Quantum Break - Petri Alanko

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Quantum Break - Petri Alanko

#1 Post autor: Bucholc Krok » śr kwie 06, 2016 13:08 pm

Obrazek

28$.

< Side A >
Meeting An Old Friend (2:38)
Campus (2:27)
Suite For Time and Machines (6:24)
Don’t Stand In My Way (1:44)
Remote Warning (3:01)
Disappearance (4:38)

< Side B >
Dodging Bullets (3:30)
Beth (3:33)
I Kept Waiting (2:42)
Goodbye... Again (2:44)
Damaged, Together (2:56)
Doubt, Despair, Hope (2:33)
A Whisper (4:37)

Widziałem też wersję CD, ale nie sprawdzałem zawartości.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Quantum Break - Petri Alanko

#2 Post autor: Mystery » ndz kwie 10, 2016 19:49 pm

Ci którzy pamiętają Alanko z okazałego Alana Wake'a niech się zbytnio nie nakręcają, bo tym razem mamy grę osadzoną w przyszłości i czeka nas score stricte elektroniczny, ale porządny i kompozytor po raz kolejny pokazuje, że dobrze zna się na swoim fachu. Album jest dobrze zmontowany i trwa optymalne 50 minut, a czas mija na tyle zadowalająco, że przesłuchałem już to 3 razy. Zdarza się agresywne, ale rytmiczne podpadające pod techno grania (mocne Dodging Bullets), ale więcej miejsca wypełniają spokojniejsze i bardziej klimatyczne elektroniki (Remote Warning), ogólnie niezły futurystyczny klimat z kilkoma co lepszymi highlightami, nic odkrywczego, ale myślę, że takie 3.5 można przyznać.
https://www.youtube.com/watch?v=1Z5Oc4CCGxc

ODPOWIEDZ