Modern Warfare 3

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#106 Post autor: Templar » pn kwie 09, 2012 21:49 pm

Dla mnie osobiście to tylko Sony Computer Entertainment i Valve (choć tutaj nie wiem kto za to odpowiada) mają dobrych ludzi do tej roboty. Co włączę jakąś grę od Activision, EA, Konami itp. to jakbym cofał się o 20 lat, wszystkie dźwięki często do dupy, grafika też słaba, nie to co u Valve i SCE, które właśnie dbają bardzo o kwestie dźwiękowe, jak i o wygląd.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#107 Post autor: Templar » pn kwie 09, 2012 22:00 pm

A tak swoją drogą G.A.N.G. nominowało MW3 właśnie za montaż muzyki :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#108 Post autor: Templar » wt kwie 10, 2012 03:42 am

Jak się okazuje, Adam i Paweł mają coś wspólnego - albo problemy ze słuchem, albo pecha - podobnie jak w temacie z Ghost Protocol, gram sobie w MW 3 na PC i pomimo, że mam głośność ustawioną na 30% to bez problemu słyszę muzykę, jest dokładnie tak samo jak w Modern Warfare 2 (odpaliłem nawet specjalnie, aby porównać, choć w tym przypadku wersję PS3). Także albo problemy ze słuchem albo po prostu wersja PS3 (bo jeśli dobrze kojarzę to chyba taką masz Pawle?) jest jakoś skopana. No ewentualnie zawsze możecie zwalić obydwaj na mnie i powiedzieć, że mam zajebisty słuch, a muzyka zarówno w GP, jak i w MW3 jest za cicha :mrgreen:

Swoją drogą trójka to jeszcze lepsza fantastyka niż poprzednia część :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Modern Warfare 3

#109 Post autor: Adam » wt kwie 10, 2012 11:56 am

cóż, wygląda zatem na to, że Paweł już najwyższy czas zmienić pieca, muzę i głośniki :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#110 Post autor: Paweł Stroiński » wt kwie 10, 2012 11:59 am

Templar pisze:Jak się okazuje, Adam i Paweł mają coś wspólnego - albo problemy ze słuchem, albo pecha - podobnie jak w temacie z Ghost Protocol, gram sobie w MW 3 na PC i pomimo, że mam głośność ustawioną na 30% to bez problemu słyszę muzykę, jest dokładnie tak samo jak w Modern Warfare 2 (odpaliłem nawet specjalnie, aby porównać, choć w tym przypadku wersję PS3). Także albo problemy ze słuchem albo po prostu wersja PS3 (bo jeśli dobrze kojarzę to chyba taką masz Pawle?) jest jakoś skopana. No ewentualnie zawsze możecie zwalić obydwaj na mnie i powiedzieć, że mam zajebisty słuch, a muzyka zarówno w GP, jak i w MW3 jest za cicha :mrgreen:

Swoją drogą trójka to jeszcze lepsza fantastyka niż poprzednia część :D
Zupełnie nie słyszałem muzyki podczas pościgu za londyńskim metrem. Chodzi o misję Mind the Gap.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#111 Post autor: Paweł Stroiński » wt kwie 10, 2012 12:38 pm

A, i muszę Tylera i ludzi od miksu pochwalić za ostatnią misję (zapewne kawałek Arabian Endgame). Jak się chodzi w tym całym Juggernaut (wygląda się w tym jak robot), i wchodzi metal Briana, który tutaj ma fantastyczny miks, po prostu coś pięknego. Tutaj muzyka się wybiła.

W bitwie o Nowy Jork, nawet w Pradze, Hamburgu czy Berlinie, trochę mi ginęła. A tego, że nic nie słyszałem w najlepszej de facto akcji gry (Mind the Gap, pościg ciężarówką za wagonem londyńskiego metra), nie potrafię wybaczyć.

Ciekawa uwaga. Muzyka powtarza się w grze. Russian Warfare słyszałem nawet 3 razy, dwa razy pod czas gry, raz w briefingu (swoją drogą, cieszy bardzo prosty fakt, że nauczeni doświadczeniem Treyarchu w Black Ops, te filmiki są bardziej skomplikowane niż te gówienka z mapą w MW2 - nie grałem jeszcze w jedynkę). Paris Siege słyszałem bodaj w Pradze czy Hamburgu.

Jest trochę muzyki niewydanej, a szkoda (znikąd nie kojarzę na albumie muzyki z początku misji w Somalii, jeszcze oczywiście sprawdzę Underwater Rescue/Somali Payback, ale nie słyszałem tam tej etniki). Ale generalnie z wyjątkiem Arabian Endgame, raczej pod względem funkcjonalności Tyler mnie rozczarował.

Mefisto

Re: Modern Warfare 3

#112 Post autor: Mefisto » wt kwie 10, 2012 14:22 pm

Templar pisze:A tak swoją drogą G.A.N.G. nominowało MW3 właśnie za montaż muzyki :D
anyone who gives a fuck please stand up! :P

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#113 Post autor: Paweł Stroiński » wt kwie 10, 2012 15:08 pm

Mam pytanie do Templara:

Czy na PC jest możliwość ustawienia oddzielnie poziomu dźwięku na muzykę, itd.?

Na PS3 mam tylko ogólne "Game Volume".

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#114 Post autor: Templar » wt kwie 10, 2012 16:10 pm

Paweł Stroiński pisze:Mam pytanie do Templara:

Czy na PC jest możliwość ustawienia oddzielnie poziomu dźwięku na muzykę, itd.?

Na PS3 mam tylko ogólne "Game Volume".
Też jest tylko jeden pasek.

Jeszcze jedna rzecz, mówisz, że niektóre utwory się powtarzały, to akurat normalne jest w grach, pytanie tylko, czy ten sam utwór leciał w dwóch misjach na samym początku? Bo jak tak siedzisz w jednej misji to wiadomo, że nie będzie Ci cały czas jeden przygrywał i musi się zmienić, a żaden kompozytor nie robi 10h muzyki do gry. Complete score z MW2 to ok. 3h, pliki wyjęte bezpośrednio z gry, także na pewno nic więcej nie ma, szybkie przejście gry to jakieś 5h i przez większość czasu coś leci, także musi się coś powtarzać od czasu do czasu. Nie wiem ile jest jednak muzyki w sumie do MW3.

Ja skończę jutro gierkę i zobaczę jak to będzie u mnie :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#115 Post autor: Paweł Stroiński » wt kwie 10, 2012 16:27 pm

Nie, na początku nie. To, co było ciekawe, to to, że jeden kawałek z misji pojawił się także raz w briefingu. I to był akurat mój ulubiony kawałek na albumie, więc się nie czepiam (Russian Warfare).

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#116 Post autor: Paweł Stroiński » wt kwie 10, 2012 17:00 pm

Mały spoiler co do recenzji:

Miałem już wystawiać trójkę za działanie muzyki w grze, ale Arabian End Game zagwarantowało ocenę 4.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#117 Post autor: Templar » śr kwie 11, 2012 01:53 am

Trochę ponad 3h (według licznika w głównym menu) i jestem już w misji Stronghold i z tego co widzę to jeszcze tylko 3 są oprócz tej, także niedługo skończę :P W misji gdzie ścigamy pociąg metra rzeczywiście nie słychać żadnej muzyki, ale mi tam w sumie tak średnio potrzebna, cały czas napieprzamy z karabinów, jedynie na końcówkę, jak się pociąg wykoleja coś można by dorzucić. Natomiast co do misji w miastach, w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Hamburgu to słychać ją całkiem dobrze, a w Paryżu to nawet bardzo głośna jest i to ona tam cały czas dominuje, a nie dźwięki wybuchów i strzałów. Na chwilę obecną najlepsza misja to dla mnie z łodzią podwodną w Nowym Jorku i tutaj jest też fajny muzycznie fragment, jak uciekamy z łodzi i leci kawałek London Attack (mój ulubiony utwór :P). Ale najlepiej muzyka została podłożona pod koniec Blood Brothers, chodzi mi o scenę z Soapem i utwór I Stand Alone, później jak się zaczyna ostrzał to nawet wszystkie dźwięki efektów zostały wyciszone, zdecydowanie najlepsza scena.

A tak w ogóle Infinity Ward zawstydziło Baya, nawet w Transformersach nie było takiej demolki, jeszcze jedna część MW i nie będzie czego niszczyć :mrgreen: No i to jest też chyba najbardziej ulubiona gierka Jarka K., nie ma to jak postrzelać do Ruskich 10 kwietnia :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#118 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 11, 2012 13:38 pm

Przechodzę singla jeszcze raz, bo zawsze tak robię z Call of Duty (nie jestem tak ambitny by grać na Hardened, zawsze gram na Rekrucie i na Regularu, daleki jestem od bycia mistrzem FPP, i między innymi dlatego nigdy nie gram w multiplayer :D), spróbuję dokładniej wszystko podostrzegać.

Mefisto

Re: Modern Warfare 3

#119 Post autor: Mefisto » śr kwie 11, 2012 14:05 pm

podostrzegaj wrogów przede wszystkim, bo nie przejdziesz :P

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Modern Warfare 3

#120 Post autor: Templar » czw kwie 12, 2012 23:48 pm

Gra skończona, do tego co napisałem wcześniej to dodam jeszcze, że podobała mi się muzyka w przedostatniej misji na Syberii:

http://youtu.be/p7IFvlrEpyo?t=6m10s

od 6:10.

Muzykę w grze oceniam na 4, zdecydowanie najlepsza ze wszystkich części MW.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ