Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cry

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#46 Post autor: Templar » pn maja 12, 2014 14:33 pm

Wawrzyniec pisze:O boy o boy o boy. Nowy Olivier Deriviere to ja muszę to koniecznie przesłuchać. Jakby co Southall już jest zachwycony:
http://www.movie-wave.net/assassins-cre ... eedom-cry/
Adam już to wklejał parę postów wyżej :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#47 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 12, 2014 14:34 pm

A to najmocniej przepraszam. :oops:
Mystery pisze:Od Tylera to inne, bo to inna gra, Brian miał na tapecie piratów, Olivier niewolnictwo i jak już porównywać to ze swoim hollywoodzkim odpowiednikiem 12 years of Slave ;)
Brzmi strasznie. :shock: Zaczynam się bać. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#48 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 18, 2014 18:09 pm

Soundtrack dokładnie obadany. Podoba mi się, ale jednak "Remember Me" to mój No.1 Oliviera.
Tutaj muzyka akcji też bardzo fajnie rozpisana, czuć pewien klimat i tradycyjnie jak to u Deriviere jest pomysł, ciekawy pomysł. Tylko trochę chyba jednak za długi ten soundtrack. Szczególnie te końcowe pieśni zaczęły mi się już trochę dłużyć i męczyć. Oczywiście miłośnicy takiego grania, czy też afrykańskich utworów Zimmera powinni być zadowoleni, jak i pewnie sam Zimmer. Ale jednak trochę tego za dużo na koniec.
Co nie zmienia faktu, że Olivier Deriviere pokazuje, nie po raz pierwszy, że jeżeli chodzi o muzykę do gier, to zawsze można u niego liczyć na coś ciekawego.
#WinaHansa #IStandByDaenerys


Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#50 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 18, 2014 18:59 pm

Ale niewolnicy byli z Afryki.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#51 Post autor: Mefisto » ndz maja 18, 2014 19:15 pm

Wawrzyniec pisze:Ale niewolnicy byli z Afryki.
No właśnie w większości niespecjalnie :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#52 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 18, 2014 19:26 pm

Zaraz, zaraz, jak nie, jak tak. Indianie sami nie nadawali się za bardzo do pracy na plantacjach, więc wykorzystywano niewolników Afryki. A słynna Rewolucja Haitińska to niby z czym idziałem była?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#53 Post autor: Mefisto » ndz maja 18, 2014 19:31 pm

Wawrzyniec pisze:Zaraz, zaraz, jak nie, jak tak.
Normalnie. Robisz ten sam błąd, co większość jankesów obecnie, którzy rozdają na lewo i prawo Afryamerykańskie przydomki, chociaż zdecydowanie większa część społeczeństwa czarnego w USA ma gówno wspólnego z Afryką, a jeszcze więcej czarnych czuje się wręcz obrażonych tym przydomkiem. Znaczna część niewolników w Ameryce pochodziła w wysp ją "otaczających" (jak Haiti właśnie czy Jamajka), część także z kolonii mieszczących się wokół lub w Afryce, ale wbrew pozorom była to mniejszość. Powodów dlaczego tak jest jest bardzo dużo, a wszystkie zawierają się w jednym słowie: praktyczność :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#54 Post autor: Mystery » pn maja 19, 2014 18:11 pm

Wawrzyniec pisze:Tylko trochę chyba jednak za długi ten soundtrack. Szczególnie te końcowe pieśni zaczęły mi się już trochę dłużyć i męczyć.
Ale te pieśni to bonusy, których nikt nie karze słuchać, to jakby słuchać score Tylera wraz z szantami i wydanie promocyjne ich nie zawierało i skupiało się na samym 50 minutowym scorze, a ten po paru razach jest doprawdy dobry, a ostatnio wkręcił mi się szczególnie "United", kto nie słuchał, niech słucha:
https://www.youtube.com/watch?v=SXc26gk ... age#t=2692

Mefisto

Re: Olivier Deriviere - Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cr

#55 Post autor: Mefisto » czw cze 05, 2014 20:06 pm

Fajny ost, ale jego druga połowa z szantami a la TTRL to jakaś totalna pomyłka jest. Mniemam, że w grze ma to jakieś wytłumaczenie, ale płytowo kompletnie kłóci się ze scorem.

ODPOWIEDZ