Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#46 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 14, 2013 14:54 pm

Wawrzyniec pisze:No, obok "Super" to chyba najlepszy score Batesa, czyli na 3/5.
To trzeba dla Batesa zrobić nową skalę. Normalnie jest 0-5 to tutaj obniżamy (-2)-(+3) i znowu zamieniamy na normalną skalę 0-5. Czyli w tym przypadku dajemy 4,5-5 w skali Batesa.
Ostatnio zmieniony pt mar 15, 2013 07:13 am przez Bucholc Krok, łącznie zmieniany 2 razy.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#47 Post autor: Wawrzyniec » czw mar 14, 2013 15:22 pm

Zawsze słaby byłem z matematyki, więc wybacz, że się pogubiłem. :wink:

A zresztą niech każdy przesłucha sam i oceni soundtrack wedle swojego uznania. Wiochy nie ma.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#48 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 14, 2013 15:25 pm

Wawrzyniec pisze:Zawsze słaby byłem z matematyki, więc wybacz, że się pogubiłem. :wink:
Najważniejsze, że będzie 5. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#49 Post autor: Wawrzyniec » czw mar 14, 2013 22:30 pm

Czuję się taki nieczysty, gdyż znowu słucham tego czegoś. :? Ale cholera, no co ja poradzę, że na swój sposób podoba mi się. Jak wspomniałem, obok "Super" najlepsza rzecz od Batesa.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#50 Post autor: Adam » czw mar 14, 2013 22:43 pm

Wawrzyniec pisze:Czuję się taki nieczysty, gdyż znowu słucham tego czegoś. :?
coraz częściej jak czytam takie posty to zastanawiam się czy nie jesteś co roku bywalcem tej imprezy?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... iatek.html
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#51 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 15, 2013 15:07 pm

Nie no spoko. :wink: Po prostu jestem w szoku, ile już razy tego Batesa przesłuchałem. Podobnie jak jestem w szoku widząc ile mam tego odsłuchów na last.fm. Czyli w sumie dobrze, gdyż soundtrack mi się spodobał, mam co słuchać. Z drugiej strony nie zapominajmy jaką opinię ma Tyler Bates. Na którą w dużej mierze słusznie zapracował. A teraz ja słuchający tak czesto Tylera Batesa, co pomyślą o mnie ludzie. I tak już wszyscy mają ze mnie bekę, a teraz to dopiero będzie i nikt nie będzie na poważnie brał moich opinii i recenzji. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#52 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 16, 2013 18:13 pm

Wow! Ale dzisiaj sobie zrobiłem maraton. Całą muzyczną tetralogię "God of War" za jednym zamachem wciągnąłem. Mocne granie i w sumie to teraz słyszę, że Tyler Bates zachował wierność serii.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#53 Post autor: Kaonashi » sob mar 16, 2013 18:57 pm

Chyba mierność...
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#54 Post autor: Templar » sob mar 16, 2013 19:01 pm

Wawrzyniec pisze:Wow! Ale dzisiaj sobie zrobiłem maraton. Całą muzyczną tetralogię "God of War" za jednym zamachem wciągnąłem. Mocne granie i w sumie to teraz słyszę, że Tyler Bates zachował wierność serii.
A Ghost of Sparta też słuchałeś? Tam są też bonusowe utwory z Chains of Olympus - z tego score nie został oficjalnie nigdy wydany, choć tam Marino tylko 13 minut nowej muzy skomponował, reszta powtórki, no i z tych 13 minut połowa jest właśnie w 3 bonusowych utworach na soundtracku z Ghost of Sparta :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#55 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 16, 2013 20:12 pm

Oj, nie wiem czy będę tego słuchał :? Ogólnie tak wziąć te wszystkie 4 soundtracki za jednym zamachem, to chyba nie był najlepszy pomysł. Dość jestem nimi przygnieciony. Główny temat charakterystyczny, ale reszta to raczej mocne granie, chóry itd. ale jakoś to nie wpada do ucha. Ma ta muzyka swój zamysł, który pasuje do przypakowanego i krzyczącego głównego bohatera, ale lekki ból głowy pod koniec można mieć.

Sam nie wiem czy teraz jakiegoś plumpscore'u nie powinien dla odmiany posłuchać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#56 Post autor: Templar » sob mar 16, 2013 20:22 pm

:mrgreen:

Ale w grze ta muzyka sprawdza się perfekcyjnie, w końcu to Kratos kurwa! 8) Nie ma to jak wyrzynanie setek przeciwników przy takiej muzyce 8)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#57 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 16, 2013 20:31 pm

Funkcjonalności w grze nie odmawiam. I nie ukrywam, że posiada ona pewną moc, brutalność i brak okrzesania. I to pewnie wszystko doskonale odwzorowuje głównego bohatera. I zapewne od słuchania tej muzyki i grania w grę, jakiś tam biceps rośnie. To jednak jako score autonomiczny jest on dość ciężki do strawienia. Coś jak mająca już 5 dni bułka, na której można sobie ułamać zęby.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#58 Post autor: Koper » ndz mar 17, 2013 12:16 pm

Przesłuchałem kilka tracków: taka standardowa, monotonna, uboga warsztatowo i emocjonalnie łupanka z gry. Jak na Batesa to pewnie niemal szczyt możliwości, ale generalnie nie widzę sensu wgłębiać się w to.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#59 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 17, 2013 20:14 pm

Ale i tak mój szacun, że w ogóle po to sięgnąłeś. 8)

Oczywiście, że to rąbanka i uboga warsztatowo, ale czasami do odmóżdżenia, czy jak w człowieku nagromadzonych jest wiele złych emocji, to nawet taki score dobrze robi. Mi się to znośnie słucha i pozostaję przy mej ocenie 3/5.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Tyler Bates - God Of War: Ascension (2013 - La-La Land)

#60 Post autor: Koper » pn mar 18, 2013 22:41 pm

Wawrzyniec pisze:Ale i tak mój szacun, że w ogóle po to sięgnąłeś. 8)
Kilka utworów na YT, żeby sprawdzić czy u Batesa coś się polepszyło. Ale jak słyszę, bez zmian.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ