Brian Tyler - Far Cry 3

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#121 Post autor: Adam » pt gru 07, 2012 14:42 pm

to nie ja napisałem :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#122 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 07, 2012 15:07 pm

A sorry, coś forum oszukuje. :P

A w ogóle jak Marek ma już słuchać jakiejś muzyki z gier, to ja mam dla niego kilka lepszych tytułów od tego Briana.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#123 Post autor: Marek Łach » pt gru 07, 2012 15:56 pm

Z tegorocznych mam zamiar przesłuchać Journey, bo mnie zainteresowały opinie i komentarze na temat tego score'u. :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#124 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 07, 2012 16:01 pm

Marek Łach pisze:Z tegorocznych mam zamiar przesłuchać Journey, bo mnie zainteresowały opinie i komentarze na temat tego score'u. :)
W weekend może zachęci Ciebie recenzja. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#125 Post autor: Mystery » pt gru 07, 2012 16:42 pm

Marek Łach pisze:Z tegorocznych mam zamiar przesłuchać Journey, bo mnie zainteresowały opinie i komentarze na temat tego score'u. :)
Przereklamowany score :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#126 Post autor: Adam » pt gru 07, 2012 16:47 pm

raczej...do tego pierwsze 7 traków Austin, dla zapchania płyty, zrobił kopiuj wklei i wpadły dzięki temu traki 8-16 :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#127 Post autor: Templar » pt gru 07, 2012 19:50 pm

Sami jesteście przereklamowani :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#128 Post autor: Adam » pt gru 14, 2012 13:56 pm

#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#129 Post autor: Templar » pt gru 14, 2012 14:05 pm

Ale wiesz, że u geeków ocena "72.9/100" to jedna z najgorszych ocen? U nich prawie wszystko ma ponad 80 :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#130 Post autor: Adam » pt gru 14, 2012 15:09 pm

Brajan zamieścił oficjalny teledysk do "Falling Into A Dream" z FC3 - video skromne, ale ciekawie komponujące się z muzą i tytułem traka - http://www.youtube.com/watch?v=-fX9foNtaq4
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#131 Post autor: Kaonashi » pt gru 14, 2012 15:50 pm

Nawet Brian inspiruje się Malickiem :P
http://www.youtube.com/watch?v=lkUBECRoAwM
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#132 Post autor: Koper » sob gru 15, 2012 23:41 pm

Templar pisze:Ale wiesz, że u geeków ocena "72.9/100" to jedna z najgorszych ocen?
I dobrze, bo to żaden dobry score. :P Ot, rzemieślnicza robota, która niestety przeciętnie radzi sobie w grze - żeby było śmieszniej najlepiej to tu chyba liryka wypada. Muzyka akcji często przeszkadza. Przykładowo: Ja się skradam, próbuję działać z ukrycia, a Tyler wyskakuje z muzą, jakby właśnie III Wojna Światowa trwała w najlepsze.:P Na dodatek jakoś mało w tym egzotyki. Wyspa na pacyfiku, gdzie stacjonowały niegdyś japońskie wojska, dżungla, Maorysi, dzikie zwierzęta, jeszcze wątek tych chińskich grobowców w jaskiniach... coś za bardzo tego w score nie słychać. Ale Adaś hype nakręca cały czas. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#133 Post autor: Adam » ndz gru 16, 2012 08:55 am

Koper pisze:Przykładowo: Ja się skradam, próbuję działać z ukrycia, a Tyler wyskakuje z muzą, jakby właśnie III Wojna Światowa trwała w najlepsze.:P
a czy to wina Tylera gdzie mu podłożyli 8 godzin muzy? :roll: po drugie jesteś chyba wyjątkiem bo gdzie nie wejdę, czy to na fora o tej grze, czy na teksty o niej, to wszędzie podkreślają niesamowity klimat muzy i to jak ona działa w grze.
Na dodatek jakoś mało w tym egzotyki. Wyspa na pacyfiku, gdzie stacjonowały niegdyś japońskie wojska, dżungla, Maorysi, dzikie zwierzęta, jeszcze wątek tych chińskich grobowców w jaskiniach... coś za bardzo tego w score nie słychać.
i właśnie to jest zaleta, że jest coś nowego, jest inny klimat, że Brajan stworzył specjalny muzyczny świat tutaj.. a nie standardowe etniczne bębenki i potańcówki przez które byłby to kolejny do zapomnienia score bez specjalnych inwencji. Ale miejsce dla etniki się znalało bo wspomniani przez Ciebie tubylcy udzielają się głosowo na scorze i jest to również dobry efekt :P
Ale Adaś hype nakręca cały czas. :D
to jest trudny score, ale uważam go za najlepszego z tych trudnych Brajanów (Killing Room, Bug itp), ale jak pisałem z racji ciężaru gatunkowego muzyka na płycie do funu z odsłuchu to 3 - 3,5/5. więc trudno powiedzieć że nakręcam hype :p raczej piszę że Brajan stworzył coś wartościowego i ciekawego, odmiennego klimatem od tego w czym go z reguły słyszymy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#134 Post autor: Koper » ndz gru 16, 2012 11:05 am

Adam pisze:a czy to wina Tylera gdzie mu podłożyli 8 godzin muzy? :roll: po drugie jesteś chyba wyjątkiem bo gdzie nie wejdę, czy to na fora o tej grze, czy na teksty o niej, to wszędzie podkreślają niesamowity klimat muzy i to jak ona działa w grze.
8 godzin?? Ja mam wrażenie, że tam w kółko leci z 20 minut tych samych. :D Notabene dla mnie większość gier typu FPS/FPP w jakie grałem ma muzyki... za dużo. Pamiętam taką gierkę starą "Trespasser" (na licencji drugiego "Jurassic Parku"), gdzie Bill Brown napisał jakieś 20 minut muzy i to było najlepsze działanie muzyki w grze, z jakim się zetknąłem. Bo jak wchodziła to żeby coś w nieść, a nie żeby być w tle i drażnić. A teraz jak gram - rzadko, bo rzadko, ale mi się zdarza - w tego typu gierki, to zazwyczaj wyłączam/mocno ściszam muzę i albo gram bez niej, albo odpalam jakąś "własną".
Adam pisze:i właśnie to jest zaleta, że jest coś nowego, jest inny klimat, że Brajan stworzył specjalny muzyczny świat tutaj.. a nie standardowe etniczne bębenki i potańcówki przez które byłby to kolejny do zapomnienia score bez specjalnych inwencji. Ale miejsce dla etniki się znalało bo wspomniani przez Ciebie tubylcy udzielają się głosowo na scorze i jest to również dobry efekt :P
[/quote]

A kto mówi, że etnika to musi być standardowe bębnienie i potańcówki? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Brian Tyler - Far Cry 3

#135 Post autor: Adam » pn gru 17, 2012 09:08 am

post jednego z hejterów Brajana z FSM:

This is one of the best scores of the year. Audacious, epic, beautifully referential. I haven't listened to a new Tyler score in years, but I'm glad I listened to this. Incredible use of post-rock influence with really fun synthesizer material. Often these score albums for video games feature tracks which drag on a loop, but this one refreshes its material very well.

8)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ