Inon Zur - Dragon Age: Origins

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ele
Początkujący orkiestrator
Posty: 626
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 16:05 pm

Inon Zur - Dragon Age: Origins

#1 Post autor: Ele » ndz gru 13, 2009 21:08 pm

Jest już dostępny score Inon Zur'a z wyżej wymienionej gry.

http://www.amazon.com/Dragon-Age-Origins/dp/B002WPTZFW

Inon tym razem powraca do swojego starego mrocznego brzmienia. Słychać tu trochę Warhammera a także troszkę orkiestracji rodem z Prince Of Persia. Score jest mroczny, jest troszkę underscore-u. Na uwagę zasługują 2 pierwsze utwory, które tworzą klimat całej partytury. Jest też kilka mocnych action-score kawałków. Zainteresowanych odsyłam do stronki - są tam także sample.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Inon Zur - Dragon Age: Origins

#2 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 15, 2010 16:07 pm

Uuu.. tylko mp3? Czy przypadkiem ścieżka nie była dołączona do edycji kolekcjonerskiej gry?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ele
Początkujący orkiestrator
Posty: 626
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 16:05 pm

#3 Post autor: Ele » wt lut 16, 2010 14:22 pm

Nic mi na ten temat nie wiadomo :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#4 Post autor: Adam » czw mar 11, 2010 10:37 am

często z grami jest tak że się nie reklamują że score jest tłoczony na płycie wewnątrz pudełka. tak było w latach 90 już (vide genialne AVP czy Outlaws i inne..) tak jest też teraz, choć rzadziej.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#5 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 11, 2010 12:34 pm

Teraz najczęściej wydają w edycjach kolekcjonerskich na osobnych płytach i już się chwalą. :) Muzyka z Outlaws wyszła na płytach z grą, a nie osobno (i tak głownie wydawali wówczas te ścieżki). Tzn. osobno chyba tez wydali, ale nie dorzucali do gry OIMW. Podobnie było/jest z muzyką do Overseera, Neverhooda i innych.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#6 Post autor: Adam » pt mar 12, 2010 10:36 am

Bucholc Krok pisze:Muzyka z Outlaws wyszła na płytach z grą, a nie osobno (i tak głownie wydawali wówczas te ścieżki). .
Dokładnie, tylko że nie reklamowali tego nigdy. A było to często też na zasadzie takiej że płyta musiała być w stacji podczas gry, ale po to by muza leciała. Polskie gry też tak miały - vide Mortyr czy Wyspa 7 Skarbów - płyta była hybrydą i na jednym krążku były dane (gra) a po włożeniu tej samej płyty do odtwarzcza mielismy normalne audio traki i cały score. Później poniewąz gry się rozrastały pojemnością , wydawcy rpzerzucili się do umieszczania całej muzy w plikach ogg czy mp3 bezpośrednio w grze, lub w plikach PAK (vide Q2 np.)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#7 Post autor: Bucholc Krok » pt mar 12, 2010 14:49 pm

Adam Krysiński pisze:Dokładnie, tylko że nie reklamowali tego nigdy.


Na pudełku chyba nic nie ma, ale na samym jewelu masz spis utworów

http://www.mobygames.com/game/windows/o ... rId,46495/
A było to często też na zasadzie takiej że płyta musiała być w stacji podczas gry, ale po to by muza leciała.


To oczywiste..
Polskie gry też tak miały - vide Mortyr czy Wyspa 7 Skarbów - płyta była hybrydą i na jednym krążku były dane (gra) a po włożeniu tej samej płyty do odtwarzcza mielismy normalne audio traki i cały score.
Ale już w takiej pierwszej edycji Schizm z LKAvalon, ścieżka była rewelacyjnie wydana. Osobny jewel, 2 książeczki, tylna wkładka, płyta z taką grafiką (nadrukiem), że u Japończyków lepszej nie widziałem. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#8 Post autor: Adam » śr mar 17, 2010 09:19 am

o tego nie wiedziałem.. nie mam tego, muszę poszukać w takim razie :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#9 Post autor: Adam » pn kwie 26, 2010 12:06 pm

no i nie znalazłem.. trzeba się czaić na allegro w takim razie :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#10 Post autor: Bucholc Krok » pn kwie 26, 2010 19:10 pm

Chyba kilka razy przypadkiem ją widziałem, ale specjalnie się też nie rozglądałem, bo kupiłem ścieżkę z grą właśnie. Była dodawana do obu wersji OIP, tj. DVD i CD. W późniejszych, nawet BOX-owych wydaniach już jej nie było. Za dużo pewnie tego nie wyszło, aczkolwiek sama gra poszła w świat..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#11 Post autor: Adam » pn kwie 26, 2010 19:11 pm

sprzedajże mi to :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#12 Post autor: Bucholc Krok » pn kwie 26, 2010 19:15 pm

Bądźmy poważni... naprawdę.. :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#13 Post autor: Adam » wt kwie 27, 2010 09:23 am

znajde se i tak :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#14 Post autor: Bucholc Krok » wt kwie 27, 2010 10:30 am

Ale nie w takim idealnym stanie jak moja, tylko pewnie jakąś porysowaną hyhyhy..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ