Składka dla Kolegi Turka

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#106 Post autor: Adam » śr gru 14, 2011 08:50 am

trzeba będzie użyć

Obrazek

:mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#107 Post autor: kiedyśgrześ » śr gru 14, 2011 09:56 am

OMG dyskusja na temat wyższości matrycy TRA.TA.TA.TA nad technologią SRA.TA.TA.TA na forum dla melomanów, ostrzegam, że zarówno videofilia jak i audiofilia to odpowiednio 1083-cia 1084-ta najczęstsza przyczyna śmierć w krajach uprzemysłowionych na podstawie danych WHO!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#108 Post autor: Krzysiek » śr gru 14, 2011 12:00 pm

W odpowiedzi dla Kolegi Templara....
Tego nie widziałem, ale miałem i mam styczność na co dzień z wieloma różnymi monitorami i matryce VA przebijają S-IPS, natomiast H-IPS albo P-IPS to jest coś i z tego korzystają obecnie graficy
Nie podałeś choćby ich nazw... A różne moniotory, to różne matryce i całkowicie różne do nich oprogramowanie sterujące...
a Ty wyskakujesz tu z NECiem sprzed 8 lat za 400zł i mówisz, że to dobry monitor do obróbki zdjęć
A Ty nawet nie widziałes obrazu z niego i porównujesz do obecnych monitorów za 400-300zł :? -
Obecnie zamiast tego NECa, kosztującego 300-400zł można kupić jakiś porządny monitor VA z czasem 8ms za mniej niż 300zł
- więc gdzie tu logika i sens?

Podałem Ci namiary na przedstawicieli w Warszawie... wystarczy zadzwonic i się zapytać choćby jaka jest różnica między starszym modelem (który ja proponuję) a nowszym LCD2090UXi
Ale ty nawet nie podałes przykładów porównywalnego do 2080 z modeli Eizo (z tamtych czasów) czy innych. Poza tym podaj mi model obecnego monitora w cenie do 400zł, który ma takie możliwości korekcji jak NEC 2080UX+.....
Gwoli ścisłości porównywałem ten monitor z 2690WUXi i dwoma 2490WUXi w tandemie (nowszymi - pierwsze modele miały matryce nie odpowiadające oznaczeniu i przynależności do serii, poza tym były dostępne tylko w US i Japonii...) i tylko bardzo wymagający grafik odrzuciłby NEC 2080UX+ jako ten z gorszym obrazem
Ostatnio zmieniony śr gru 14, 2011 12:09 pm przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#109 Post autor: Krzysiek » śr gru 14, 2011 12:07 pm

W odpowiedzi jeszcze dla pozostałych Kolegów:

czoug
Krzysiek po h*j
- w środowisku którym pracuję takie słownictwo budzi uśmiech politowania, ponieważ znane mi są gorsze :mrgreen:
A od ciebie nikt jeszcze nie usłyszał oprócz sarkastycznych postów. Jeden wyjątek kiedy napisałeś, że słuchasz takich a takich kompozytorów.
Noooo... Odezwał się Kolega, który w "Wielka dysputa o re-recordingach (przeniesione z innego tematu)" wypowiadał się nagminnie i w temacie :mrgreen: :mrgreen:

DanielosVK
Olejcie buca i tyle
- podobnie jak i Kolega Wojtek
Nie karmić trolla
- wypowiadają się o sobie i dla siebie. Z tą tylko różnicą, że Kolega Wojtek sam nie rozumie dlaczego jeszcze w tym uczestniczy :mrgreen: (ja zresztą też...) :?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#110 Post autor: Ghostek » śr gru 14, 2011 12:09 pm

NECi, SREKi

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#111 Post autor: Krzysiek » śr gru 14, 2011 12:13 pm

Kolega kiedyśgrześ
OMG dyskusja na temat wyższości matrycy TRA.TA.TA.TA nad technologią SRA.TA.TA.TA na forum dla melomanów
Hmmm... pisze w OFFTOPie.... :?
ostrzegam, że zarówno videofilia jak i audiofilia to odpowiednio 1083-cia 1084-ta najczęstsza przyczyna śmierć w krajach uprzemysłowionych na podstawie danych WHO!!!
Groźba bana czy ekskomuniki ??

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#112 Post autor: Krzysiek » śr gru 14, 2011 12:16 pm

Obrazki Kolegów Adama (jak zwykle celna i prowokująca "wypowiedź") oraz Tomka Gośki podobają mi się :D

A, i dziękuję za poradę książkową... Cooka co prawda nie czytam (kilka przeczytałem), ale myślałem, że bedę mógł komuś kupic na prezent

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#113 Post autor: Adam » śr gru 14, 2011 12:30 pm

Krzysiek pisze:Obrazki Kolegów Adama (jak zwykle celna i prowokująca "wypowiedź") oraz Tomka Gośki podobają mi się :D
bo tyko nasza trójka ma tu ikrę 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#114 Post autor: Ghostek » śr gru 14, 2011 12:39 pm

Tia, bo takich dwóch jak nas trzech, to niema ani jednego.
KOMON BICZES! Dajta se siana z tymi przepychankami.
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#115 Post autor: DanielosVK » śr gru 14, 2011 15:39 pm

Bawią mnie naprawdę ludzie, którzy wciskając w co drugie słowo jakiś słaby sarkazm, pozorują na wysoce inteligentnych. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#116 Post autor: Krzysiek » śr gru 14, 2011 15:51 pm

Kolego DanielosVK.... cytując Kolegę Wojtka...
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
Nie staram się Ciebie sprowadzić do swojego poziomu (niewykonalne z Twojej winy), a tylko (choć to mało prawdopodobne bym dał radę) chcę zejśc na Twój poziom :mrgreen:

Słabe sarkazmy mnie nie bawią dlatego też nie bedziesz moim IDOLEM na tym forum :mrgreen:

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#117 Post autor: DanielosVK » śr gru 14, 2011 15:54 pm

Dalej potwierdzasz moją powyższą tezę, czego gratuluję. Przy czym ja nie zamierzam się nawet z Tobą w dyskusję wdawać, w myśl przytoczonego cytatu. Dziękuję. :D
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#118 Post autor: Krzysiek » śr gru 14, 2011 16:18 pm

Dalej potwierdzasz moją powyższą tezę, czego gratuluję. Przy czym ja nie zamierzam się nawet z Tobą w dyskusję wdawać, w myśl przytoczonego cytatu.[/quote] :mrgreen:
Dziękuję.
:D

To przestań pisać sobie a muzom :mrgreen: bo już zniżyłem się do Twojego poziomu i odpowiedziałem Twoim tekstem :?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#119 Post autor: Templar » śr gru 14, 2011 22:27 pm

Krzysiek pisze:Ale ty nawet nie podałes przykładów porównywalnego do 2080 z modeli Eizo (z tamtych czasów) czy innych. Poza tym podaj mi model obecnego monitora w cenie do 400zł, który ma takie możliwości korekcji jak NEC 2080UX+.....
Belinea 2080 S2 z Premium MVA, za 300zł dostaniesz, dużo lepsze od starszych generacji S-IPS.
Krzysiek pisze:Gwoli ścisłości porównywałem ten monitor z 2690WUXi i dwoma 2490WUXi w tandemie (nowszymi - pierwsze modele miały matryce nie odpowiadające oznaczeniu i przynależności do serii, poza tym były dostępne tylko w US i Japonii...) i tylko bardzo wymagający grafik odrzuciłby NEC 2080UX+ jako ten z gorszym obrazem
Z 2690WUXi korzystałem i w sumie nadal korzystam od czasu do czasu w pracy ;) Świetny monitor, ale dziwi mnie, że nie widzisz różnicy pomiędzy S-IPS, a H-IPS, które ma 2690 i 2490, akurat moi znajomi graficy to by od razu zauważyli co jest co i nie potrzebny jest żaden wymagający grafik. Zobacz też co Eizo proponuje do fotografii:

http://www.graficzne-eizo.pl/monitory-do-fotografii/

po 4 gwiazdki mają monitory z H-IPS i S-PVA ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Składka dla Kolegi Turka

#120 Post autor: filold » śr gru 14, 2011 22:49 pm

Krzychu nawalił 50 postów w trakcie waszej bezproduktywnej kłótni. Zastanawiam się czy w ogóle czytacie swoje posty, bo nie wierzę, że można się słownie przepychać przez 8 stron i nie zaciąć się na ciągłym powtarzaniu tego samego w inny sposób

ODPOWIEDZ