HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#1 Post autor: Adam » pt lut 17, 2012 11:17 am

Obrazek

teaser - http://www.youtube.com/watch?v=9-9kDgMV9RM

oficjalny zwiastun - http://www.youtube.com/watch?v=8fpO8J9Iwco

efekty specjalne robią wrażenie, przynajmniej w tym zwiastunie - od czasów Różyczki nie widziałem lepszego zwiastunu pl, miło mnie zaskoczył :shock:

oficjalna strona filmu z masą video materiałów making of - http://kloss.pl/

30-minutowa konferencja prasowa nagrywana telefonem ;-) - http://www.youtube.com/watch?v=YR4L-8aghJ8
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#2 Post autor: Ghostek » pt lut 17, 2012 14:16 pm

będzie oglądane 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#3 Post autor: kiedyśgrześ » pt lut 17, 2012 14:21 pm

Hmmmm, HANS KLOSS, czy


Obrazek

oto jest pytanie :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#4 Post autor: Adam » pt lut 17, 2012 15:03 pm

Kot i Adamczyk dobrani idealnie, a Kot to już w ogóle klasa, może być to jego najlepsza rola.. Nie czekam na ten film ale zwiastun mnie mile zaskoczył no i rozmach rzeczywiście jest widoczny i nie wygląda to tanio. Choc Żmudę to mogli se darować ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#5 Post autor: kiedyśgrześ » pt lut 17, 2012 15:09 pm

Wiem, że nikogo nie interesuje moje zdanie :) ale mnie na otwarcie odrzuca cukierkowa faktura zdjęć, jak na optyce Kodaka, koszmar :!: Gdybym był reżyserem i operator by mnie takim materiałem uraczył kazałbym to montażyście na Avidzie zmielić :!: Kurcze kursy jak z gówna zrobić Hollywood w domu są na Youtube :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#6 Post autor: Adam » pt lut 17, 2012 15:19 pm

ale czemu stale porównuje(cie) się film polski kręcony za ~ 5 mln ZŁ, do filmów usa gdzie najdurniejsza komedia kosztuje 10 mln $ ? Pasikowski Gline nakręcił filmowo i mu nie dali kasy na dokończenie planowanej trylogii "bo za drogo". no ale tam jeden odcinek kosztował tyle co cały sezon seriali tvn.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#7 Post autor: kiedyśgrześ » pt lut 17, 2012 15:26 pm

Bo jak nie ma kasy to się kombinuje, w dzisiejszych czasach można i to tanio, nie trzeba, tak jak Pasikowski zrobił przy Psach 2, wynająć optyki Panavision za ciężki pieniądz, parę PC-tów i do roboty :)

Ps. Glina dobry przykład, sam obraz cieszył oko :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#8 Post autor: Mystery » pt lut 17, 2012 15:29 pm

Kto robi muzę?

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#9 Post autor: Paweł Stroiński » pt lut 17, 2012 15:47 pm

Adam mówił wiele razy - Łukasz Targosz.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#10 Post autor: Mystery » pt lut 17, 2012 15:49 pm

Paweł Stroiński pisze:Adam mówił wiele razy - Łukasz Targosz.
Pierwszy raz o tym filmie słyszę :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#11 Post autor: Koper » pt lut 17, 2012 19:02 pm

Adam pisze:ale czemu stale porównuje(cie) się film polski kręcony za ~ 5 mln ZŁ, do filmów usa gdzie najdurniejsza komedia kosztuje 10 mln $ ?
Bo polscy twórcy cały czas usiłują się upodobnić do Hollywoodu i próbują za 5 milionów kręcić blockbustery. W dodatku film to swoisty remake, więc też jak w holiłudzie. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#12 Post autor: bladerunner22 » sob lut 18, 2012 14:58 pm

co ma do rzeczy kasa , litości :) .
Stawka większa niż życie to najprawdopodobniej jeden z najlepszych seriali , jakie świat zobaczył na małym ekranie. I co wydawano jakieś ogromne połacie kasy jak teraz na bzdurne seriale jak LOST , czy kolejne bezdenne kontynuacje Prison Breake'a ? . Jak się chce to można nakręcić porządne filmidło za grosze :) . Kiedyś oglądałem coś ala Making of Serial, i tam mówili, że w scenie otwierania SZAMPANA, którą musieli kręcić naście razy, zabrakło im zwyczajnie trunku, i do butelki lali wodę i dolewali sody. Takie kurwa były pomysły :D .

Co prawda czułem niedosyt po obejrzeniu wszystkich odcinków Stawki( których było za mało ) ale, uważam, że film niepotrzebny i to będzie takie trochę dobijanie legendy. Sytuacja podobna do A-Team :) .
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#13 Post autor: Koper » sob lut 18, 2012 20:01 pm

bladerunner22 pisze:Kiedyś oglądałem coś ala Making of Serial, i tam mówili, że w scenie otwierania SZAMPANA, którą musieli kręcić naście razy, zabrakło im zwyczajnie trunku, i do butelki lali wodę i dolewali sody. Takie kurwa były pomysły :D .
Bo kasa to nie wszystko, wbrew temu co twierdzi Adam. Trzeba tylko mieć dobry pomysł, a najlepiej całą ich masę i wiedzieć co można fajnie nakręcić budżetem którym się dysponuje. A u nas jakiś Hoffman czy inny "wizjoner kina" weźmie trochę kasy uciuła na poziomie, który na zachodzi by uznano za akurat na film niskobudżetowy i chce kręcić wieeeeelki blockbuster i oczywiście wychodzi gówno.

A co do samego Klossa, to ciekawe czy Targosz będzie się odnosił w swojej muzyce do kultowego tematu Matuszkiewicza. Jak nie, to fail na dzień dobry. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#14 Post autor: Templar » sob lut 18, 2012 20:23 pm

Koper pisze:A u nas jakiś Hoffman czy inny "wizjoner kina" weźmie trochę kasy uciuła na poziomie, który na zachodzi by uznano za akurat na film niskobudżetowy i chce kręcić wieeeeelki blockbuster i oczywiście wychodzi gówno.
Akurat Hoffman to potrafił niskim kosztem nakręcić duże produkcje, mam tu na myśli Potop i Ogniem i mieczem. Z dużych produkcji III RP to OiM zdecydowanie najlepsze, budżet ok. 25 mln zł, a na największą kupę ostatnich lat, czyli Quo Vadis poszło 76 mln zł.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS KLOSS: STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ (2012)

#15 Post autor: Adam » sob lut 18, 2012 20:30 pm

bladerunner22 pisze:co ma do rzeczy kasa , litości :) .
Stawka większa niż życie to najprawdopodobniej jeden z najlepszych seriali , jakie świat zobaczył na małym ekranie. I co wydawano jakieś ogromne połacie kasy jak teraz na bzdurne seriale jak LOST , czy kolejne bezdenne kontynuacje Prison Breake'a ? . Jak się chce to można nakręcić porządne filmidło za grosze :) . .
Bladu poczytaj trochę historii polskiego przemysłu filmowego bo koszty sporej części kultowych polskich filmów i seriali z lat 60-80 były astronomiczne i niebotyczne i często nikt do konca nie wiedział - nawet z tworcow filmu - ile dokładnie one kosztowały bo kasa i wszystko leciała bez limitu od wierchuszki ku chwale ojczyzny, choc oczywiscie byly wyjątki.. I nie pisz bzdur że coś było kręcone za grosze.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ