Medal of Honor - ulubiona muzyczna odsłona

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.

MoH - ulubiona muzyczna odsłona

Medal of Honor
2
13%
Medal of Honor: Underground
3
20%
Medal of Honor: Frontline
5
33%
Medal of Honor: Allied Assault
1
7%
Medal of Honor: Airborne
4
27%
 
Liczba głosów: 15

Wiadomość
Autor
Turek

Medal of Honor - ulubiona muzyczna odsłona

#1 Post autor: Turek » pt cze 04, 2010 17:53 pm

Witam ! Ciekaw jestem, która cześć tej fantastycznej muzycznej serii jest wg was najlepsza. Ja kocham partytury Giacchino i stawiam je w jednym rzędzie z najsłynniejszymi muzycznymi seriami pisanymi na potrzeby kina (Rambo, SW, Indiana itd). We współczesnej muzyce filmowej trudno szukać tak pełnych tematycznie, brawurowych, napisanych z pasją ścieżek w klasycznym orkiestrowym stylu, jaki reprezentuje MoH, Giacchino. Mój faworyt to MoH Underground – za fantastyczną akcję i różnorodność. Celowo pominąłem partytury Lennertza – bierzemy pod uwagę tylko prace Giacchino. Głosujcie na ulubioną, a w odpowiedziach zapisujcie swoją hierarchię, w której wyznaczycie po kolei ulubione części!

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#2 Post autor: Ghostek » pt cze 04, 2010 17:57 pm

Miałem dyleman pomiędzy Frontiline a Underground, no ale After The Drop przechyliło szalę na korzyść tego pierwszego ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#3 Post autor: Mystery » pt cze 04, 2010 18:12 pm

W sumie to nie mam pojęcia, która jest najlepsza. Każda jest na pewno inna. "Medal of Honor" jest utrzymany w przygodowym klimacie "Indiany". "Frontline" na pewno najdojrzalszy ze stawki i robi się już nieco poważniejszy, coś na mdłe, "Kompani Braci" czy "Szeregowca Rayan'a", acz charakteryzuje się chyba najlepszym utworem akcji całej serii, a mianowicie "Escaping Gotha". "Underground" jest na pewno najciekawszy, fajne utwory akcji, świetny motyw przewodni, chórki, akordeon itd., acz jako jedyny ze stawki posiada nieco przyciężkawy underscore. "Allied Assault" jest za krótki, aby był najlepszy, choć może się popisać dwoma mistrzowskimi kompozycjami "Tiger Tank" i "Schmerzen", jedne z moich ulubionych z tej serii. "Airborne" natomiast (jeszcze chwila, a byłby Epic Fail :wink: ), jest moim zdaniem najfajniejszy - okazały temat, muzyka z operacji, action score i piękne zwieńczenie w magicznym "Paestum Landing". Także każda, oferuje coś innego, ale tą najlepszą może być, albo "Medal of Honor", albo "Frontline". Oddam głos jak je sobie odświeżę :)

Ps. Nie macie recki "Frontline", Turek do roboty :)
Ps. 2. "Secret Weapons Over Normandy" też by się przydała :)

Turek

#4 Post autor: Turek » pt cze 04, 2010 18:27 pm

Obiecuję Mystery, że recka będzie :) W ciągu tygodnia od dziś ;) A co do tej drugiej pracy, muszę ją sobie odświeżyć ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#5 Post autor: Mystery » pt cze 04, 2010 18:31 pm

Trzymam za słowo :) A co do odświeżania, to przy takich pracach, to tylko przyjemność :)

Turek

#6 Post autor: Turek » pt cze 04, 2010 18:37 pm

Oczywiście znam Secret..., aczkolwiek ostatnio katuje się completami LOTRa i GA więc trza przypomnieć sobie co nieco :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#7 Post autor: Mystery » pt cze 04, 2010 18:43 pm

Jak już lekko zbaczamy z tematu, a zostajemy przy wojennym Giacchino, to jak Ci się podobał "Turning Point" :?:

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#8 Post autor: Althazan » pt cze 04, 2010 19:42 pm

O, fajny temat. Wg mnie Frontline jest bezkonkurencyjne... 8)

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

#9 Post autor: Krelian » sob cze 05, 2010 00:22 am

bez chwili zastanowienia Frontline

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#10 Post autor: Mystery » sob cze 05, 2010 10:20 am

Może nie bez chwili zastanowienia i nie bezkonkurencyjnie, ale jednak "Frontline" - życiówka Giacchino.
http://www.youtube.com/watch?v=LHonMUpV ... z2AkO_7r20

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

#11 Post autor: Krelian » sob cze 05, 2010 15:55 pm


Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#12 Post autor: Mystery » sob cze 05, 2010 16:08 pm

Krelian pisze:to tysz kapitalne http://www.youtube.com/watch?v=dyybNDqM9R8
Właśnie słucham "Underground" i chyba się z moim głosem trochę pospieszyłem, znakomity motyw przewodni, fajna klimatyczna piosenka i ta wypasiona muzyka akcji, przy "The Motorcycle Chase" tępo orkiestry jest wręcz szalone :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#13 Post autor: Mystery » czw cze 10, 2010 23:00 pm

Turek pisze:Obiecuję Mystery, że recka będzie :) W ciągu tygodnia od dziś ;) A co do tej drugiej pracy, muszę ją sobie odświeżyć ;)
No zmieściłeś się w czasie :) Dobra recka z którą oczywiście się zgadzam :)
No to teraz SWON został :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#14 Post autor: Mystery » sob cze 12, 2010 19:16 pm

Wielkimi krokami zbliża się nowy "Medal of Honor". W związku z tym, że akcja przenosi się do współczesnych czasów, raczej będzie można pożegnać się z starym, dobrym, epickim brzmieniem tej serii, ale i tak jestem bardzo ciekaw, kto obejmie stołek kompozytora tego projektu. Coś już na ten temat wiadomo?

http://www.youtube.com/watch?v=HPd3QWzd9k0

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#15 Post autor: Koper » sob cze 12, 2010 19:22 pm

Ja tam nic nie wiem, ale zgodnie ze starym przysłowiem: "Gdzie Zimmer nie może, tam Balfe pośle". ;):D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ