Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Gootector
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 21:42 pm
Kontakt:

Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#1 Post autor: Gootector » wt sie 07, 2012 02:26 am

Jak w temacie. Mam zamiar przenieść swoje kompozycje do wyżej wspomnianego edytora nutowego Notion. Może być w wersji dla Miroslav Philharmonik (mam wersję Full tej biblioteki, więc nie ma problemu). Czekam na propozycje - za wersję SLE płacę od ręki 350 zł, więc to więcej niż sugeruje producent za nowy program, za wersję pełną - 450-500 zł. Czekam na propozycje. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#2 Post autor: Koper » pt sie 10, 2012 21:04 pm

W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o Miroslava Klose i się zastanawiałem na jaką cholerę mu edytor nutowy. :mrgreen:


(sorry za offtop, ale w sumie to taki dział :D )
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Gootector
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 21:42 pm
Kontakt:

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#3 Post autor: Gootector » pt sie 10, 2012 23:38 pm

http://www.ikmultimedia.com/products/philharmonik/ - wirtualna orkiestra symfoniczna, biblioteka sampli - nie piłkarz, Mr Koper :)
Inne to EastWest Quantum Leap Symphonic Orchestra Silver, Gold i Platinum (EWQL), Garritan Personal Orchestra (GPO), Vienna Symphonic Library (VSL), MOTU Symphonic Instrument, HALion Symphonic Orchestra, etc.
Są też biblioteki zawierające tylko jedną grupę instrumentów, np. smyczki - LA Scoring Strings lub Cinematic Strings, etc.
Są też darmowe biblioteki sampli - np. Sonatina Symphonic Orchestra, etc.
Taką wtyczkę/bibliotekę/wirtualny instrument (jak kto woli) używa się w programach typu DAW (Digital Audio Workstation) - Cubase, Pro Tools, Sonar, Logic Pro, FL Studio, MU.LAB, Rosegarden lub edytorach nutowych - Sibelius, Finale, Notion, Forte, Overture etc., aby móc tworzyć realistycznie brzmiące partytury.
Mam nadzieję, że tak mniej więcej wyjaśniłem w czym rzecz :D
A już zrobił mi Pan nadzieję, że ktoś ma ten program... EH... ;p

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#4 Post autor: Kaonashi » sob sie 11, 2012 12:55 pm

Sonatina Symphonic Orchestra działa pod Finale?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#5 Post autor: Paweł Stroiński » sob sie 11, 2012 13:05 pm

Finale chyba zaczęło natywną obsługę VST, ale nie wiem, dokładnie, dawno nie używałem.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#6 Post autor: Kaonashi » sob sie 11, 2012 13:43 pm

No bo ja używam jeszcze GPO4, więc w końcu pasuje się przerzucić na coś nowszego :lol:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#7 Post autor: Koper » sob sie 11, 2012 19:46 pm

Gootector pisze:A już zrobił mi Pan nadzieję, że ktoś ma ten program... EH... ;p
Powinieneś być wdzięczny, dzięki mojemu durnemu postowi temat ciągle w górze. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Gootector
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 21:42 pm
Kontakt:

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#8 Post autor: Gootector » ndz sie 12, 2012 00:36 am

GPO 4 obsługuje format sfz, więc SSO powinna działać.
Można też ściągnąć w formacie SF2 (http://www.gigasize.com/get/6f4npox0o2d), czyli standardowe SoundFonty i używać darmowej wtyczki sfz+ firmy Cakewalk, wtedy będzie działać na 100% w Finale.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#9 Post autor: Kaonashi » ndz sie 12, 2012 10:27 am

Działa. Tylko nie wiem (sorry, ale po prostu nie jestem w tym dobry) jak mogę użyć wielu instrumentów naraz. Cakewalk SFZ player tworzy tylko jeden kanał i bez znaczenia jest jaką ustawię cyfrę przy opcji "channel"
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Gootector
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 21:42 pm
Kontakt:

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#10 Post autor: Gootector » ndz sie 12, 2012 18:56 pm

Ściągnij nie SFZ (sfz.exe) - http://www.cakewalk.com/support/dl2.asp ... sfz197.exe, tylko SFZ+ (sfz+.zip) - http://www.cakewalk.com/support/dl2.asp ... %2B101.zip
SFZ+ nie obsługuje plików sfz, tylko same sf2 - i o to chodzi. SFZ jest prymitywny i obsługuje tylko jeden kanał. Jedyna jego zaleta to obsługa plików sfz, których to nie obsługuje SFZ+ (ma tylko sfz w nazwie).
Zrób tak:
1. Ściągnij SFZ+ (link wyżej).
2. Potem Sonatinę w formacie sf2 (link w poprzednim poście).
3. Załaduj jakikolwiek plik sf2 do SFZ+.
4. Kliknij na "Channel" i automatycznie zmieni Ci na drugi kanał, załaduj kolejny plik i tak aż do 16 kanału (lub ile tam chcesz mieć instrumentów - nie musisz zapełniać wszystkich kanałów).

A GPO 4 nie obsługuje przypadkiem plików sfz? Wtedy możesz załadować pliki sfz w Aria Playerze na 16-tu kanałach. Sprawdź :D

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#11 Post autor: Kaonashi » pn sie 20, 2012 12:00 pm

Jeszcze jedna sprawa. Mam sporo kawałków zapisanych w Finale 2005, gdy je otwieram w 2009 to po wstawieniu sampli z GPO nie ma żadnego efektu - dźwięk pochodzi z Finale nie z GPO. Nic nie zmienia otworzenie w 2009 i zapisanie na nowo. Da się coś z tym zrobić?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Gootector
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 14
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 21:42 pm
Kontakt:

Re: Kupię edytor nutowy Notion lub Notion SLE dla Miroslava

#12 Post autor: Gootector » pn sie 20, 2012 19:44 pm

Nie wiem, bo Finale nie używam, ale z doświadczenia z innymi edytorami wiem, że program "na siłę" przyporządkował sobie daną bibliotekę/urządzenie (kartę dźwiękową, itp.). Masz 2 wyjścia:

1. Stworzyć nowe szablony w aktualnej wersji jaką używasz, skopiować i wkleić zapisy nutowe do tych szablonów ze starych plików - wtedy zadziała na 100%, gdyż program przyporządkowuje dany instrument/instrumenty do konkretnej pięciolinii a nie nuty.

2. Zapisać stare partytury do plików MusicXML i załadować utwory z tych plików, gdyż takie pliki: a) nie zawierają informacji o użytych bibliotekach/urządzeniach, b) możesz je edytować za pomocą edytora tekstowego (w razie potrzeby), gdyż są to pliki tekstowe, c) załadujesz swoją partyturę w niemal każdym edytorze nutowym. Na pewno w Finale, Sibeliusie, Notionie, Cubasie, Sonarze, a także w darmowym MuseScore - jestem współautorem (obecnie autorem, czyli tylko ja się już tym zajmuję) tłumaczenia do programu, podręcznika, strony internetowej, etc., także czcionek nutowych dla przyszłej wersji 2.0. Znam bardzo dobrze cztery edytory nutowe: Sibeliusa, MuseScore, LilyPonda i NoteWorthy Composera - w sprawie tych mogę pomóc. W przypadku Finale moja wiedza jest znikoma.

Pozdrawiam,
Gootector

ODPOWIEDZ