Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#46 Post autor: Mystery » pt paź 11, 2013 15:42 pm

Koncertowe wykonanie "Jodie´s Theme"
http://vimeo.com/76463408#

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#47 Post autor: Bucholc Krok » pt paź 11, 2013 18:05 pm

Templar pisze:Ja jeszcze nie słuchałem, bo chcę najpierw grę pokonać, przed chwilą właśnie odebrałem ;)
Gdzie zamawiałeś, że już 9-tego miałeś?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#48 Post autor: Templar » pt paź 11, 2013 18:08 pm

W Ultimie, ale wszędzie było 9.10, bo wtedy była premiera, przenieśli z 11.10. A już nawet w niektórych sklepach jak np. RTV Euro AGD można było dostać we wtorek, tylko koło mnie akurat nie mieli Edycji Specjalnej to zaczekałem do środy, bo już do innego sklepu nie chciało mi się jechać :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#49 Post autor: Bucholc Krok » pt paź 11, 2013 18:10 pm

W RTV też była edycja specjalna? To ile tego natłukli? :) W Amazonie wszystko zeszło w pre-orderze.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#50 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 12, 2013 19:22 pm

Ależ mi się ten soundtrack podoba i dobrze słucha. :? Szkoda tylko, że tak dobra muzyka nie została napisana do jakiegoś filmu i tak czy siak mało kto zwróci na nią uwagę. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#51 Post autor: Koper » sob paź 12, 2013 19:43 pm

A ktoś Balfemu broni równie dobrą muzę do filmów pisać (Zimemr może? :P ), by na nią zwrócono większą uwagę? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#52 Post autor: Templar » sob paź 12, 2013 20:13 pm

Koper pisze:A ktoś Balfemu broni równie dobrą muzę do filmów pisać (Zimemr może? :P )
Źli producenci z Hollywoodu :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#53 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 12, 2013 22:48 pm

Może się śmiać, ale naprawdę coś jest nie tak, że jego najlepsze prace to te na potrzeby gier. Rozumiem, że to "Beyond: Two Souls" to ma mieć jakieś elementy thrillery czy coś w ten deseń. I w tym samym roku Balfe skomponował do thrillera "The Frozen Ground". Od taka nieciekawa tapetka. A jednocześnie do gry potrafi skomponować tak ciekawy score. Coś tu jest nie tak? Ale OK, to tylko moje odczucia, z którymi chciałem się podzielić.
A czy ktoś to przesłucha, czy nie, to jest mi w sumie obojętne. Mnie się podoba i to jest najważniejsze.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#54 Post autor: Koper » ndz paź 13, 2013 12:09 pm

Frozen Ground to niestety mocno przeciętny film, trochę nawet rozczarowujący. Acz muzyka Balfa spisuje się tam nawet nieźle, pomijając fakt, że po 45 minutach zaczyna już męczyć wałkowaniem w kółko tego samego brzmienia i motywu.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#55 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 13, 2013 21:52 pm

Wiesz ja dawno nie widziałem dobrego filmu z Nicholasem Cagem, więc to mnie nie dziwi. Ale przesłuchaj sobie takie "Frozen Ground", a potem "Beyond: Two Souls" i usłyszysz dopiero różnicę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#56 Post autor: kiedyśgrześ » śr paź 16, 2013 21:32 pm

Rzuciłem okiem na walktrough na tubie, dziwactwo jakieś ta gra, przecież to samo się gra :P Muza z obrazem w sumie nie powala, o zgrozo Santaolalla w The Last of Us robił większe wrażenie :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#57 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 22, 2013 23:52 pm

O ile ułożenia TOPu najlepszych soundtracków tego roku, będzie ciężko o tyle w przypadku gier, już powoli krystalizuje mi się mój TOP 5. I "Beyond: Two Souls", obok "The Last of Us" i "Remember Me" na pewno się tam znajdzie. Zresztą nie wiem czy to nie jest moje TOP 3.
I z bólem stwierdzam, że jeżeli chodzi o muzykę to w tym roku gry prezentują wyższy lepszy poziom od filmów. :( :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#58 Post autor: Mefisto » śr paź 23, 2013 02:06 am

Całkiem niezła muzyka. Szału wielkiego nie ma, szczególnie, że druga część albumu słabuje względem pierwszej, niemniej zdacydowanie jest to jedna z lepszych ścieżek sygnowanych nazwiskiem Lorne'a i jeden z ciekawszych ostów tego rocku.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#59 Post autor: Mystery » czw paź 24, 2013 16:47 pm

Wawrzyniec pisze:O ile ułożenia TOPu najlepszych soundtracków tego roku, będzie ciężko o tyle w przypadku gier, już powoli krystalizuje mi się mój TOP 5. I "Beyond: Two Souls", obok "The Last of Us" i "Remember Me" na pewno się tam znajdzie. Zresztą nie wiem czy to nie jest moje TOP 3.
I z bólem stwierdzam, że jeżeli chodzi o muzykę to w tym roku gry prezentują wyższy lepszy poziom od filmów. :( :?
Moje Top 3 w tym momencie chyba będzie takie same i rzeczywiście mamy dobry rok game scorów, między innymi dzięki kompozytorom muzyki filmowej Tyler, Balfe, Santaoalla, Doyle, Tilton, Lennertz i jak tak teraz spojrzałem na 10 moich ulubionych scorów to już parę świetnych prac mi się do niej nie łapie, a mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec niespodzianek na ten rok (to kto w końcu komponuje do Call of Duty: Ghosts? :P )

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe - Beyond: Two Souls

#60 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 30, 2013 00:48 am

Tak słucham i słucham tego score'u i najbardziej przeszkadza mi jednak rzecz. Główny temat, czyli tytułowy "Beyound: Two Souls". Taki świetny utwór, jeden z TOP tracków do gier i w ogóle TOP utworów tego roku, ale jest zdecydowanie za krótki. Np. na youtubie znalazłem wersję "extended" i bardzo mi się ona podoba:

https://www.youtube.com/watch?v=co3FvjoQr0w
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ