Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#91 Post autor: Templar » pt maja 15, 2015 03:10 am

Wawrzyniec pisze:Nie jestem na bieżąco, ale i czy tym razem Bagiński odpowiadał za to video?.
Nie, tym razem studio Digic, tutaj inne ich prace:

http://www.digicpictures.com/works/game ... ead-kings/
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#92 Post autor: Wojteł » pt maja 15, 2015 06:42 am

W sumie nie wiem o co tyle szumu z tymi kosmicznymi wymaganiami, po screenach wygląda, że na moim ośmioletnim kompie powinno pójść bez problemu :mrgreen:

Obrazek
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara


Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#94 Post autor: WhiteHussar » śr maja 20, 2015 22:47 pm

Muzyczka juz leci 3 dzień w domu i nie wydaje mi się aby ta sytuacja miała się szybko zmienić. Ostatnio z taką fascynująca słuchałem score z Smoka 2. Soundtrack roku i czekam na płytkę która pobije ten kawał świetnej roboty a będzie ciężko. Nie miałem przyjemności sprawdzenia czy muzyka daje rade w grze, ale z minuty na minutę dochodzę do wniosku, że o to nie musze się martwić. Ostatnio tak klimatyczny soundtrack z gry słyszałem grając w Red Dead Redemption...

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7845
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#95 Post autor: DanielosVK » śr maja 20, 2015 23:32 pm

"Silver for Monsters" i "...Steel for Humans" są bezbłędne i cudowne, pewnie dlatego, że to przeróbki utworów Percivala. Ale nawet jako przeróbki mają dobrego kopa.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#96 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 21, 2015 02:55 am

Na razie przesłuchałem ten score dwa razy. Nie powiem, ma on klimat i jest mniej eklektyczny od poprzednich części. Należy to uznać za plus patrząc ile osób było w niego zaangażowany. Podoba mi się to granie, jakie tutaj zostało stworzone, czuć ducha fantasy, ale...
Jakoś na dłuższą metę zaczęła mnie ta muzyka trochę męczyć. Plus dalej nie udało się moim zdaniem utworzyć jakiegoś wyrazistego tematu przewodniego dla Wiedźmina, jak chociażby udało się Jeremy'emu Soule'owi skomponować na rzecz serii "The Elder Scorlls", czy jeżeli chodzi o badass bohaterów, na rzesz serii: "God of War".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#97 Post autor: Kaonashi » czw maja 21, 2015 03:59 am

Ja wymiękłem w drugiej połowie albumu i chyba kolejnej szansy już nie dam.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#98 Post autor: Wojteł » czw maja 21, 2015 08:40 am

Wawrzyniec pisze: na rzesz serii: "God of War".

Ach, ten pobyt w Niemczech jednak robi swoje :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Marcin Przybyłowicz i inni - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#99 Post autor: WhiteHussar » czw maja 21, 2015 12:28 pm

Ciekawe ile płyt limitowanej wersji będzie dostępnych w konkursach. Z pewnością po pewnym czasie ktoś będzie chciał odsprzedać, tylko w jakiej cenie...

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#100 Post autor: WhiteHussar » czw maja 21, 2015 23:36 pm

Jeden z lepszych utworów na płycie :

https://www.youtube.com/watch?v=yjBN6ObgHiI

Ciągle jestem pod ogromny wrażeniem...

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#101 Post autor: Agent » sob maja 30, 2015 21:43 pm

Soundtrack do 3 czesci Wiedzmina brzmi bardzo przyjemnie.
Na uwage zasluguje najmocniejszy utwor plyty - https://www.youtube.com/watch?v=FuryCMlk1uI ktory mozna traktowac jako temat dla Wiedzmina (pojawia sie w scenach akcji w grze).
Temat ten jeszcze pojawia sie w bardziej melancholijnej wersji tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=j-b4uTIvvC4 (w grze to sa zazwyczaj wyscigi konne)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7845
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#102 Post autor: DanielosVK » sob lip 04, 2015 16:17 pm

Po większej ilości seansów z albumem moja opinia o tej muzyce znacznie się poprawiła. Album jest przeładowany, to fakt i gdyby go trochę przykrócić to zdecydowanie wyszłoby mu to na dobre. Ale koncepcyjnie i muzycznie i zdecydowanie jest to najlepsza muzyka z trylogii, najbardziej spójna i po prostu świetnie zabarwiona etniką, nie wykorzystująca różnych instrumentów w losowy sposób. Duża w tym zasługa zespołu Percival oczywiście, którego utwory gdzieniegdzie zostały wplecione w ścieżkę i wypada to rewelacyjnie. Tam, gdzie wchodzi spokojniejszy nastrój może nie jest tak miażdżąco jak w przypadku utworów akcji, ale wciąż wypada to dużo bardzo przekonująco i o niebo lepiej niż w wykonaniu pana Skorupy ze spółką. Ode mnie mocna czwóreczka.


Oy Lazare, Lazareee... 8)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#103 Post autor: Wawrzyniec » czw lip 09, 2015 16:43 pm

Ocena jest w oparciu wyłącznie o muzykę na CD, czy także z punktu widzenia gry? Gdyż nie wiem, czy ktokolwiek na forum, gra teraz w Wiedźmina? Hm, może Templar, gdyż ostatnio rzadko na forum bywa. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#104 Post autor: Wojteł » czw lip 09, 2015 17:13 pm

Ja w jedynkę :P Przechodzę ją od 5 lat, bo zawsze po trzech dniach gry tracę zainteresowanie na rok :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7845
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

#105 Post autor: DanielosVK » czw lip 09, 2015 18:19 pm

Ja przeszedłem jedynkę raz, dwójkę trzy razy, trójki niestety nie dane mi było posiadać na razie.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

ODPOWIEDZ