Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

#1 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 25, 2012 15:32 pm

Obrazek

1. Radiation Storm 3:54
2. Industrial Junk 3:06
3. Khans Of The New California 3:22
4. Metallic Monks 3:28
5. Follower's Credo 2:42
6. Vats Of Goo 3:10
7. A Trader's Life 4:00
8. Moribund World 3:06
9. The Vault Of The Future 4:04
10. Second Chance 3:46
11. City Of The Dead 3:08
12. Underground Trouble 3:44
13. City Of Lost Angels 3:35
14. Flame Of The Ancient World 2:57
15. Many Contrasts 3:24
16. Gold Slouch 3:24
17. My Chrysalis Highwayman 1:08
18. Beyond The Canyon 3:20
19. Biggest Little City In The World 3:13
20. Dream Town 3:12
21. California Revisited 1:19
22 . All-Clear Signal 3:26
23. Acolytes Of The New God 3:17
24. Desert Wind 3:18

Ach co to były za czasy, kiedy grywało się w "Fallouta 1 i 2." :) Dzisiejsza młodzież pewnie nie zrozumie uroku tej gry, gdyż będzie coś tam mamrotać o grafice i czemu to nie w 3D i co to znaczy "gra turowa". Ale ja nie zapomnę godzin spędzonych na tej grze, kiedy wraz ze stworzonym moim bohaterem Oliverem Kahnem, pokonywał postnuklearne zachodnie wybrzeże USA.

Niesamowity postapokaliptyczny, postnuklearny świat, a la lata 50te to jedna z największych zalet tej gry. W stworzeniu tej atmosfery pomaga bardzo muzyka Marka Morgana.
Pamiętam, że jeszcze dawno dawno temu "zdobyłem" soundtrack do 1 i 2 i po jednym przesłuchaniu usunąłem z dysku. Za nudny, zbyt ciężki ambientowo zdał mi się produkt Morgana.
Teraz po długim czasie postanowiłem wrócić do muzyki Morgana i wiecie co jestem naprawdę pod wrażeniem i sam się zastanawiam jak nie mogłem docenić tej muzyki.

To co tutaj omawiam to tzw. "Vault Archives", a więc nowo wydana, zremasterowana muzyka z pierwszej i drugiej części, czyli tych prawdziwych Falloutów.
Jak ktoś nie ma nic przeciwko ambientowi, a lubi klimatyczne dźwięki i muzykę to "Fallout" powinien go zadowolić. Jednak ostrzegam, że nie jest to muzyka dla wszystkich.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

#2 Post autor: Templar » ndz mar 25, 2012 15:45 pm

Wawrzyniec pisze:i co to znaczy "gra turowa"
No tak, bo dzisiaj to już gier turowych nie robią ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

#3 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 25, 2012 15:47 pm

Może i robią, ale już się tyle nasłuchałem uwag co do starych Falloutów, za tą turowość, że taką sobie opinię wyrobiłem. W każdym razie ja bardzo sobie tę turowość ceniłem w "Falloucie". Zresztą cała, gra "Fallout 2" uważam za genialną. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

#4 Post autor: DanielosVK » ndz mar 25, 2012 15:48 pm

O proszę, Wawrzyńcowi tak się spodobało, że nawet temat założył. :) Bardzo się cieszę.
Wawrzyniec pisze:Dzisiejsza młodzież pewnie nie zrozumie uroku tej gry, gdyż będzie coś tam mamrotać o grafice i czemu to nie w 3D i co to znaczy "gra turowa".
Kto jak kto. :x Ja ostatnio pogrywam i naprawdę genialne gierki. :)

A z tym wydaniem to bardzo ciekawa sprawa. Morgan bardzo długo myślał, że jego muzyki w ogóle nikt nie słucha. Gdy tylko się dowiedział o grupie fanów jego muzyki do Falloutów tak bardzo się tym poruszył, że natychmiast wziął się za remaster tej muzyki i wypuścił do sieci to właśnie "Vault Archives". :)

Samej muzyki warto posłuchać. W grze genialnie buduje klimat, praktycznie jest jednością z obrazem, jednym z głównych czynników nastroju. Poza grą też brzmi świetnie (szczególnie po remasterze), choć jak podkreślił Wawrzyniec, nie dla wszystkich. W końcu to dark ambient. Bardzo pomysłowo z resztą podszedł do tej muzyki Morgan. Chętnie poznałbym jego inne prace, niestety poza "Planescape: Torment" (który jest moim ulubionym soundtrackiem z gry, naprawdę magicznym) niewiele udało mi się znaleźć.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

#5 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 26, 2012 04:11 am

DanielosVK pisze:A z tym wydaniem to bardzo ciekawa sprawa. Morgan bardzo długo myślał, że jego muzyki w ogóle nikt nie słucha. Gdy tylko się dowiedział o grupie fanów jego muzyki do Falloutów tak bardzo się tym poruszył, że natychmiast wziął się za remaster tej muzyki i wypuścił do sieci to właśnie "Vault Archives". :)
Właśnie, z jednej strony to bardzo miło ze strony Morgana, że ta muzyka jest tak dostępna. Z drugiej strony trochę szkoda, że nie ma wydania CD, gdyż fajnie byłoby mieć taki soundtrack w kolekcji. Zwłaszcza, że to wydanie "Vault Archives" naprawdę w pełni wystarcza na muzyczne oddania świata "Fallouta".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 944
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

#6 Post autor: dougan » czw lut 23, 2023 19:16 pm

W tematach pierwszych Falloutów, więc wrzucam tutaj.


youtu.be/1rE_fMlyOtE
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 944
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Mark Morgan - Vault Archives (Fallout 1 & 2)

#7 Post autor: dougan » sob maja 13, 2023 13:08 pm

Było wiadomo, że Morgan przy tworzeniu soundtracku inspirował się kompilacją ambientowej muzyki zaprezentowanej mu przez producentów.
Tu Timothy Cain, współtwórca Fallouta jedynki udziela więcej zakulisowych informacji o samym pomyśle na ścieżkę dźwiękową.


youtu.be/FLq3h5zk1LA
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

ODPOWIEDZ