KOREKCJA DŹWIĘKU!

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

KOREKCJA DŹWIĘKU!

#1 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sty 15, 2012 07:52 am

Ok! Sobotnia degustacja win z Biedronki (nie polecam wytrawnego, śmierdzi) nie zakończyła się niedzielnym kacem, stąd pomysł na kolejny nikogo nie interesujący temat: KOREKCJA DŹWIĘKU :!:
Jakieś przemyślenia w temacie :?: Rady :?: Puryści nietykający suwaków :?: Okazuję się, że osobiście bez względu na sprzęt, jeśli tylko jest możliwość, używam specyficznego dla własnych preferencji schematu, jak tam u was :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#2 Post autor: Adam » ndz sty 15, 2012 08:58 am

Krzysiek Ci pomoże w tym temacie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#3 Post autor: Althazan » ndz sty 15, 2012 10:40 am

kiedyśgrześ pisze:Rady :?: Puryści nietykający suwaków :?: Okazuję się, że osobiście bez względu na sprzęt, jeśli tylko jest możliwość, używam specyficznego dla własnych preferencji schematu, jak tam u was :?:
To już wiem, dlaczego nie słyszysz różnic między wydaniami... :mrgreen:
A poważnie, to ja jestem stara szkoła, w moim sprzęcie jest tylko jedno pokrętło - MOC! 8)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#4 Post autor: Wojteł » ndz sty 15, 2012 15:29 pm

A kiedy będzie temat o korekcji zdjęc? :P :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#5 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 15, 2012 19:02 pm

Jak się skończy cyckozagadka. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#6 Post autor: Templar » ndz sty 15, 2012 19:32 pm

Bucholc Krok pisze:Jak się skończy cyckozagadka. :)
Przecież już się skończyła :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#7 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 15, 2012 19:34 pm

Nie zaglądam tam, ale widzę, że ciągle ktoś podbija wątek. Pewnie będzie druga tura. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#8 Post autor: DanielosVK » ndz sty 15, 2012 19:38 pm

Ty weź przestań się lenić i rób muzyczną zagadkę wreszcie, miała być po wakacjach, a tu nowy rok już mamy.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#9 Post autor: Templar » ndz sty 15, 2012 19:38 pm

Bucholc Krok pisze:Nie zaglądam tam, ale widzę, że ciągle ktoś podbija wątek. Pewnie będzie druga tura. :)
Gratulacje mi składali :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#10 Post autor: Adam » ndz sty 15, 2012 19:39 pm

zróbcie lepiej wątek trudniejszy - sceny z filmów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#11 Post autor: Bucholc Krok » ndz sty 15, 2012 19:46 pm

DanielosVK pisze:Ty weź przestań się lenić i rób muzyczną zagadkę wreszcie, miała być po wakacjach, a tu nowy rok już mamy.
Zgadza się, ale wakacje dopiero w lipcu? :) Poza tym chyba wszystkich wykończył konkurs czouga aka Arthura?
Templar pisze:Gratulacje mi składali :mrgreen:
To co innego. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#12 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sty 15, 2012 21:22 pm

Althazan pisze:To już wiem, dlaczego nie słyszysz różnic między wydaniami...
A poważnie, to ja jestem stara szkoła, w moim sprzęcie jest tylko jedno pokrętło - MOC!
Złośliwiec :) a poważnie, zawsze zsuwam średnie tony, coś mnie w tych rejestrach drażni, krzywa korekcji wygląda u mnie jak siodło, przez to nie mogę z przyjemnością słuchać SACD, sprzęt nie pozwala wprowadzić korekcji :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#13 Post autor: kiedyśgrześ » ndz sty 15, 2012 21:24 pm

Wojtek pisze:A kiedy będzie temat o korekcji zdjęc? :P :mrgreen:
Nigdy :) a koleżanka zniknie gdy mi wróci po weekendzie koordynacja :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: KOREKCJA DŹWIĘKU!

#14 Post autor: Ghostek » ndz sty 15, 2012 22:04 pm

kiedyśgrześ pisze: Jakieś przemyślenia w temacie :?: Rady :?: Puryści nietykający suwaków :?: Okazuję się, że osobiście bez względu na sprzęt, jeśli tylko jest możliwość, używam specyficznego dla własnych preferencji schematu, jak tam u was :?:
Jeżeli robię suchy odsłuch, by zorientować się co i jak jest zmiksowane na płycie, to nie tykam żadnych korektorów, kompresorów i tym podobnych bajerów. Słuchając ze stacji roboczej staram się unikać konfigurowania programów odtwarzających. Z zasady te systemowe korektory nie sprawdzają się najlepiej i działają na słowo honoru, a jak ktoś ma korektor graficzny w zewnętrznych paczkach, to ma całkiem szeroką gamę możliwości. Osobiście lubię nieco bardziej "ocieplone" brzmienie. Co to znaczy? To, że podkręcam nieco górne pasmo (o 2-5 dB, w zależności od sytuacji), a zdejmuję niskie tony, jeżeli ścieżka opiera się w znacznej mierze na instrumentach perkusyjnych i nisko schodzącej elektronice (moje monitory generują aż nadto basu, więc muszę się czasem pozbywać jego nadmiaru). Środek raczej bez mian.
Rzadko kiedy korzystam jednak z korektorów graficznych, a wszelkiego rodzaju kompresorów unikam jak ognia podczas odsłuchu. I tak namęczę się tym dostatecznie produkując coś.
Obrazek

ODPOWIEDZ