Of Orcs and Men - Olivier Deriviere

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Of Orcs and Men - Olivier Deriviere

#1 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 27, 2012 01:04 am

Obrazek

1. My Quest Begins 2:01
2. The Slums 2:12
3. Back to the Slums 4:00
4. Human Ambush 1:22
5. Closer to the Wall 3:16
6. Fight Me 1:30
7. Fear Me 1:31
8. The Wall 4:01
9. A Knight to Kill Me 2:11
10. Slave Like Dad 5:01
11. I Am the Resistance 4:06
12. Follow My Lead 2:32
13. I Hate This Place 2:35
14. Twisted Humans 1:46
15. Back to the Forest 4:05
16. Finally Home 1:25

Total Album Time: 43:34

Klipy:

http://www.amazon.co.uk/Orcs-Men-Origin ... B0090NEU40

krótki materiał o powstawaniu muzyki:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... DEwYT4xbvc

Oliviera Derivierę kojarzę głównie z ciekawej oprawy do jednej z części "Alone in the Dark" i tym projektem widzę, że dalej jeżeli chodzi o muzykę do gier jest kompozytorem nietuzinkowym.
Szczerze kiedy przesłuchałem pierwszy raz ten soundtrack nie byłem zachwycony. A to dlatego, że ścieżka ta jest dość minimalistyczna i oparta głównie o instrumenty smyczkowe, a dokładniej o muzyków z Boston Cello Quartet. Ale wraz z kolejnym odsłuchem, coraz bardziej zacząłem rozumieć tę smyczkową ścieżkę i coraz bardziej zaczęła mi się podobać.

Utwór do przesłuchania:

http://www.youtube.com/watch?v=qUAIQLQ- ... re=related

Tak więc dajcie tej ścieżce czas, gdyż według mnie zasługuje ona na uwagę. Nie wiem jak się sprawdza w grze, ale chętnie bym zagrał, aby się przekonać.
Ciekawy soundtrack, tak na razie powiem :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Of Orcs and Men - Olivier Deriviere

#2 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 27, 2012 10:32 am

Faktycznie trochę dziwna jak na muzykę do gry i w dodatku RPG-a. Ktoś w to grał?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Of Orcs and Men - Olivier Deriviere

#3 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 27, 2012 14:12 pm

To już pytanie do Templara, on gra we wszystko, co nowe. :P :wink:

A co do muzyki to jest w niej coś hipnotycznego i nie mogę się od niej oderwać. Może ma to coś wspólnego z tym, że za ścianą mam wiolonczelistę i często słyszę jak ćwiczy, więc takie szarpanie smyczków stało się dla mnie normą. :P Ale naprawdę nieźle mi się tej dziwnej muzyki słucha. Tutaj jakby co najlepszy, moim zdaniem utwór na płycie:

http://www.youtube.com/watch?v=A71EK6B6k-M
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Of Orcs and Men - Olivier Deriviere

#4 Post autor: Mystery » wt cze 04, 2013 20:20 pm

Przy okazji "Remember Me" przypomniałem sobie o nadrobieniu tej ścieżki. Zajebista muzyczka, jedna z bardziej egzotycznych jakie słuchałem, a tu jeszcze w zestawieniu ze smyczkowym kwartetem daje piorunujący efekt. Dzięki dla Wawrzyńca za założenie tematu i podzieleni się swoją opinią, bo kompletnie by mi ten tytuł umknął.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Of Orcs and Men - Olivier Deriviere

#5 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 07, 2013 21:44 pm

Dziękuję Drogi Mystery. :) Niezwykle hipstersko i opuszczony czułem się w tym temacie. Nie wspominając, że byłem po prostu zawiedziony na forum i wielu osobach. Gdyż tak narzekamy na schematy, syntetyczność itd. A jak się pojawia score do gry, w którym kompozytor ryzykując, mocno eksperymentuje, to jest totalnie olewany.
Nie twierdzę, że to perfekcyjna muzyka i też nie jest tak do końca przyjemna do słuchania, ale naprawdę Deriviere należą się pochwały, że nie boi się próbować i ryzykować, w tak zdawać by się mogło hermetycznym podgatunku jak muzyka do gier.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ