Co ostatnio słuchaliście?

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Co ostatnio słuchaliście?

#1 Post autor: Mystery » sob sie 31, 2013 14:15 pm

Christopher Lennertz - Madden NFL 25
Madden NFL 25 to najpopularniejsza sportowa gra USA, Lennertza myślę, że przedstawiać nie trzeba. Chris po raz kolejny udowadnia jakim talentem i umiejętnościami operuje, szkoda tylko, że dane jest się nam o tym przekonać w grach. Mamy perkusję, gitarę elektryczna i orkiestrę i prosty, ale przebojowy temat przewodni. Album jest idealny, 36 minut w 99.8% wypełniony przebojową symfoniczo-pumpinową akcją. Pierwsze 10 krótkich utworów to głównie aranżacje tematu przewodniego i już jest świetnie, ale od połowy trwania epickość wkracza na jeszcze wyższy poziom, prezentując nam znakomitą muzę ze sportowym zacięciem, pełną wigoru i adrenaliny, jak dla mnie właśnie tak powinien brzmieć Rush. W ramach rozrywkowości daje 5/5 (nie mam gdzie i za co odjąć).
Próbka action scoru:
http://w900.wrzuta.pl/audio/3IYHSoL1eJb ... de_pursuit

Christophe Héral - Rayman Legends
Héral to francuski kompozytor niegdyś nominowany do filmuzy jako odkrycie. Nieco ponad 1.5h bogatej, różnorodnej, oryginalnej, świeżej, pomysłowej, przyjemnej, przebojowej i orzeźwiającej muzyki, znakomicie brzmiącej i zorkiestrowanej, w tym roku w muzyce filmowej tak okazałej pracy próżno szukać. Doyle będzie miał nie lada zadanie przy Puppeteer, by to przebić. 4.5/5
Przykładowy utwór: http://www.youtube.com/watch?v=EmoOaY_9Bw8

Lost Planet 3 - Jack Wall
2 godziny muzy, która dzieli się na 2 części, druga to taka typowa muzyczna ilustracja gry sci-fi, elektronika i sztucznie brzmiąca orkiestra, ogólnie bez rewelacji, ale parę kawałków potrafi zaciekawić. Pierwsza i tu niespodzianka to granie, ciężko mi je prawidłowo nazwać, takie country jakie było ostatnio w Bullet to the Head Mazzaro tyle, że stojące na o wiele wyższym poziomie,
melodyjne i rzeczywiście sprawiające nie lada przyjemność, tu ładniejszy kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=pqmNsGrmypA

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#2 Post autor: Koper » ndz wrz 08, 2013 16:55 pm

Ten Rayman ma fajne brzmienie i motywy, ale całości jakoś ciężko mi się słuchało - za dużo takich pierdółkowatych utworków, w ogóle blisko 50 tracków to przegięcie i absolutnie 4,5 bym nie dał. Niemniej ten średniowieczny temacik zwłaszcza z zapodanego Ciebie utworu jest miodzio - jeden z fajniejszych tracków jakie słyszałem w tym roku.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#3 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 08, 2013 17:01 pm

Fajny ten 'Medieval Dragon", podobnie jak "Medieval Theme". :) Lubię takie średniowieczne granie. Ale skoro cała płyta to kolos i plankton to trochę radocha opada. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Krzysztof
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 20, 2013 14:06 pm
Lokalizacja: Lublin, kochany Lublin
Kontakt:

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#4 Post autor: Krzysztof » pn wrz 09, 2013 16:12 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#5 Post autor: Mystery » wt lis 19, 2013 18:06 pm

Battlefield 4 - Johan Skugge & Jukka Rintamäki
Czysto elektroniczny score, ale za to jaki, znacznie lepszy od tego biednego RCPgrania Buckleya w Call of Duty: Ghosts. Score tworzy własną jakość, jest świeżo, pomysłowo i niemal każdy utwór ma w sobie coś nietuzinkowego i pod względem efektowności i wrażeń, jest lepszy i bogatszy od Dredda Morgana. Szkoda, że druga część scoru nie trzyma poziomu pierwszej połowy i czar trochę pryska, ale i tak jest dobrze, "Dunn's Down" to coś co mógłby wymyślić Zimmer do Interstellar i dla sympatyków elektronicznych ścieżek jest to pozycja obowiązkowa, ja jestem bardzo mile zaskoczony 4/5.

Warsaw Theme:
http://www.youtube.com/watch?v=tdVMDlNP_DM

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#6 Post autor: qnebra » sob gru 07, 2013 23:25 pm

Mystery pisze:Battlefield 4 - Johan Skugge & Jukka Rintamäki
Czysto elektroniczny score, ale za to jaki, znacznie lepszy od tego biednego RCPgrania Buckleya w Call of Duty: Ghosts. Score tworzy własną jakość, jest świeżo, pomysłowo i niemal każdy utwór ma w sobie coś nietuzinkowego i pod względem efektowności i wrażeń, jest lepszy i bogatszy od Dredda Morgana. Szkoda, że druga część scoru nie trzyma poziomu pierwszej połowy i czar trochę pryska, ale i tak jest dobrze, "Dunn's Down" to coś co mógłby wymyślić Zimmer do Interstellar i dla sympatyków elektronicznych ścieżek jest to pozycja obowiązkowa, ja jestem bardzo mile zaskoczony 4/5.

Warsaw Theme:
http://www.youtube.com/watch?v=tdVMDlNP_DM

Dodajmy to tego, że ci panowie wcześniej popełnili muzykę do Battlefield 3. Jak słychać odrobili swoją pracę domową.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#7 Post autor: qnebra » sob gru 07, 2013 23:35 pm

Europa Universalis 4 - Andreas Waldetoft

Całkiem przyjemna w odsłuchu ścieżka dźwiękowa mająca przede wszystkim budować klimat i pomagać w wtopieniu gracza na długie godziny przeglądania tabel, zawierania sojuszy i toczenia wojen. Porównując z innymi ścieżkami nie ma może w sobie przebojowości, ani też pędzącej na łeb na szyję akcji. Całościowo to dobra, dopasowana do gry ilustracja wykonana w klasyczny sposób, klasycznymi środkami prawdopodobnie bez użycia elektroniki. Dodajmy do tego dobry temat główny i mamy ścieżkę, którą osobiście oceniam na:

3,5/5

http://youtu.be/q9EOIY78BUI

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#8 Post autor: Kaonashi » pn gru 09, 2013 02:33 am

Heroes of Might and Magic IV - Paul A.Romero & Rob King

Piękna, klimatyczna muzyka. Często jak w coś gram to odpalam swoje kawałki, ale nie w tym przypadku. Masa pomysłów, świetnych wokali i niebanalnych orkiestracji, każdy track ma coś w sobie. Bije na głowę score do trójki, który i tak jest przecież niezły.

Cudowne Academy:
http://www.youtube.com/watch?v=bLU4IPX8 ... 77A611BFD0

Klimatyczne Preserve:
http://www.youtube.com/watch?v=ZFcjgdby ... 77A611BFD0
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#9 Post autor: Szczypior » pn gru 09, 2013 18:21 pm

Czwórka jest niezła, ale trójka dużo lepsza dla mnie.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#10 Post autor: Kaonashi » pn gru 09, 2013 20:28 pm

Ja właśnie czwórkę po latach doceniłem.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#11 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 14, 2013 16:48 pm

Fajne to "Battlefield 4". :D Tak nieskrępowana elektronika nie udająca niczego i nikogo innego. Przede wszystkim cool klimat. Fakt, że pod koniec płyta się trochę rozłazi, ale i tak jest bardzo dobrze.
A "Warsaw Theme" jest świetne i idealnie oddaje charakter polskiej stolicy.

P.S. W sumie można było oddzielić i stworzyć osobny temat dla "Battlefield 4", co by też inni poznali?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#12 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 31, 2013 13:12 pm

@Mystery A robimy TOPa Muzyki do Gier? Nie musi być nawet TOP10, a np. TOP5, ale według mnie udałoby się ciekawą listę ułożyć. W sumie nawet z 10 dobrych soundtracków do gier bym znalazł.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#13 Post autor: Mystery » śr sty 01, 2014 13:56 pm

Wawrzyniec pisze:@Mystery A robimy TOPa Muzyki do Gier? Nie musi być nawet TOP10, a np. TOP5, ale według mnie udałoby się ciekawą listę ułożyć. W sumie nawet z 10 dobrych soundtracków do gier bym znalazł.
Najlepiej jakby Templar dopisał do tego tematu 2013, to się swojego topa wstawi :)
viewtopic.php?f=4&t=2309&start=30

Mefisto

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#14 Post autor: Mefisto » czw sty 02, 2014 14:26 pm

Leisure Suit Larry - Reloaded - bardzo fajne, lajtowe, przy tym nie za długie i niczego nie udające.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Co ostatnio słuchaliście?

#15 Post autor: Templar » czw sty 02, 2014 19:51 pm

Mystery pisze:Najlepiej jakby Templar dopisał do tego tematu 2013, to się swojego topa wstawi :)
viewtopic.php?f=4&t=2309&start=30
Przecież to jest Twój temat, to Ty możesz dopisać :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ