Austin Wintory - Journey

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#76 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 10, 2012 19:48 pm

Słaba jakość z tegorocznej Ubedy. Ale mimo wszystko robi wrażenie. Może by tak zaprosić Wintory'ego na FMF? :)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... HLupDb43OY
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#77 Post autor: Templar » pt sie 10, 2012 19:54 pm

Mogliby zrobić jakiś dzień z muzyką z gier, no i niech Edmonsona jeszcze zaproszą :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#78 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 10, 2012 20:04 pm

To przed rokiem tak było. Na początku muzyka z "Wiedźmina" (nieciekawe), a potem seria "Final Fantasy" - to było dobre. Ja bym chciał, aby zaproszono Wintory'ego, Kyda i Soule'a. :) I mielibyśmy kompilacje z "Journey", "Assassin's Creed 2" i "Skyrima". :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#79 Post autor: Templar » pt sie 10, 2012 20:46 pm

Chyba dla Ciebie Wiedźmin nieciekawy, bo ja go lubię :P A najbardziej to bym chciał - Edmonsona, Edmonsona i Edmonsona :mrgreen: No dobra jeszcze Kyda :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mariusz Borkowski
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 50
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 17:07 pm

Re: Austin Wintory - Journey

#80 Post autor: Mariusz Borkowski » pn sie 13, 2012 19:36 pm

Witam serdecznie,

Piszę w imieniu redakcji jedynego w Polsce portalu zajmującego się promocją muzyki z gier w naszym kraju. Nazwę strony ominąłem celowo, by uniknąć niepotrzebnych komentarzy od strony administratorów.

Zaciekawiło nas, że jesteście zainteresowani obejrzeniem koncertu z muzyką do Journey, który mógłby pojawić się podczas kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Tak się składa, że koncert może się odbyć jeszcze w tym roku. Wstępnie już dogadaliśmy się z Austinem odnośnie jego podróży do Polski oraz innych kwestii organizacyjnych. Co stoi na przeszkodzie, to jedynie problem ze znalezieniem miejsca oraz orkiestry (40 muzyków), za którą ktoś musiałby zapłacić.


Czy macie może jakieś pytania lub pomysły, jak nam można pomóc?

Pozdrawiam,
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Austin Wintory - Journey

#81 Post autor: Adam » pn sie 13, 2012 19:42 pm

Drobiazg ;-) Jesli wiesz ile kosztuje wynajęcie takiej sali koncertowej która pomieści 40 muzyków, ile kosztuje ich wynagrodzenie za godzine pracy orkiestry + dyrygenta (koncert, próby), to musisz pisać do bardzo bogatych i szczodrych sponsorów. (dźwięk, nagłośnienie, światło, promocje, obsługę pominąłeś, więc rozumiem, że to się samo zapłaci lub już załatwione ;-) )
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#82 Post autor: Paweł Stroiński » pn sie 13, 2012 19:44 pm

Austin mi mówił coś, że bardzo by chciał do Polski przyjechać. Co do orkiestry istnieją młode orkiestry, takie jak Sinfonia Viva. Wiem, z kim pogadać na ten temat, bo mój przyjaciel z nimi nagrywał.

Napisz mi na PW, jakie instrumenty są potrzebne.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Austin Wintory - Journey

#83 Post autor: Adam » pn sie 13, 2012 19:50 pm

to nie jest problem. ja dzwonie teraz do kilku znanych dyrygentów w polsce z którymi się znam i każdy mi mówi że jutro mogą grać. padnie tylko pytanie - kto za to nam zapłaci.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#84 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 13, 2012 20:02 pm

Ale czy lepiej już teraz zapraszać Austina? Czy jednak nie lepiej poczekać na FMF? Oczywiście nie wiem jak tam grafik Wintory'ego wygląda? Ale taki koncert podczas festiwalu byłby dla mnie lepszym rozwiązaniem. Także pod względem, reklamy, nagłośnienia całej sprawy i może też ilości sprzedanych biletów.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mariusz Borkowski
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 50
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 17:07 pm

Re: Austin Wintory - Journey

#85 Post autor: Mariusz Borkowski » pn sie 13, 2012 20:09 pm

Dzięki serdecznie za szybką i szczerą pomoc!

Austin Wintory może przyjechać na swój własny koszt oraz sam poprowadzić orkiestrę. Partytury może udostępnić za darmo, mało tego sam zaproponował warsztaty dla zaczynających dyrygentów lub kompozytorów. W tym samym czasie możemy ściągnąć z Londynu Tine Guo - wiolonczelistkę.

Wstępnie napisałem kosztorys do władz Sony Computer Entertainment Polska o współpracę, nadal czekam na odpowiedź.

W każdym razie trzeba działać szybko, bo najlepszym terminem na koncert jest data między 5-7 październikiem.


Czekam na wasze propozycje i dzięki raz jeszcze za pomoc!
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#86 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 13, 2012 20:11 pm

A więc jednak teraz. Dla mnie trochę gorzej, gdyż musiałbym ekstra z Berlina przyjeżdżać i jeszcze nie wiem do jakiego miasta? Ale pewnie gdyby taki koncert się odbył, to spróbowałbym się jakoś na niego dostać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Austin Wintory - Journey

#87 Post autor: Adam » pn sie 13, 2012 20:19 pm

@Mariusz - ponawiam pytanie - dźwięk, nagłośnienie, światło, promocje, obsługę pominąłeś, a kto to sfinansuje? (jest to większa część budżetu każdej tego typu imprezy i to są setki tys zł.)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mariusz Borkowski
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 50
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 17:07 pm

Re: Austin Wintory - Journey

#88 Post autor: Mariusz Borkowski » pn sie 13, 2012 20:23 pm

Wawrzyniec pisze:A więc jednak teraz. Dla mnie trochę gorzej, gdyż musiałbym ekstra z Berlina przyjeżdżać i jeszcze nie wiem do jakiego miasta? Ale pewnie gdyby taki koncert się odbył, to spróbowałbym się jakoś na niego dostać.
Rozumiem Ciebie i popieram, jednak jest okazja, którą można wykorzystać. Jeżeli się nie uda, to może za rok?

Odnośnie grania muzyki z gier na kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Myślimy o zorganizowaniu "Symphonic Fantasies":


http://www.youtube.com/watch?v=etm28Ubj_-o
Adam pisze:@Mariusz - ponawiam pytanie - dźwięk, nagłośnienie, światło, promocje, obsługę pominąłeś, a kto to sfinansuje? (jest to większa część budżetu każdej tego typu imprezy i to są setki tys zł.)
W kwestii promocji, wstępnie mamy wsparcie od kilku dużych konsolowych gazet oraz portali.

Dźwięk, nagłośnienie oraz ich obsługa, z tego co wiem powinny być wliczone w wynajęcie sali.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Austin Wintory - Journey

#89 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 29, 2012 22:52 pm

Obrazek

Popłakałem się z piękna tej okładki. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Austin Wintory - Journey

#90 Post autor: Krelian » śr paź 03, 2012 22:26 pm

Widzę, że Wintory buja się z elytą :mrgreen:

Obrazek

ODPOWIEDZ