Jakie książki ostatnio czytaliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#136 Post autor: DanielosVK » pt wrz 20, 2013 22:32 pm

Marek Łach pisze:Lód też jest świetny, zresztą Dukaj to najlepsze, co ma do zaoferowania obecna polska fantastyka - ba, co oprócz Lema ma do zaoferowania w ogóle.
Sapkowskiego nie lubimy?
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#137 Post autor: Marek Łach » pt wrz 20, 2013 22:35 pm

Lubimy i to bardzo, ale jednak Dukaj imho to poziom wyżej, i koncepcyjnie i nawet literacko. :) Choć może trochę łatwiej wykazać się w wizjonerskim SF niż w fantasy. ;)

Awatar użytkownika
nadszyszkownik Kilkujadek
Nominowany do Emmy
Posty: 1597
Rejestracja: wt sty 19, 2010 16:47 pm
Lokalizacja: ziemie odzyskane

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#138 Post autor: nadszyszkownik Kilkujadek » ndz wrz 22, 2013 10:41 am

Na temat polskiej fantastyki się nie wypowiadam, gustuję bardziej w fantasy, a tutaj wiadomo, rządzi Sapkowski. Co do Dukaja, na 'Lód' skusiłem się gdyż powieść ta przedstawia historię alternatywną, co mnie bardzo interesuje . Spodobał mi się jego styl oraz język i dlatego kolejne książki czekają na przeczytanie. Z racji tematyki, następny będzie 'Xavras Wyżryn' :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#139 Post autor: Templar » śr paź 02, 2013 19:21 pm

Niedawno poinformowali, że Tom Clancy niestety wczoraj zmarł:

http://kultura.wm.pl/173826,Tom-Clancy-nie-zyje.html

:(
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#140 Post autor: Ghostek » pn paź 07, 2013 08:52 am

Dawno mnie tu nie było, ale skoro już jestem to polecę pewną pozycję:

Obrazek

KSIAZKA_ZOLTE_PTOKI.mp3
Obrazek

hp_gof

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#141 Post autor: hp_gof » wt lis 19, 2013 19:24 pm

Obrazek

Zdecydowanie krótsza od Cienia wiatru, ale spodobała mi się. Skupia się co prawda głównie na postaci Fermina, ale to fajna postać, więc dobrze jest. No i stanowi preludium do finałowej, czwartej części, która zostanie za jakiś czas wydana.

Obrazek

Książka porusza 2 wątki - wątek Oscara i wątek dziadka (lokatora). Z tym, że ten drugi w zasadzie dotyczy całej przeszłości Thomasa Schella seniora i małżeństwa z babcią Oskara. Co się wydarzyło w czasie wojny (w Dreźnie), czemu odszedł od żony, czemu zostawił syna, czemu nie mówi itd. To zdecydowanie uzupełniło tę postać (a przede wszystkim jej motywacje) po obejrzeniu filmu, choć akurat tej wiedzy w filmie akurat zupełnie nie trzeba ;) Za to w filmie ciekawiej i pełniej rozbudowano poszukiwania Oscara. Wiele scen w filmie nie ma miejsca w książce. Z tego wynika, że film jest bardzo ciekawa i wg mnie udaną adaptacją. Przemyślaną przede wszystkim. Z bardzo ładnie wykorzystanym językiem filmu.

Obrazek

Książka jest cudowna. Może przez wiele wątków, które mnie zainteresowały. Dawno nie czytało mi się tak dobrze książki po angielsku :) I już widzę, że książka skupia się tak naprawdę na synu Philomeny, a film - na niej samej (uwzględniając retrospekcje). To oznacza, że film wymagał świetnych zdolności adaptacyjnych, bo nie wystarczyło przy pisaniu scenariusza oprzeć się wyłącznie na książce. Mimo że jest to powieść na podstawie autentycznych wydarzeń, to czyta się jak fikcję! Jestem bardzo ciekaw tego filmu i nadal nie mogę rozpracować do końca ścieżki dźwiękowej Olka :) Bałem się, że kupię tę książkę i będzie mi się dłużyło jej czytanie i będę rozczarowany, a stało się zupełnie odwrotnie! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#142 Post autor: lis23 » sob lis 23, 2013 20:17 pm

Andrzej Sapkowski - " Sezon Burz ".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#143 Post autor: bladerunner22 » ndz lis 24, 2013 23:19 pm

Inferno -Dan Brown

Obrazek
panie ile można żerować na jednym pomyśle, oczywiście styl browna może nadal w paru miejscach imponować, ale ja już generalnie jestem zmęczony powoli przygodami profesora Langdona, szkoda, że w 3 części w pewnym momencie nie zakończył jego żywota bo byłoby to najlepsze z możliwych zakończeń :)
dzięki książce poznałem symfonie Liszta : Inferno :mrgreen:
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#144 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 13, 2013 02:01 am

Co prawda to nie jest książka jaką ostatnio czytałem, ale mam pewien dylemat i liczę na Waszą pomoc.
Otóż znalazłem takie oto cudo:

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=kGTWgxyqZIU

Trochę to kosztuje, ale wygląda to obłędnie. Mam tylko pewien dylemat: Widziałem to naturalnie u siebie w Dussmannie (to taki Über-Empik), przy czym jest tylko w języku niemieckim. Mogą zamówić w języku angielskim, ale to może potrwać z tydzień, a ja już w następnym tygodniu jadę do Polski.
Co prawda widziałem to też na polskich stronach jak chociażby Allegro:

http://allegro.pl/christopher-nolan-s-b ... 54225.html

Ale mam obawy, czy zważywszy teraz na okres świąteczny dojdzie to na czas, plus niestety w Polsce, plus z kosztami przesyłki wychodzi to drożej, niż to co mam w Niemczech.
Jakby co tu nie chodzi o niemiecki język, który jest dla mnie piękny i ogólnie jestem germanofilem. Ale jeżeli chodzi o takie spawy jak Batman, czy w ogóle produkcje hollywoodzkie, to jednak wolę wszystko w oryginalnej wersji.
Co prawda i tak to jest album, więc większość to piękne zdjęcia, ale jednak trochę tekstu jest.

I sam nie wiem czy kupować w Berlinie, czy też zamawiać w Polsce (ale też nie wiem czy to allegro to najlepsze co znalazłem) i modlić się, aby doszło przed świętami? Wiem, że sam muszę podjąć decyzję i pewnie zawracam Wam głowę, ale jednak liczę na wyrozumiałość i może jakieś jedno mądre słowo, czy radę.

Z góry uprzejmie dziękuję za uwagę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#145 Post autor: Templar » pt gru 13, 2013 02:22 am

"Wysyłka towaru nastąpi w terminie od 5-7 DNI ROBOCZYCH."

To tak na styk + bardzo drogo, bo na Amazonie jest za niecałe 90zł:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1419 ... ROKL5A1OLE

dołóż jeszcze coś, żeby wyszło w sumie jakieś 25 funtów to będzie darmowa wysyłka. Nawet wtedy zapłacisz mniej niż na Allegro, a będziesz miał coś dodatkowego. Jak dzisiaj zamówisz to do świąt powinno bez problemu dojść, książka jest na stanie, także mogą ją wysłać od razu, ważne, żeby też drugi przedmiot był od razu dostępny.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#146 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 13, 2013 02:45 am

Cholera, nigdy nie kupowałem nic przez Amazona i naprawdę nawet jak to z zagranicy to dojdzie do 24.12.?
Coś jeszcze drugiego dołożyć? Jest tam może "Rush", "Pacific Rim", albo "Gravity"? Oj, nie wiem czy ze swoją epicfailowością sobie z tym poradzę. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#147 Post autor: Templar » pt gru 13, 2013 02:56 am

Wawrzyniec pisze:Cholera, nigdy nie kupowałem nic przez Amazona i naprawdę nawet jak to z zagranicy to dojdzie do 24.12.?
Coś jeszcze drugiego dołożyć? Jest tam może "Rush", "Pacific Rim", albo "Gravity"? Oj, nie wiem czy ze swoją epicfailowością sobie z tym poradzę. :?
Jakbyś teraz jeszcze zamówił to możliwe, że wyślą rano ok. 6-7, bo mi zawsze w tych godzinach paczki wysyłają z Amazonu :P I we wtorek/środę powinno być u Ciebie, paczki dostarcza DHL. 100% gwarancji nie daję, ale żeby nie doszło to musiałby być jednak spory pech. Zresztą w tym roku jakoś opóźnień nie zauważyłem w paczkach, co prawda ostatnio tylko parę zamawiałem przez Pocztę Polską (także nie wiem jak to wygląda u DHL), ale wszystkie na następny dzień doszły (priorytety), ostatnia m.in. dzisiaj :P Wszystkie te soundtracki, które wymieniłeś są dostępne, ale w sumie tylko Gravity się opłaca, bo reszta jest taniej w naszych marketach (Rush i Pacific Rim jest dostępne aktualnie w twoim MM), tak jak zresztą Ci napisałem jakiś czas temu :P


http://www.amazon.co.uk/Gravity-Score-O ... vity+price
http://www.amazon.co.uk/Rush-Hans-Zimme ... ush+zimmer
http://www.amazon.co.uk/Pacific-Rim-Ram ... acific+rim

Co do zamawiania, tylko kartę potrzebujesz i raczej problemów mieć nie powinieneś, bo angielski chyba znasz, także powinieneś wszystko zrozumieć :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#148 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 13, 2013 03:07 am

To byłoby idealnie Album plus Gravity. Tylko u mnie sprawa jest taka, że w Rzeszowie będę dopiero w środę. A więc nie chciałbym, aby to doszło przed czasem i wtedy zostało zwrócone. Tak też zależy mi na przedziale od 18.12. do 23.12. I boję się, że ze względu na święta to nie dojdzie na czas. Już taki bojaźliwy typ ze mnie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#149 Post autor: Templar » pt gru 13, 2013 03:12 am

U mnie zawsze kurier dzwoni wcześniej i się umawia to możesz powiedzieć, żeby w razie czego później dostarczył. Przecież jak raz Cię nie zastanie to od razu tego nie zwraca, próbuje zazwyczaj kolejny raz, później może zostawić awizo i masz kilkanaście dni chyba na kontakt. Czasem też niektórzy zostawiają w jakichś punktach odbioru znajdujących się obok adresu dostawy, ale nie wiem czy DHL ma coś takiego.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#150 Post autor: Wojteł » pt gru 13, 2013 03:41 am

Ja ostatnio przeczytałem nowego Wiedźmina.

Fajne to, ale trochę schematyczne w odniesieniu do innych powieści Sapkowskiego z cyklu, niektóre rozwiązania fabularne to istne deus ex machina, nie wiadomo po co w ogóle wprowadzone. Ogółem to to wygląda tak, jakby Sapkowski napisał sobie kolejnych kilka opowiadań, a potem się je starał połączyć w jedną całość.

No ale ogólnie fajnie, dobre, całkiem spoko. Taki kreatywny w pochwałach będę o 3:41.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ