BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#31 Post autor: Paweł Stroiński » wt mar 26, 2013 21:24 pm

Właśnie słucham. Opinia, jak się skończy album.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#32 Post autor: Paweł Stroiński » wt mar 26, 2013 22:41 pm

Moim zdaniem lepszy score niż MW3. Mniej napierdalanki, krótszy album, a Chronicle to jeden z lepszych (przynajmniej ostatnio) tematów, jakie napisał. Generalnie jestem na tak. Fajnie grają gitarki latynoskie i znowu świetna gra Briana na perkusji. Nic wybitnego i nie jest to taki szok, jak Far Cry 3, ale przynajmniej nie ma tych zrzynek z samego siebie i tej orkiestrowej nawalanki bez ładu i składu, jaką mieliśmy w MW3. I budowanie klimatu, chyba Brian się trochę zaczyna orientować, na czym polega pisanie do gier. Generalnie idzie w kierunku raczej myślenia o atmosferze, a to dobrze, bo Far Cry 3 (bardziej niż Brake czy, zwłaszcza, Columbus Circle) pokazuje w tym kierunku bardzo duży potencjał.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#33 Post autor: Adam » śr mar 27, 2013 21:52 pm

cóż mogę powiedzieć... Mistrzunio dalej w formie :!: :!: :!:

8)

miło że Paweł mnie ubiegł bo mam mniej pisania. a do tego co napisał, dodałbym jeszcze i podkreślił parę imo faktów:

jeden - przejścia jakie Brajan robi na perce w tym scorze niszczą - w ogóle to najbardziej perkusyjny jego score w ostatnich latach - i mając na mysli perkusję chodzi tu też o sporo innych instrumentów perkusyjnych, w tym etniczne. jest tego dużo i co ważne - te elementy nie są solo, ale brzmią często w tle utworu, co też warte podkreślenia że Brajan miał pomysł na konstrukcję utworu a nie poprzestał tylko na tym że słyszymy same te solowe popisy na perce i nic więcej.

dwa - etnika o której wspomniałem i ja i Paweł, b.fajnie wplecione latynosko-meksykańskie klimaty (na to liczyłem zgodnie z fabułą gry) i wyszło to b.ładnie.

trzy - znów mamy wokalizy i strzelam że znów boska Sarunia swoim anielskim głosem je śpiewała

cztery - największe zaskoczenie dla mnie to fakt, że ten score nie jest w całości pumpinem, i nawet nie ma go dużo a raczej wcale. liczyłem że będzie rąbanka, a tutaj nie. Brajan w 2 czy 3 trakach pojechał momentami fragmentami troszkę w elektro-dubstep (pumpin), ale jest to do zniesienia (i tak o dziwo mało tego jak na taką grę).

pięć - jakość dźwięki i brzmienie jest b.dobre jak dla mnie. mimo że score wydany tylko w mp3, to przestrzeń jest i ją słychać. wszystkie zagrywki perkusyjne i na perce są świetnie zmontowane i wmontowane, instrumenty są słyszalne. jakość nagrania i master jest chyba lepszy niż w MW3 - ale trudno tutaj oceniać dobrze takie rzeczy, bo to tylko mp3 - może wyjdzie sesyjny master jak z Far Cry 3? ale znając wydania EARS to prędzej wygram w totka...

sześć - album jest b.fajnie zmontowany, nie ma dłużyzn, utwory są zapewne nie chronologiczne, ale często akcje mamy wymieszaną z liryką itd więc nie ma jednostajności.

Ogólnie scoru słucham sobie od wczoraj (już sporo przesłuchań) i już wiem, że będzie to jeden z najczęściej słuchalnych albumów w tym roku u mnie. Far Cry 3 jest trudny w odbiorze, a AOT słucha mi się znośniej i łatwiej - no i nadaje się do auta.. Gierka z kategorii głupiutkich - rozwałka i nic więcej (Far Cry 3 czy MW3 to przy tym geniusze intelektu), a dało się zrobić do niej dobry score. W chwili obecnej uważam że to obok Far Cry 3 zdecydowanie najlepszy game-score Brajana i jak napisał Paweł lepszy od MW3 (które jednak było długie i w zasadzie schematyczne). Score z pomysłem, nie długi, nie schematyczny i oklepany jak NFS: The Run (które lubię ale długośc i dublowanie traków i brzmienia obniża ocenę albumu). Track Chronicle megakult (jeszcze jak zaskakująco wchodzi temat i zmiana klimatu) To tyle jak na razie - jak coś mi się przypomni to dopiszę.. 4/5 za całość a i na 4,5/5 bym po fanbojsku może i naciągnął.

także Pany - Brajan ma życiówkę 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#34 Post autor: Paweł Stroiński » śr mar 27, 2013 22:16 pm

Co do MW3... To score, któremu dałbym nawet 4, gdyby był krótszy album i miał dużo lepsze tematy. Będę bronił swojego stwierdzenia, że pod względem tematu Tyler w MW3 "przebił" Hansa z MW2 o tyle, że myślałem, że temat Hansa jest jednym z najgorszych anthemów w historii... a jednak nie :mrgreen:

Tutaj tak, Tyler łączy swoją wrażliwość akcyjną, która ma tym razem trochę większy zamysł aranżacyjny (co się zaczęło od Expendables 2, tak naprawdę) z budowaniem klimatu, co na pewno (choć nie tak konsekwentnie - nie mówię o niespójności bynajmniej! raczej mi chodzi o to, że w Far Cry 3 Tyler poszedł cholernie daleko w poszukiwaniu brzmienia i jest to zdecydowanie na korzyść całego score'u) jest wpływem jego poprzedniego score'u do gry. Generalnie... jest co chwalić, naprawdę. Nie jest to piątkowy score, ale widzę, że idzie w dobrym kierunku.

Mefisto

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#35 Post autor: Mefisto » sob mar 30, 2013 16:57 pm

Bardzo fajna muzyka, temat główny świetny, orkiestracje na wysokim poziomie i w ogóle przebojowy albumik. Na minus jednak fakt, że w drugiej połowie mnie już mocno zaczął męczyć, bo jest trochę na jedno kopyto - tu pomógłby nieco inny montaż. Ale generalnie solidna płytka, może nawet na 4.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#36 Post autor: Adam » ndz mar 31, 2013 09:13 am

Obrazek

Mistrzunio lubi to 8)

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#37 Post autor: Paweł Stroiński » ndz mar 31, 2013 12:47 pm

Adam, przestań dawać tę fotkę, bo pomyślę, że to Tyler mówiący o długości swojego członka :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#38 Post autor: Adam » ndz mar 31, 2013 12:54 pm

mały ale wariat :P

dobra, nie będę, może masz rację że można ją tak odebrać ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#39 Post autor: Adam » ndz mar 31, 2013 16:57 pm

OMG :shock: score został wydany też jako master 16bit 44,1 khz flac - http://www.qobuz.com/album/army-of-two- ... 7003805452

takie coś to ja rozumiem, a nie płacić za badziewne mp3.. ordered :!: 8)

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#40 Post autor: Bucholc Krok » ndz mar 31, 2013 17:19 pm

Flaka kupujesz? :shock:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#41 Post autor: Adam » pn kwie 01, 2013 12:11 pm

lepiej płacić za prawdziwego flaka niż za marne mp3.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#42 Post autor: Mystery » ndz kwie 07, 2013 11:22 am

Adam pisze:cóż mogę powiedzieć... Mistrzunio dalej w formie :!: :!: :!:
Zgoda.
Adam pisze:jeden - przejścia jakie Brajan robi na perce w tym scorze niszczą - w ogóle to najbardziej perkusyjny jego score w ostatnich latach - i mając na mysli perkusję chodzi tu też o sporo innych instrumentów perkusyjnych, w tym etniczne. jest tego dużo i co ważne - te elementy nie są solo, ale brzmią często w tle utworu, co też warte podkreślenia że Brajan miał pomysł na konstrukcję utworu a nie poprzestał tylko na tym że słyszymy same te solowe popisy na perce i nic więcej.
Zgoda.
Adam pisze:dwa - etnika o której wspomniałem i ja i Paweł, b.fajnie wplecione latynosko-meksykańskie klimaty (na to liczyłem zgodnie z fabułą gry) i wyszło to b.ładnie.
Zgoda.
Adam pisze:trzy - znów mamy wokalizy i strzelam że znów boska Sarunia swoim anielskim głosem je śpiewała
Zgoda, choć mało ich tutaj i jakieś większej różnicy tak jak w FC3 nie robią, ale jednak urozmaicają nieco muzykę i to się liczy.
Adam pisze:cztery - największe zaskoczenie dla mnie to fakt, że ten score nie jest w całości pumpinem, i nawet nie ma go dużo a raczej wcale. liczyłem że będzie rąbanka, a tutaj nie. Brajan w 2 czy 3 trakach pojechał momentami fragmentami troszkę w elektro-dubstep (pumpin), ale jest to do zniesienia (i tak o dziwo mało tego jak na taką grę).
Tu się nie zgodzę. Co prawda Brian daje tutaj nieco odetchnąć, ale lwia część to bardzo intensywna akcja, a i czystej elektryczno elektronicznej rąbanki nie brakuje.
Adam pisze:pięć - jakość dźwięki i brzmienie jest b.dobre jak dla mnie. mimo że score wydany tylko w mp3, to przestrzeń jest i ją słychać. wszystkie zagrywki perkusyjne i na perce są świetnie zmontowane i wmontowane, instrumenty są słyszalne. jakość nagrania i master jest chyba lepszy niż w MW3 - ale trudno tutaj oceniać dobrze takie rzeczy, bo to tylko mp3 - może wyjdzie sesyjny master jak z Far Cry 3? ale znając wydania EARS to prędzej wygram w totka...
Jakość wporzo. Co prawda słychać tą mniejszą orkiestrę, ale wszystkie solowe instrumenty brzmią świetnie.
Adam pisze:sześć - album jest b.fajnie zmontowany, nie ma dłużyzn, utwory są zapewne nie chronologiczne, ale często akcje mamy wymieszaną z liryką itd więc nie ma jednostajności.
Zgoda, fajnie się słucha całości, choć jak zauważył Mefisto w dalszej części pracy wkrada się zmęczenie.
Adam pisze:Ogólnie scoru słucham sobie od wczoraj (już sporo przesłuchań) i już wiem, że będzie to jeden z najczęściej słuchalnych albumów w tym roku u mnie. Far Cry 3 jest trudny w odbiorze, a AOT słucha mi się znośniej i łatwiej - no i nadaje się do auta.. Gierka z kategorii głupiutkich - rozwałka i nic więcej (Far Cry 3 czy MW3 to przy tym geniusze intelektu), a dało się zrobić do niej dobry score. W chwili obecnej uważam że to obok Far Cry 3 zdecydowanie najlepszy game-score Brajana i jak napisał Paweł lepszy od MW3 (które jednak było długie i w zasadzie schematyczne). Score z pomysłem, nie długi, nie schematyczny i oklepany jak NFS: The Run (które lubię ale długośc i dublowanie traków i brzmienia obniża ocenę albumu). Track Chronicle megakult (jeszcze jak zaskakująco wchodzi temat i zmiana klimatu) To tyle jak na razie - jak coś mi się przypomni to dopiszę.. 4/5 za całość a i na 4,5/5 bym po fanbojsku może i naciągnął.
Niezłe melodie, genialna perka, fajne gitarki i ogólny flow, tego się słucha, powraca i chce się słuchać, tak jak ostatnie prace Tylera całościowo do mnie nie przemawiały (Ex2, Brake, Columbus, FC3, John Dies) tak teraz jestem jestem jak najbardziej na tak, dobra rozgrzewka przed IM3 :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#43 Post autor: Adam » ndz kwie 07, 2013 11:28 am

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#44 Post autor: Adam » pt maja 03, 2013 10:21 am

#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: BRIAN TYLER - ARMY OF TWO: THE DEVIL'S CARTEL (2013)

#45 Post autor: Kaonashi » pt maja 03, 2013 12:37 pm

Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ