Chris Tilton - SimCity (2013)

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#31 Post autor: Mystery » sob lut 16, 2013 18:48 pm

Nie no, niesamowita porcja pozytywnej muzyczki :) Pięknie brzmiący, bogaty, elegancko zorkiestrowany score. Przoduje nam fortepian, gitary (od akustycznej po banjo), pięknie grające instrumenty dęte drewniane! i sekcja smyczkowa, choć orkiestrę w pełnej krasie również nie raz przyjdzie nam usłyszeć, a miejscami da o sobie znać również delikatna elektronika, szczególnie w ogołoconych z symfoniki "night mixach". Utwory są długie i słucha się ich bardzo łatwo i przyjemnie, z jednej strony lekko płynące leniwie "Population - 1", czy z drugiej, żywiej się rozwijające "Building the Foundation". Temat przewodni jest świetny i łatwo wpada w ucho, a mamy tu również kilka pomniejszych melodii pobocznych. Przez całość często przewija się styl Giacchino, m.in. z "Earth Days" bądź "Lost", a jeden z motywów jest wręcz z niego wyciągnięty. Wiele utworów gra na podobną modłę i trochę ciężko po zakończeniu słuchania je rozróżnić, ale na szczęście cały score od pierwszego do ostatniego utworu trzyma równy poziom i tak też należy go słuchać, gdyż ogólnie rzecz mówiąc, całość gwarantuje czystą przyjemność, rozluźnienie i masę rozrywki na wiele godzin :)
Przykładowy utwór, o czym tu mowa:
http://www.youtube.com/watch?v=tAlZk4dI99c

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#32 Post autor: Bucholc Krok » pn lut 18, 2013 16:12 pm

Templar pisze:
Bucholc Krok pisze:To już coś, ale ciekawe, jaka będzie cena..
No też jestem ciekaw, bo jeszcze dowalą 300zł :mrgreen:
Wiadomo już coś?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#33 Post autor: Templar » śr mar 06, 2013 15:08 pm

Bucholc Krok pisze:Wiadomo już coś?
Pytałem się parę razy i nie chcieli nic mi odpisać, już myślałem, że zrezygnowali z EK, ale akurat w poniedziałek zobaczyłem w Saturnie powystawiane kolekcjonerki, wydanie takie jak w UK, steelbook, na to nałożony 'sleeve' 3D i DLC w postaci okolic Londynu (z opisu wynika, że dokładnie to jest Big Ben, którego jak postawisz to w okolicy robi się zabudowa londyńska. Liczyłem, że dadzą jakieś polskie DLC, bo w Niemczech mają właśnie coś tam z Berlina i chyba tak samo we Francji coś z Paryża. Co do cen, bardzo duże różnice w zależności od sklepu, nawet w tej samej sieci są duże różnice, w Saturnie w Złotych Tarasach 149zł normalna, 169zł kolekcjonerska, w Saturnie w Arkadii 169zł normalna, 189zł kolekcjonerska, w MM w innych miastach (u mnie w żadnym jeszcze wczoraj nie było) mają identyczne ceny dla normalnych i kolekcjonerskich, ale w zależności od miasta - 119zł/129zł/139zł/149zł/159zł, nie wiem od czego to kompletnie zależy, że aż takie spore różnice :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#34 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 06, 2013 16:37 pm

Na stronie Empiku mają tylko jakąś zwykłą (?) za 145,49zł, a limitowanej już nie ma. Na pudełku jest napisane, że to kolekcjonerka?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#35 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 17, 2013 20:21 pm

Ale przyjemna i pozytywna muzyka. Soundtrack może trochę za długi, ale ma ducha SimCity i naprawdę nastawia pozytywnie. Żywa, kolorowa muzyka. Chris Tilton tylko potwierdza, że jest jednym z lepszych i najbardziej utalentowanych kompozytorów z GRCP. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#36 Post autor: Mystery » pn mar 18, 2013 17:18 pm

Jak na razie mój ulubiony tegoroczny score, tego się słucha :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#37 Post autor: Templar » pn mar 18, 2013 17:48 pm

W grze jest bardzo dobrze, gram codziennie po kilka godzin i nie nudzi, dobrze dopasowuje się do rozwoju moich miast, a gra jest zajebista, jedynie małe tereny trochę mi przeszkadzają, przez co nie mogę stworzyć takiego ogromnego miasta jakie bym chciał, choć przynajmniej dobry jest system współpracy pomiędzy innymi miastami regionu :)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#38 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 18, 2013 23:49 pm

Rety, jak ja kochałem grać w SimCity. Ostatnia część w jaką grałem to SimCity Społeczności, czy coś takiego. Niestety tak jak te gry kochałem, tak miliony godzin straciłem na nie. To są te gry, gdzie nie czuje się mijającego czasu. I teraz wręcz bałbym się zaczynać grać w kolejne SimCity.

A muzyka bardzo fajna i sympatyczna, ale stanowczo za długa. Muszę sobie jakoś najlepsze utwory wybrać i zrobić odpowiednią tracklistę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#39 Post autor: Templar » wt mar 19, 2013 16:13 pm

Społeczności to jakieś gówno, a nie SimCity, jeden z największych epic failów jakie odwaliło EA, przynajmniej teraz się zrehabilitowali :P

A, że dużo czasu się przy SC traci to prawda, przy SC4 to spędziłem chyba tysiące godzin, a wczoraj jak usiadłem przy nowym SC o o 20:00 to skończyłem grać po 5 rano :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#40 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 19, 2013 17:10 pm

Nie byłbym tak surowy co do Społeczności. Owszem gra była za łatwa, ale jeżeli chodzi o budynki to były ciekawe wyboru. Uwielbiałem, kiedy moje miasto miało klimat cyberpunkowy. 8)

W SimCity4 najkrócej grałem, za to pół-życia straciłem na SimCity3000. Stare dzieje, ale to dopiero była gra. Tam najwięcej miast budowałem i naprawdę to była zabawa. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#41 Post autor: Mystery » pn paź 28, 2013 12:05 pm

Obrazek

1. Cities of Tomorrow (3:42)
2. SimCity, November 2019 (6:41)
3. Population - 1 (Future Mix) (6:22)
4. Building the Foundation (Future Mix) (6:14)
5. The Long Construction (Future Mix) (6:10)
6. Town and Out (Future Mix) (6:07)
7. Living In Infrastructure (Future Mix) (5:47)
8. Clear Skyscrapers (Future Mix) (6:12)
9. Urban Sprawler (Future Mix) (6:11)
10. Metropolis Made Easy (Future Mix) (6:28)
11. A Tale of Sim Cities (Future Mix) (6:37)

Original Release Date: 12 Nov 2013

Klipy:
http://www.amazon.co.uk/SimCity-Cities- ... B00G06NCS0

Będzie cool.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Chris Tilton - SimCity (2013)

#42 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 29, 2013 23:55 pm

Muszę zagrać... znaczy się posłuchać tej muzyki. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ