The Order: 1886 - Jason Graves

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

The Order: 1886 - Jason Graves

#1 Post autor: Mystery » wt lut 03, 2015 19:41 pm

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier roku, muzycznie zapowiada się równie dobrze 8)

Obrazek

1. The Knights' Theme
2. The Enduring Pride
3. Airborne Pursuit
4. The Rampage
5. Agamemnon Rising
6. The Darkness Within
7. Commandeered
8. In The Darkest Hour
9. The Covenant
10. The Hidden Enemy
11. A Knight's Burden
12. The Rebellion
13. An Uneasy Alliance
14. The Knighthood
15. The Edge Of Sanity
16. The Scourge
17. The Enemy's Den
18. The Trial
19. Brother, Let Us Embrace
20. Last Man Standing
21. Sir Galahad

Klipy
https://soundcloud.com/sony-soundtracks ... order-1886

The Knights Theme
https://www.youtube.com/watch?v=OwZSgMbl2ic

Materiał o muzyce
https://www.youtube.com/watch?v=KlYeC3jw1cw

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#2 Post autor: Adam » śr lut 18, 2015 18:10 pm

średnia ta muza, ostinata, momentami jak Terminator 2, do tego stale zawodzący męski barytonowy chór w tle. nuda. ot, taki Djawadi?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#3 Post autor: Mystery » sob lut 21, 2015 12:04 pm

Jason Graves to jeden z tych młodych kompozytorów, którego wszystkie nowe dokonania warto śledzić i tak po Dead Space i Tomb Raider po raz kolejny nam się odwdzięcza serwując kolejną unikalną i jakże zacną pracę, chyba najlepszą w swojej karierze.
Z The Order: 1886 wprost bije mrokiem i klimatem, co potęgują znakomite solówki na wiolonczelę, oryginalne użycie instrumentów dętych drewnianych i przede wszystkim niesamowity chór, który jest tu główną atrakcją, to trzeba usłyszeć! Dodatkowo całkiem sporo tu elementów grozy, jak i emocji, przy The Knights' Theme dosłownie wymiękam i szkoda, że temat ten jest tak skąpo używany, ale to nie jedyny highlight tej ścieki, wymienić choćby podniosłe "The Knighthood", znakomite "The Edge Of Sanity" czy piękne "Sir Galahad".

Akcja, która stoi tu w zdecydowanej mniejszości, znacznie różni się od stonowanej, gotyckiej reszty i gra trochę na bardziej przystępną współczesną modłę, gdzie prym wiodą rytmicznie grające smyczki oraz towarzyszące im pod spodem perkusjonalia, co warte odnotowania w całej pracy świadomie zrezygnowano z użycia dętej blachy, którą imituje tutaj dęte drewno i bywają momenty, że wychodzi to naprawdę niebanalnie.

Mimo panującej ponurej atmosfery, brak tu underscorowych przystanków i całości słucha się z zaciekawieniem, mocna czwóreczka i jak ktoś jeszcze nie jest przekonany do sięgnięcia, raz jeszcze polecam linki z pierwszego posta.

P.S.
Terminator 2, nuda, Djawadi? - WTF?! :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#4 Post autor: Adam » ndz lut 22, 2015 08:51 am

mi się nie podoba na tyle żeby dać pełne 4 :P 3/5 to max. do tego Graves ma pecha bo z tego co czytałem na poligamii to gra jest epic failem na świecie i recki są bezlitosne.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#5 Post autor: Wawrzyniec » śr lut 25, 2015 16:42 pm

Nie słyszę w tym Ramina, chyba że samo pojawienie się zawodzącej wiolonczeli ma o tym świadczyć. :? Muzyka trochę przyciężka, ale ma swój klimat.
Na razie na szczególną uwagę zasługuje "The Edge of Sanity":

https://www.youtube.com/watch?v=cIwEBtr ... x&index=15
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#6 Post autor: Mystery » śr lut 25, 2015 17:27 pm

A Terminatora słyszysz? :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#7 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 26, 2015 13:15 pm

Terminatora też nie usłyszałem. Muzyka w porządku, ale nie jest ona z gatunku miłych łatwych i przyjemnych do potupania nóżką.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#8 Post autor: Mystery » czw lut 26, 2015 13:34 pm

Muzyka w porządku, ale nie jest ona z gatunku miłych łatwych i przyjemnych do potupania nóżką.
No chyba, że "The Edge of Sanity" :wink: A surowość i dojrzałość tej muzy mi odpowiada, szkoda, że tylko przez to, że pochodzi z gry tak niewiele osób po nią sięgnie.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#9 Post autor: Templar » pn mar 02, 2015 21:03 pm

Jakby ktoś był zainteresowany, to score został wydany na CD i można go kupić w naszych marketach za ok. 59zł.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#10 Post autor: Adam » wt mar 03, 2015 11:24 am

gruby booklet jest, a temat główny robił też Wintory.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#11 Post autor: Kaonashi » wt mar 03, 2015 14:07 pm

Mystery pisze:
Muzyka w porządku, ale nie jest ona z gatunku miłych łatwych i przyjemnych do potupania nóżką.
No chyba, że "The Edge of Sanity" :wink: A surowość i dojrzałość tej muzy mi odpowiada, szkoda, że tylko przez to, że pochodzi z gry tak niewiele osób po nią sięgnie.
No ja właśnie bym powiedział, że gdyby nie to, że to muzyka z gry to byś po nią nie sięgnął. Przesłuchałem linkowane tutaj utwory i kilka innych z tej playlisty z youtube'a i nic specjalnego tam nie znalazłem. Jakiś tam klimacik jest, ale nie na tyle, że by mi się chciało całość przesłuchać.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Order: 1886 - Jason Graves

#12 Post autor: Mystery » wt mar 03, 2015 19:43 pm

Bez przesady, w porównaniu do filmówki to nowych game scorów słucham nie wiele, gównie z głośniejszych tytułów i kompozytorów, a jakbym wiedział, że Graves skomponuje do jakiegoś wielce oczekiwanego filmu, to bym już czekał z rok wcześniej, a tu przyszedł tytuł znikąd i mile mnie zaskoczył :wink:

ODPOWIEDZ