Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#151 Post autor: Adam » sob paź 06, 2012 18:36 pm

:lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#152 Post autor: Paweł Stroiński » sob paź 06, 2012 18:40 pm

To trwa on jakieś 10 lat :mrgreen:

Nowości w ogóle nie słucham prawie, tylko to, co trzeba albo co mi się doradzi, no i kompozytorów, których sprawdzam z własnej woli, czyli Zimmera, Hornera, Williamsa, Hisaishiego nie zawsze, ale się często zdarza. Do epiki wracam raz na pół roku albo rok (ostatnio, jak miałem taką serię to poszedłem przez Gladiatora, pierwotne wydania Władców Pierścieni, Cyda, Ben Hura i Egipcjanina Sinuhe), ale bardzo doceniłem Desplata, bardzo Marianellego lubię... Ale odkąd pierwszy raz w życiu usłyszałem Hooka (Tomek Rokita mi go posłał na płycie z paroma MP3), gdzieś chyba 11 lat temu, cholera, byłem wtedy jeszcze w liceum na pewno!, to mi już wtedy się nie podobał

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#153 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 06, 2012 19:29 pm

Ale akurat jak nawet Marek zauważył "Skyrim" to jakaś 1/3 to epicka muzyka. Dużo tutaj spokojnego, ładnego grania, które wręcz w malickowym stylu pozwala się zamyślić i zadać parę głębokich filozoficznych pytań i pobawić się w rozmowę z Bogiem. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#154 Post autor: Paweł Stroiński » sob paź 06, 2012 20:05 pm

Sorry, ale po tak banalnym, że aż jaja bolą Dragonborn, nie mam zamiaru brać się za całe 4 CD.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#155 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 06, 2012 20:10 pm

3 CD to po pierwsze, gdyż 4 CD to 45 minutowe odgłosy lasu. :) A po drugie z całym szacunkiem i najmocniej przepraszam, ale muszę ten ostry atak na "Dragonborn" odparować równie mocnym i nieładnym atakiem. Co prawda ja nie odbieram filmu, ani muzyki jajami, tylko innymi narządami, ale banalne to jest pokazanie w ostatniej scenie "The Tree of Life" mostu jako na pogodzenie, połączenie się rodziny. Most - symbol łączenia: No fucking shit Terrence Sherlock Malick. :mrgreen: :P

"Dragonborn" rulez! 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#156 Post autor: Paweł Stroiński » sob paź 06, 2012 20:13 pm

A widzisz, bo ten most na końcu niektórzy interpretują jako śmierć postaci Penna, więc jednak nie jest to wcale takie jednoznaczne. Czyli, nie jest takie banalne :mrgreen:

Za Dragonborna bym Soule'a tak opierdolił, że koleś by się zastanawiał, czy chce jeszcze w ogóle muzykę pisać.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#157 Post autor: Templar » sob paź 06, 2012 20:15 pm

No fajnie, tylko ten Dragonborn stał się już tak megakultowym utworem, że chyba miałby jednak na to wyjebane :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#158 Post autor: Kaonashi » sob paź 06, 2012 20:16 pm

Paweł Stroiński pisze:Sorry, ale po tak banalnym, że aż jaja bolą Dragonborn, nie mam zamiaru brać się za całe 4 CD.
A to nie jest czasem tak, że im prostsza muzyka tym bardziej głęboka i szczera :wink:

Dragonborn jest w chwytliwy więc to już jest jakiś powód aby nie skreślać całkowicie tej muzyki i mieszać jej z błotem.
Templar pisze:No fajnie, tylko ten Dragonborn stał się już tak megakultowym utworem, że chyba miałby jednak na to wyjebane :P
:mrgreen:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#159 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 06, 2012 20:22 pm

Paweł Stroiński pisze:Za Dragonborna bym Soule'a tak opierdolił, że koleś by się zastanawiał, czy chce jeszcze w ogóle muzykę pisać.
Słowa, słowa, słowa. Za "Tree of life" to ja bym tak opierdolił Malicka, aż ten w końcu zwróciłby mi moje 20 Euro, które wydałem na ten film (kupiłem jeszcze bilet znajomej). :mrgreen:

A na poważniej to zarówno Twój ochrzan jak i mój Soule i Malick mieliby głęboko w dupie. :P Co zresztą Templar słusznie zauważył, "Dragonborn" jest kultowy i przysporzył Soule'owi rzeszę wiernych fanów, którzy są gotowi zabić, za jego obrazę. Ja jestem jednym z nich. :P

A jakby co tutaj mam coś specjalnego:

http://www.youtube.com/watch?v=5J5XRl6RKk0

:P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#160 Post autor: Paweł Stroiński » sob paź 06, 2012 20:24 pm

Templar pisze:No fajnie, tylko ten Dragonborn stał się już tak megakultowym utworem, że chyba miałby jednak na to wyjebane :P
Mówiłem o tej hipotetycznej sytuacji, gdybym to ja był producentem gry :mrgreen:

Megakultowy może jest, ale taki banał (aranżacyjnie, melodyjnie, wszędzie), że nie mam zamiaru słuchać reszty i nie przesłucham nigdy.

Soule'a spróbowałem dwa score'y. Po trzech kawałkach w obu przypadkach, wyłączyłem z nudów.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#161 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 06, 2012 20:26 pm

Paweł Stroiński pisze:Soule'a spróbowałem dwa score'y. Po trzech kawałkach w obu przypadkach, wyłączyłem z nudów.
Widzisz, Ty miałeś wyjście. A ja 20 Euro wydanych więc głupio wyjść w środku filmu, tym bardziej, że liczyłem, że wreszcie coś się zacznie dziać. :mrgreen:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#162 Post autor: Paweł Stroiński » sob paź 06, 2012 20:30 pm

W Tree of Life akurat fabuła jest poprowadzona BARDZO tradycyjnie, ale cóż, nie ma strzelanin, pościgów samochodowych, to jej nie zauważyłeś :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#163 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 06, 2012 20:35 pm

W "Skyrimie" też nie ma strzelanim, pościgów samochodowych, tylko możesz kogoś stracić ze skarpy głosem. :P

A po za tym aż niedorozwinięty to ja nie jestem, zresztą nie trzeba być specjalnie mądrym, aby zrozumieć fabułę w "The Tree of Life" gdyż też jest taka banalna, ale BARDZO tradycyjna fabuła potrafi być nudna.

Dobra sprowokowałeś mnie "Tree of Life", a teraz chcę już zakończyć ten temat, gdyż myślenie o nim jest zbyt bolesne. :cry:

FUS RO DAH!

http://www.youtube.com/watch?v=YOxVjbGvUpI

8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys


Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jeremy Soule - The Elder Scrolls V: Skyrim

#165 Post autor: Kaonashi » ndz paź 14, 2012 08:42 am

Słabawe :| Expendables Musical miażdży w tej kategorii.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ