HANS ZIMMER & LORNE BALFE CRYSIS 2 VG

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

HANS ZIMMER & LORNE BALFE CRYSIS 2 VG

#1 Post autor: dziekan » wt lut 15, 2011 01:07 am

LA La Land w kwietniu to wyda.
Pewniak do zakupu dla nadszyszkownika kilkujadka 8)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

#2 Post autor: lis23 » wt lut 15, 2011 01:13 am

O,ciekawostka - Hansu pcha się do kolejnej gry? ;)
niedługo,otworzę lodówkę a tam - Hansu ;)

grę już mam zamówioną na PC,więc chcąc czy nie,i tak poznam najnowsze " dzieło " Zimmera i ska ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#3 Post autor: Mystery » wt lut 15, 2011 10:44 am

Notki z amazonu:

This title will be released on April 12, 2011.

(2-CD set)Presenting the original soundtrack to the new EA game Crysis 2, the sequel to one of the greatest shooter games ever. Renowned Academy Award Winning composer Hans Zimmer (Rango, Inception, Gladiator, Sherlock Holmes) crafts a propulsive musical experience to enhance spectacular game play that features futuristic war, gorgeous destruction and the chance to kick alien butt on the grandest stage of all, New York City! This 2-CD set features a wealth of sensational music that makes for a dynamic stand-along listen - a must for all gamers, soundtrack enthusiasts and music fans.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#4 Post autor: Paweł Stroiński » wt lut 15, 2011 11:26 am

Zimmerowi i Balfe'owi udało się ukryć rok pracy, z czego Balfe podobno jest bardzo dumny (mam kumpla, który jest w regularnym kontakcie z Balfem). Słychać to w kawałkach, które Myster dał w poprzednim wątku, ale trzeba zaznaczyć, że tym razem pracowali z pełną i żywą orkiestrą.

Sample zapowiadają się ciekawe, przynajmniej jeden z kawałków, które wysłał Myster jest Balfe'a. Muzykę dodatkową pewnie zrobi asystent Balfe'a - Andrew Kawczynski.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#5 Post autor: Ghostek » wt lut 15, 2011 12:06 pm

Czyli Zimmer jak zwykle podpisze się po prostu pod projektem, pomimo tego, że niewiele w nim zrobił ;p
Obrazek

bladerunner

#6 Post autor: bladerunner » wt lut 15, 2011 12:59 pm

Tomasz Goska pisze:Czyli Zimmer jak zwykle podpisze się po prostu pod projektem, pomimo tego, że niewiele w nim zrobił ;p
denerwuje mnie ta era ghost-u . Przynajmniej mogliby pisać w książeczkach za które utwory odpowiada ''dodatkowy kompozytor''

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#7 Post autor: Mystery » wt lut 15, 2011 13:00 pm

Tomasz Goska pisze:Czyli Zimmer jak zwykle podpisze się po prostu pod projektem, pomimo tego, że niewiele w nim zrobił ;p
A czy to jeszcze kogoś dziwi? :wink: Najwyższy czas się przystawić :wink: Pod Kubusiem Puchatkiem Jackmana też ma się ponoć podpisać :D

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

#8 Post autor: Arthur » wt lut 15, 2011 13:38 pm

(mam kumpla, który jest w regularnym kontakcie z Balfem)
Rozumiem chwalić się tym parę razy, ale jeśli dobrze liczę to już szósty raz :? i każdy to już wie, więc możesz tą kwestię już pominąć następnym razem
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

bladerunner

#9 Post autor: bladerunner » wt lut 15, 2011 13:40 pm

czoug pisze:
(mam kumpla, który jest w regularnym kontakcie z Balfem)
Rozumiem chwalić się tym parę razy, ale jeśli dobrze liczę to już szósty raz :? i każdy to już wie, więc możesz tą kwestię już pominąć następnym razem
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#10 Post autor: dziekan » wt lut 15, 2011 13:51 pm

Paweł Stroiński EPIC FAIL!!! :mrgreen:


Ja jestem w stałym kontakcie z kumplem,który ma kumpla,który koresponduje z Lorne Balfe i z tego co wiem przez rok ukrywali swoj romans.
Szok prawda? :shock:

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#11 Post autor: Paweł Stroiński » wt lut 15, 2011 14:34 pm

bladerunner pisze:
Tomasz Goska pisze:Czyli Zimmer jak zwykle podpisze się po prostu pod projektem, pomimo tego, że niewiele w nim zrobił ;p
denerwuje mnie ta era ghost-u . Przynajmniej mogliby pisać w książeczkach za które utwory odpowiada ''dodatkowy kompozytor''
Nie wiem, czy to nie problem natury prawnej. Zimmerowi zdarzyło się coś takiego dwa-trzy razy - Tears of the Sun i The Holiday.

W paru przypadkach byłoby to niemożliwe, ponieważ score'y te to po prostu improwizacja z całą melodyczną częścią i dużą częścią aranżacji autorstwa Hansa (Black Hawk Down i inne "band scores").

W wielu przypadkach, Zimmer podawał autorów, jak wydawał pojedyncze tracki z additional music - Peacemaker, Cienka czerwona linia, Gladiator jest rozwiązany nieźle, chociaż nie podano w ogóle aranżacji Nicka Glennie-Smitha (Nie jest to kwestia nieuczciwości Zimmera, podobno on tego po prostu nie chce).

Kolejną sprawą jest kwestia aranżacji, zdarza się, że gość dopisze kilka partii i jest podawany jako autor czy współautor utworu, albo przy większym wpływie na brzmienie albumu - po prostu additional music. Przypadkiem jest tu np. Incepcja i Sherlock.

Awatar użytkownika
Ele
Początkujący orkiestrator
Posty: 626
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 16:05 pm

#12 Post autor: Ele » wt lut 15, 2011 16:32 pm

Dobre Insertion HZta, także niezłe Battery Park wyszło Balfe. Chociaż całość jest całkiem generic i przyjemność ze słuchania jest zdecydowanie mniejsza niż w wypadku MW2. Chociaż takie Insertion naprawdę - jak dla mnie - jest bardzo fajne.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#13 Post autor: Paweł Stroiński » wt lut 15, 2011 16:37 pm

Już wiesz co jest czyje?

Dla mnie jest to mniej generic niż MW2. I brzmi porządnie orkiestrowo.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#14 Post autor: Koper » wt lut 15, 2011 22:02 pm

Ten temat to chyba do innego działu, panowie... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ele
Początkujący orkiestrator
Posty: 626
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 16:05 pm

#15 Post autor: Ele » wt lut 15, 2011 22:30 pm

Paweł Stroiński pisze:Już wiesz co jest czyje?

Dla mnie jest to mniej generic niż MW2. I brzmi porządnie orkiestrowo.
Pracuję nad tym. Wiatr niesie że kilka kawałków Steven Kofsky napisał. Była nawet plotka że to on stoi za całym scorem.

Brzmienie faktycznie ma lepsze od MW2, ale jak na razie jeszcze ten score oprócz 3 pierwszych utworów mnie nie przekonał. Ale podobnie było z MW2, tak więc na pewno dam mu jeszcze niejedną szansę.

ODPOWIEDZ