mln dla pana prezesa partii za wspieranie projektu
10 mln dla pana mecenasa
10 mln dla ratusza za wydanie odpowiednich zgód i nie sprawianie problemów
10 mln dla prezesa firmy wspierającej, czyli sponsora
20 mln na pozostałe łapówki
20 mln na marketing
19 mln na promocję w telewizji, premie dla prezesów stacji telewizyjnych
1 mln na nakręcenie filmu przez studentów

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Grawitacja

#108 Post autor: Koper » śr paź 30, 2013 16:42 pm

hp_gof pisze:Ja nie wiem co ma na celu porównywanie wysokobudżetowych filmów hollywoodzkich do powstających za grosze filmów polskich...
No ale przecież polskie kino jest podobno w tak znakomitej kondycji, że pieniądze to do niego powinny strumieniami napływać. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Grawitacja

#109 Post autor: hp_gof » śr paź 30, 2013 16:52 pm

Po pierwsze nie mówiłem, że polskie kino jest w nie wiadomo jak doskonałej kondycji i samo na siebie zarabia, tylko że coś się w końcu ruszyło i mamy dobry rok, bo powstały interesujące obrazy, które na dodatek zyskały pozytywne opinie na festiwalach zagranicznych i różne nagrody. Ale odrodzenie się polskiego kina to proces wieloletni i mam nadzieję, że ten rok to nie przypadek, tylko rośnie wreszcie nowe pokolenie twórców. A Wy tylko o kasie i tylko przedrzeźniacie i wyśmiewacie :roll: Masakra.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Grawitacja

#110 Post autor: Koper » śr paź 30, 2013 17:28 pm

hp_gof pisze:Po pierwsze nie mówiłem, że polskie kino jest w nie wiadomo jak doskonałej kondycji i samo na siebie zarabia, tylko że coś się w końcu ruszyło i mamy dobry rok, bo powstały interesujące obrazy, które na dodatek zyskały pozytywne opinie na festiwalach zagranicznych i różne nagrody.
Ile ich jest? 3? 4? Z czego wszystkie w gatunku "dramat festiwalowy". Jedyny gatunek jaki naszym wychodzi czasem. Fajnie, że te filmy się udały ale to nie zmienia dla mnie obrazu rodzimej kinematografii jako całości.
Tak wiem, zaraz przyjdzie Adam i powie, że nasze kino jest super i tylko brakuje, by Brajan do jakiegoś filmu polskiego score napisał, to już będzie pełnia szczęścia. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Grawitacja

#111 Post autor: Adam » ndz lis 03, 2013 09:02 am

byłem wczoraj drugi raz w imaxie 3d na Gravity.

obra maestra. tyle w temacie.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Grawitacja

#112 Post autor: hp_gof » ndz lis 03, 2013 11:31 am

Adam pisze:obra maestra. tyle w temacie.
Widzę, że w Twoim słowniku do "geniusz", "megakult" i innych określeń dołączyło nowe: "obra maestra" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Grawitacja

#113 Post autor: Adam » ndz lis 03, 2013 12:11 pm

tak. mogę też napisać krasa hudba :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Grawitacja

#114 Post autor: Mystery » czw lis 21, 2013 15:10 pm

Ciekawostka. "Aningaaq", film syna Cuarona uzupełniający Grawitację :)
http://www.awardsdaily.com/blog/gravity ... -aningaaq/

Awatar użytkownika
ravaell
Asystent orkiestratora
Posty: 424
Rejestracja: wt maja 03, 2011 15:19 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Grawitacja

#115 Post autor: ravaell » czw lis 21, 2013 16:50 pm

Mystery pisze:Ciekawostka. "Aningaaq", film syna Cuarona uzupełniający Grawitację :)
http://www.awardsdaily.com/blog/gravity ... -aningaaq/
Rewelacyjna krótkometrażówka, paradoksalnie oddziałuje na emocje mocniej, aniżeli samo Gravity. Mistrzostwo minimalizmu.

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Grawitacja

#116 Post autor: Marcin » wt mar 04, 2014 09:14 am

Będę szczery, Tylko Jerry 8)

ODPOWIEDZ