Czy Howard Shore się skończył?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Czy Howard Shore się skończył?

Nie
8
35%
Tak
6
26%
Nie skończył się, ale ma coś w rodzaju doła
9
39%
 
Liczba głosów: 23

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Czy Howard Shore się skończył?

#1 Post autor: DanielosVK » ndz sty 06, 2013 23:16 pm

No właśnie, czy Howard Shore się skończył? Pytam was, droga brać forumowa, bo się zdecydować nie mogę. :P
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2013 23:26 pm przez DanielosVK, łącznie zmieniany 4 razy.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#2 Post autor: Templar » ndz sty 06, 2013 23:19 pm

Skończył się, na drogę i do widzenia :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

hp_gof

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#3 Post autor: hp_gof » ndz sty 06, 2013 23:22 pm

Nie poruszaj wątku krzyża! :shock:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#4 Post autor: Templar » ndz sty 06, 2013 23:24 pm

Zaraz będziemy mieć dzięki niemu nowych użytkowników na forum, będą bronić krzyża w tym temacie :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#5 Post autor: Paweł Stroiński » ndz sty 06, 2013 23:30 pm

Hobbit nigdy nie mógł być na poziomie Władcy, a nawet jeśli jest słaby (a ja oceniam go wysoko), to samo Cosmopolis świadczy o tym, że jeśli Shore miał dołek formy (bo Edge of Darkness jest sztampowe do bólu, a za Zmierzch się nawet nie brałem, ale wierzę Danielosowi), to właśnie z niego wychodzi.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#6 Post autor: Templar » ndz sty 06, 2013 23:34 pm

No to teraz obejrzyj jeszcze film (Cosmopolis), w końcu to jest muzyka filmowa, a tam jej prawie w ogóle nie ma, a to co jest to jakieś pierdy, a z Reznora się niektórzy naśmiewają, a jego ścieżka w TGWDT robiła kilka razy lepsze wrażenie :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#7 Post autor: Marek Łach » pn sty 07, 2013 00:06 am

Shore się na pewno nie skończył, choć dołek przy Edge... i Eclipse był tragiczny jak na tak klasowego kompozytora. Trzeba jednak zauważyć, że Kanadyjczyk cierpi trochę też z racji kiepskiej formy jego kolegów-reżyserów. Mówię tu zwłaszcza o Cronenbergu, którego dwa ostatnie filmy są albo słabe (A Dangerous Method) albo beznadziejne (Cosmopolis). Pierwszy z nich balansuje na granicy emocjonalnej sterylności, a drugi jest infantylnym bełkotem - to i tak cud, że udało się na podstawie tego materiału skroić tak przyjemny album z Metric. Cronenberg nigdy nie był w tak złej formie i trochę ciągnie Howarda w dół, choć uczciwie trzeba też powiedzieć, że Niebezpieczną metodę Shore mógł zrobić o wiele lepiej.

Co do Hobbita, to wprawdzie nie zgodzę się z Pawłem, że nie mógł być na poziomie LOTRa, ale część winy ponosi też Jackson, co można zaobserwować w finalnym produkcie w kinie. Nie zmienia to oczywiście faktu, że te ciągnące się w nieskończoność frazy dęciaków, kotłów i męskich chórów to coś zaskakująco ubogiego i bezcelowego jak na Shore'a w Śródziemiu. :(

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#8 Post autor: Wojteł » pn sty 07, 2013 00:56 am

Lipna ankieta. Brakuje opcji:

-Skończył się na killem all
-Skończył się na Se7en
-Skończył się na Lotrze
-Skończył się na Eastern Promises
-Wawrzyniec

:P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#9 Post autor: Paweł Stroiński » pn sty 07, 2013 00:59 am

Tak, Wawrzyniec dobrą odpowiedzią na wszystko ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#10 Post autor: Adam » pn sty 07, 2013 09:17 am

Marek Łach pisze:Shore się na pewno nie skończył, choć dołek przy Edge... i Eclipse był tragiczny jak na tak klasowego kompozytora. Trzeba jednak zauważyć, że Kanadyjczyk cierpi trochę też z racji kiepskiej formy jego kolegów-reżyserów. Mówię tu zwłaszcza o Cronenbergu, którego dwa ostatnie filmy są albo słabe (A Dangerous Method) albo beznadziejne (Cosmopolis). Pierwszy z nich balansuje na granicy emocjonalnej sterylności, a drugi jest infantylnym bełkotem - to i tak cud, że udało się na podstawie tego materiału skroić tak przyjemny album z Metric. Cronenberg nigdy nie był w tak złej formie i trochę ciągnie Howarda w dół, choć uczciwie trzeba też powiedzieć, że Niebezpieczną metodę Shore mógł zrobić o wiele lepiej.

Co do Hobbita, to wprawdzie nie zgodzę się z Pawłem, że nie mógł być na poziomie LOTRa, ale część winy ponosi też Jackson, co można zaobserwować w finalnym produkcie w kinie. Nie zmienia to oczywiście faktu, że te ciągnące się w nieskończoność frazy dęciaków, kotłów i męskich chórów to coś zaskakująco ubogiego i bezcelowego jak na Shore'a w Śródziemiu. :(
Marek szykuje słuszne i zasłużone uderzenie w Shore'a i Hobbita - czekamy 8)

Shore się skończył na Powrocie Króla.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#11 Post autor: Mystery » pn sty 07, 2013 12:35 pm

Zadawać takie pytanie na tym forum? Gratuluję odwagi :)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#12 Post autor: Marek Łach » pn sty 07, 2013 13:07 pm

Dopóki Shore będzie pisał takie ściechy jak Eastern Promises, Hugo czy Cosmopolis, nie będzie mowy o jego końcu. 8)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#13 Post autor: Michał Turkowski » pn sty 07, 2013 13:44 pm

No ja też czekam na Marka opinię o muzyce/filmie (szczególnie o tym pierwszym) "Hobbicie" :)

Dawaj Maras :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#14 Post autor: Adam » pn sty 07, 2013 13:54 pm

~Maras na niewygodne dla siebie tematy nie rozmawia i udaje że ich nie ma :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy Howard Shore się skończył?

#15 Post autor: Marek Łach » pn sty 07, 2013 18:15 pm

Film mi się nie podobał - nie potrafię do końca stwierdzić, co mi w nim nie gra, ale po prostu nie działa na mnie. Być może to nędzne dialogi, które w większości scen są zupełnie bez pomysłu. Dialogi udały się w jednej scenie, tej z Gollumem, i jest to najlepsza scena filmu, prowadzona przez rozmowę między bohaterami a nie przez kolejne wybuchy, upadki czy grymasy komputerowych orków. Żeby uzmysłowić sobie jak fatalnie napisane są dialogi przez scenarzystów, trzeba obejrzeć scenę narady w Rivendell -wszyscy wypowiadają się tam i intrygują na poziomie przedszkola, a manipulacje Sarumana to po prostu komedia. ;) CGI Azog to też jakieś kuriozum, najgorszy pomysł ekipy Jacksona od niepamiętnych czasów. Podobał mi się za to efektowny prolog o upadku Ereboru - wtedy jeszcze myślałem, że film będzie fajny... ;)

Score zasadniczo też rozczarowuje i nie chodzi tu już tylko o porównania z LOTR (choć bądźmy szczerzy - spośród utworów z Hobbita tylko My Dear Frodo i Radagast the Brown, gdyby znalazły się na soundtrackach z LOTRów, nie byłyby uznawane za najsłabszy punkt tamtych płyt...). Bardziej mam na myśli to, że Shore snuje się bez celu, jakby jeden pomysł muzyczny na scenę to był maks, jaki jest w stanie z siebie wycisnąć. OK, sam jego styl kompozytorski ma tendencje do wielokrotnego powtarzania niektórych fraz i LOTR też momentami w kółko bombardował jednym motywem - ale w Hobbicie te wszystkie sceny komediowe czy muzyka akcji w podziemiach goblinów to nieraz po kilkanaście minut jednego i tego samego konceptu... Bez porownania z The Bridge of Khazad-Dum czy Foundations of Stone.

W sumie łopatologia niektórych tematów też mnie irytowała, zwłaszcza to wejście tematu Lorien przy pojawieniu się Galadrieli, no ale takie bicie widza muzyczną maczugą po głowie w LOTRach też już było, więc regresu tu w sumie nie ma. W każdym razie ciężko mi wybaczyć Jacksonowi wycięcie materiału Radagasta i to, że w filmie praktycznie nie ma znaczenia śliczny nowy temat dla przygody Bilba (?).

Ogólnie muzyka jest profesjonalna i pewnie nieraz do niej wrócę (choć może w okrojonej wersji), ale pewnych wad się nie przeskoczy i jest to rozczarowanie. Mnie osobiście najbardziej boli brak ciekawej pracy wokalnej, której tylko strzępki mamy w Radagaście. I pomyśleć, że LOTR był soundtrackową operą na solowe głosy...

ODPOWIEDZ