Jerry Goldsmith

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#31 Post autor: Tomek » wt mar 21, 2006 12:55 pm

Koper pisze:A który utwór?
"The Unicorns" albo "Re-United" albo "The Ring" albo jak checesz chóry w stylu Carmina Burana to np. "The Freeze", ale tak jak Mefisto napisał trudno wybrać coś konkretnie wybijającego się, bo całość od początku do końca przez 72 minuty prezentuje wybitnie wysoki poziom.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#32 Post autor: Koper » wt mar 21, 2006 21:06 pm

Muzyka jako całość ładna, ale brakuje tam jakiegoś jednego wpadającego w ucho motywu...

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#33 Post autor: Tomek » wt mar 21, 2006 21:08 pm

Koper pisze:Muzyka jako całość ładna, ale brakuje tam jakiegoś jednego wpadającego w ucho motywu...
Hmm... Zalecam tak więc większą ilość sesji z płytą :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#34 Post autor: Marek Łach » wt mar 21, 2006 22:53 pm

Tomek pisze:
Koper pisze:Muzyka jako całość ładna, ale brakuje tam jakiegoś jednego wpadającego w ucho motywu...
Hmm... Zalecam tak więc większą ilość sesji z płytą :)
Popieram :mrgreen:

Awatar użytkownika
Corsito
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 62
Rejestracja: sob mar 25, 2006 15:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#35 Post autor: Corsito » pt mar 31, 2006 12:08 pm

Goldsmith wielki był...pamiętam że jak pojawiła się wiadomość o jego śmierci, to miałem wrażenie jakby zamykał się pewien okres w historii muzyki filmowej wraz ze stopniowym odchodzeniem ludzi z pokolenia, które wytworzyło jej niepowtarzalny klimat (ludzie pokroju Goldsmitha, Williamsa, Morricone, Barry...)
Pamiętam, że miałem lekkiego doła, jak sobie pomyślałem, ze przeciez ci ludzie pomału będą odchodzic :(
Zostanie jednak ich muzyka i w niej przetrwają, jakkolwiek tndetnie to nie zabrzmi.

Jerry Goldsmith - nie pamiętam, który score był pierwszy...Legend, 13 Warrior lub Basic Instinct... Moim ulubionym był zawsze Legend z 1985 roku...po prostu słuchając tej płyty, dziękuje Jerremu, że zostawił po sobie tak cudowne dzieło...

Swoją drogą , pamiętam jak z 2 lata temu zasugerowałem $oundtracks.pl, żeby uzupełnili dyskografie Jerrego o własnie Legende...no cóż najwidoczniej zadecydowali w swoim szanownym gronie, że jest to nie istotna pozycja...smutne.

Mefisto

#36 Post autor: Mefisto » pt mar 31, 2006 14:52 pm

No, Medicine man faktycznie śliczny - nie żałuję, że kupiłem oryginał :D
Utwór The Trees naprawdę ładny, choć na razie nie arcydzieło - muszę więcej posłuchać

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#37 Post autor: Koper » pt mar 31, 2006 20:30 pm

Mefisto pisze:No, Medicine man faktycznie śliczny - nie żałuję, że kupiłem oryginał :D
LOL, jaki uczciwy człowiek. :) Ja póki co na oryginałach to się przejechałem, ale to zupełnie inna historia. :)

Mefisto

#38 Post autor: Mefisto » pt mar 31, 2006 21:15 pm

Ja wiem czy taki uczciwy - akurat było na allegro po dość atrakcyjnej cenie, to kupiłem :D

Mefisto

#39 Post autor: Mefisto » pt mar 31, 2006 21:23 pm

a przy okazji się rejestrnąłem :twisted:

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#40 Post autor: Thedues » pt mar 31, 2006 21:27 pm

good:) and WELCOME:) in our family:D
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

film-o-znawca
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 30, 2006 23:01 pm
Lokalizacja: From Hell

#41 Post autor: film-o-znawca » śr maja 31, 2006 08:03 am

Świetny kompozytor ... i bardzo bardzo (w swoim czasie) pracowity. O wiele łatwiej polubić muzykę filmową za sprawą utworów Jerry'ego niż np. Johna Williamsa (śmiem twierdzić że Jerry komponuje bardziej melodyjne kawałki). Szkoda że już nie usłyszymy nic nowego od Niego (no chyba że odnajdą się jakieś niepublikowane nagrania ;)).

Wraith
Szofer w RCP
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 26, 2010 14:34 pm

#42 Post autor: Wraith » wt paź 26, 2010 15:05 pm

Jako ogromny fan Star Trek, właśnie przy okazji tej serii zetknąłem się z Goldsmithem. Generalnie, jeżeli zebrać do kupy te jego soundtracki które poznałem, muszę przyznać, że muzyka ta nie jest łatwa w odbiorze, ale jeżeli się już w nią wsłuchamy, z czasem coraz bardziej przypada do gustu.

Za plus jego kompozycji uznaję fakt, że ścieżki nie są do siebie podobne. Jeżeli weźmiemy takiego Williamsa czy Hornera, od razu wiadomo, że to dany kompozytor maczał palce przy soundtracku.

Szkoda, że Jerry'ego już nie ma...

bladerunner

#43 Post autor: bladerunner » wt paź 26, 2010 15:28 pm

Wraith pisze:Jako ogromny fan Star Trekprzyznać, że muzyka ta nie jest łatwa w odbiorze, ale jeżeli się już w nią wsłuchamy, z czasem coraz bardziej przypada do gustu.


Szkoda, że Jerry'ego już nie ma...
W ogóle jako tako muzyka filmowa nie jest łatwa w odbiorze, już trudniejsza jest chyba tylko klasyka. Jedyne co mi się podobało u Goldsmitha, że nie był zwolennikiem upychania materiału, zwłaszcza iż miał świadomość, że to będą średnie scorki..

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#44 Post autor: Koper » wt paź 26, 2010 16:30 pm

ROTFL
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

bladerunner

#45 Post autor: bladerunner » wt paź 26, 2010 16:30 pm

Koper pisze:ROTFL
a może konkretniej ? :P .

ODPOWIEDZ