Lustrzanka cyfrowa

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Lustrzanka cyfrowa

#1 Post autor: Templar » pn mar 12, 2012 22:57 pm

Zna się ktoś może na lustrzankach? Szukam jakiejś dla brata, do ok. 2000zł, do amatorskiego fotografowania głównie krajobrazów i budynków w miastach. Zastanawiałem się nad SONY ALPHA SL-A35K + obiektyw DT18-55mm:

http://allegro.pl/sony-alpha-slt-a35k-1 ... 87436.html

tutaj za 2200 jest z torbą i kartą, za sam aparat + obiektyw mogę dać maksymalnie do 2100.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lustrzanka cyfrowa

#2 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 12, 2012 23:36 pm

Nie myśl o Sony. Najlepiej Canon, albo Nikon. Ja sam optuję za Canonami. Tylko wiadomo lustrzanka to spory wydatek, więc ta granica 2000 jest taka sobie. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Lustrzanka cyfrowa

#3 Post autor: Mefisto » wt mar 13, 2012 00:22 am

amatorskie fotografowanie i lustrzanka... tjaa ;)
skoro już musisz, to zacznij od najprostrzych Olympusów i Canonów

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lustrzanka cyfrowa

#4 Post autor: Templar » wt mar 13, 2012 00:33 am

Kompakt już przestał bratu wystarczać, to czas przejść na coś lepszego, na początek wystarczy sprzęt za te 2000zł. Przeglądałem różne fora i pytałem się znajomych to najczęściej polecali tamtego SONY albo Pentaksa K-r.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Lustrzanka cyfrowa

#5 Post autor: Ghostek » wt mar 13, 2012 00:41 am

Ja mam miłe doświadczenia z Nikonem. Zaczynałem od D40 i do tej pory z sentymentem wspominam.
Teraz to już raczej nie kupisz tego modelu, ale jak poszukasz to może D80 jeszcze znajdziesz, choć prędzej D90 (ale tu już koszta polecą w górę o prawie 1 tys zł). IMO D90 to bardzo dobry aparat. Aparat z którego korzystają nawet profesjonaliści. Myślę, że warto odłożyć trochę grosza i już kupić coś lepszego niż wymieniać co pół roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lustrzanka cyfrowa

#6 Post autor: kiedyśgrześ » wt mar 13, 2012 01:07 am

NIE SONY! NIE SONY! NIE SONY!
Canon vs Nikon, Canon lepsza buda, gorsza optyka w dolnych rejonach cenowych, Nikon odwrotnie, za dwa koła z drugiej ręki można przebierać, z pierwszej nie :) Najważniejszy jest zawsze obiektyw! Nie bajery IS itp, tylko światło się liczy!!! Canon produkuje najlepszy obiektyw świata w kategorii stosunek cena/jakość, stałka Canon EF 50mm f/1.8 II, plastik za 400 PLN który robi cuda :D Do potrzeb twojego brata się niestety nie nada, szeroki kąt dobrej jakość im droższy tym lepszy, nieważne. NIE SONY! NIE SONY! NIE SONY! Pozytywne opinie to jest racjonalizacja nabywców tego gówna :) Canon albo Nikon :)
Ostatnio zmieniony wt mar 13, 2012 01:48 am przez kiedyśgrześ, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lustrzanka cyfrowa

#7 Post autor: Templar » wt mar 13, 2012 01:20 am

A tego Pentaksa K-r? Tutaj:

http://forum.fotopolis.pl/viewtopic.php ... start=3180

wszyscy się nim jarają, że do 2000zł najlepszy :P Z Nikona to znalazłem D3100, a z Canona 1100D, choć co do tego Canona to znalazłem sporo osób, które miały z nim różne problemy m.in. z AF. A no i przydałoby się (choć bez tego jakoś przeżyje :P) też nagrywanie filmów w Full HD i w miarę płynne, a tutaj chyba Nikon i SONY najlepsze, Canon podobno daje dupy przy tym modelu 1100D.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lustrzanka cyfrowa

#8 Post autor: kiedyśgrześ » wt mar 13, 2012 01:36 am

Do nagrywania filmów to jest kamera Templar :) Jeśli chodzi o Canona minimum to model 400D, ale tego już nie produkują, pierwszy który da radę nagrać film to bodajże 50D po wciśnięciu softu z wyższego modelu :) Z tym, że tu body z drugiej ręki bez obiektywu to dwa koła lub więcej. Modelu z linku po prostu nie znam, więc się nie wypowiem, cudów jednak w przyrodzie nie ma :) Przebieg dyskusji na forum z linku (VRy bajery) już wskazuje na dysputę ludzi, którzy nie wiedzą o czym mówią, przerabiałem to gdy sam wybierałem platformę :) Za 2000 PLN nie kupisz nowego sprzętu będącego w stanie robić fajne fotki, fajne będą wydawać się tylko na początku zabawy :) Sam decydujesz :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lustrzanka cyfrowa

#9 Post autor: Templar » wt mar 13, 2012 01:51 am

kiedyśgrześ pisze:Do nagrywania filmów to jest kamera Templar :)
No niby tak, ale przeglądając filmy nagrane za pomocą tego Sony i Nikona w Full HD, to wyglądają bardzo dobrze, 25 kl./s. Tak w sumie to bratu to niepotrzebne, ale mi by się przydało :mrgreen: Chciałem jakiś czas temu zacząć robić "unboxingi" moich edycji kolekcjonerskich na YT 8) Tylko, żaden mój aparat/telefon nie nagrywa w jakiejś porządnej jakości, a na kamerę nie chce mi się wydawać kasy, także teraz mogę skorzystać :mrgreen:

Ten Nikon D3100 całkiem fajny sprzęt, tutaj pooglądałem zdjęcia z niego i też film :P

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11769&p=0

jak na początek zabawy z lustrzankami to chyba powinno być dobre.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lustrzanka cyfrowa

#10 Post autor: kiedyśgrześ » wt mar 13, 2012 02:04 am

Jeśli chodzi o Nikona to pewnie fajny :) Z tym, że żeby być uczciwym wiedzę w temacie mam mglistą, moja platforma to Canon (tak wybrałem na początku) i w tym się orientuję względnie na bieżąco, znajmy z UK leci na Nikonach :) Co do filmów nie przeczę, że na Tube są zajebiste filmiki robione lustrzankami, jeśli ktoś wie co i jak :) Normalnie Hollywood (choćby super płytki głębie ostrości) za kilka tysięcy PLN, zdjęcia jak z jakiegoś AMRa Sony za kilkadziesiąt, pewnie i kilkaset kafli :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lustrzanka cyfrowa

#11 Post autor: kiedyśgrześ » wt mar 13, 2012 02:19 am

Dodam jeszcze, że słuszną masz koncepcję :) ja w gry nie gram za bardzo, ale za to jak wyglądają faktycznie filmy, czy ksiązki albumowe zawsze szukam na YT. Ostatnio kupując Avatara na 3 BD okazało się, że w co drugim kraju ten box wygląda inaczej :) Najfajniej oczywiście amerykański, a w sklepach, czy na aukcja zawsze taka sama fotka :)
Obrazek

Mefisto

Re: Lustrzanka cyfrowa

#12 Post autor: Mefisto » wt mar 13, 2012 14:20 pm

Witam, mam do sprzedania Lustrzankę Canon EOS 550D z obiektywem EF-S 18-135. Dodatkowo dorzucam dwie baterie (łącznie z ładowarką), kartę pamięci 8GB i torbę na sprzęt. Posiadam oryginalne pudełko i wszystkie instrukcje. Sprzęt na gwarancji, kupiony w sierpniu 2011. Stan techniczny i wizualny celujący. Brak widocznych rys na obiektywie i na obudowie. Dla chętnych mogę wykonać zdjęcia aparatu i skan paragonu (dowód zakupu).
Sprzedaję po atrakcyjnej cenie ponieważ potrzebuję kupić coś lepszego

Cena: 2100 zł za zestaw + 50 zł przesyłka

Pytania kierować na e-mail: piotr.zelke@wp.pl

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lustrzanka cyfrowa

#13 Post autor: kiedyśgrześ » śr mar 14, 2012 00:27 am

Mefisto pisze:
Witam, mam do sprzedania Lustrzankę Canon EOS 550D z obiektywem EF-S 18-135. Dodatkowo dorzucam dwie baterie (łącznie z ładowarką), kartę pamięci 8GB i torbę na sprzęt. Posiadam oryginalne pudełko i wszystkie instrukcje. Sprzęt na gwarancji, kupiony w sierpniu 2011. Stan techniczny i wizualny celujący. Brak widocznych rys na obiektywie i na obudowie. Dla chętnych mogę wykonać zdjęcia aparatu i skan paragonu (dowód zakupu).
Sprzedaję po atrakcyjnej cenie ponieważ potrzebuję kupić coś lepszego

Cena: 2100 zł za zestaw + 50 zł przesyłka

Pytania kierować na e-mail: piotr.zelke@wp.pl
Oferta niby fajna, ale to szkło jest po prostu złe, tak, że do podmianki :D
Obrazek

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Lustrzanka cyfrowa

#14 Post autor: muaddib_dw » śr mar 14, 2012 20:30 pm

Zenit 12XP tani a zdjęcia cudne robi :)

Awatar użytkownika
RageAgainst
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 01, 2012 15:22 pm

Re: Lustrzanka cyfrowa

#15 Post autor: RageAgainst » czw kwie 05, 2012 09:46 am

No aparaty cyfrowe Sony ma dobre. Ale jeśli chodzi o lustrzanki dużo osób polecały Pentaxy na początek. Kontynuując myśli, jeśli kompakt mu nie wystarcza, a chce robić zdjęcia amatorsko, to może na początek jakaś hybryda? Niby kiedyś trzeba zacząć z tą lustrzanką, ale może lepiej uzbierać trochę więcej i kupić coś lepszego?

ODPOWIEDZ