Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński i Percival Schuttenbach - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015)

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#16 Post autor: Templar » pt lut 08, 2013 14:43 pm

Dlaczego niby miałoby się nie dać, większość gier robi się pod konsole, dlatego teraz nie widać zbyt dużej rewolucji, ta nadejdzie jak zwykle dopiero z nową generacją, czyli być może jeszcze pod koniec tego roku. Natomiast co do Wiedźmina 3, pierwsze screeny nie zachwycają, ale do premiery jeszcze sporo czasu, także może się dużo zmienić.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13578
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#17 Post autor: Kaonashi » pt lut 08, 2013 14:45 pm

A tego PS4 to nie mają zaprezentować gdzieś w najbliższym czasie? W takim wypadku może i grafikę dopracują, bo i czasu jak już wspomniano mają dużo.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#18 Post autor: Bucholc Krok » pt lut 08, 2013 15:04 pm

Templar pisze:Dlaczego niby miałoby się nie dać, większość gier robi się pod konsole, dlatego teraz nie widać zbyt dużej rewolucji,
Wieśków chyba nie robili pod konsole?
ta nadejdzie jak zwykle dopiero z nową generacją, czyli być może jeszcze pod koniec tego roku.


Ale podobno tej rewolucji jednak nie będzie.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#19 Post autor: Templar » pt lut 08, 2013 15:24 pm

Bucholc Krok pisze:Wieśków chyba nie robili pod konsole?
Ale pod high-endowe PC też tego nie robili ;)

Poza tym twórcy już zaznaczyli, że pierwsze screeny prezentują bardzo wczesną wersję gry i grafika mocno się zmieni.
Bucholc Krok pisze:Ale podobno tej rewolucji jednak nie będzie.
To popatrz np. na takie Star Wars 1313 robione z myślą o next-genach, a to będzie jeden z pierwszych tytułów, a maksimum na konsolach osiąga się dopiero po kilku latach (popatrz np. na Uncharted 1, które wyszło niedługo po premierze PS3 i na Uncharted 2 i 3).
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#20 Post autor: Bucholc Krok » pt lut 08, 2013 16:09 pm

Templar pisze:Poza tym twórcy już zaznaczyli, że pierwsze screeny prezentują bardzo wczesną wersję gry i grafika mocno się zmieni.
To się może zgadzać:
Obrazek

:mrgreen:
To popatrz np. na takie Star Wars 1313 robione z myślą o next-genach, a to będzie jeden z pierwszych tytułów, a maksimum na konsolach osiąga się dopiero po kilku latach (popatrz np. na Uncharted 1, które wyszło niedługo po premierze PS3 i na Uncharted 2 i 3).
Tu też może być racja, bo na taką Wii dopiero wtedy zrobili gry z dobrą grafiką, gdy już konsola była na odwrocie. :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33954
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#21 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 24, 2013 18:56 pm

I przesłuchałem oba soundtracki. I zachwycony nie jestem.

W sumie jakaś strasznie bezbarwna i schematyczna ta muzyka. Jakoś żadne szczególne utwory nie zapadły mi w pamięci. A i drugi soundtrack dla mnie zdecydowanie gorszy, zbyt eklektyczny. Kiedy nagle wjechały mi gitary elektryczne i to tak naprawdę mocno, to sobie pomyślałem WTF?. W niektórych utworach wokaliza jak z "Gladiatora", gdzieniegdzie bliskowschodnie klimaty.
Nie słyszą jakiegoś pomysłu na ten score, a bardziej opieranie się na sprawdzonych kliszach. Tylko dlaczego to wrzucone wszystko do jednego garnka. :?

Oj, "Skyrim" to nie jest. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58315
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#22 Post autor: Adam » ndz mar 24, 2013 19:04 pm

Obrazek

przecież one są kilka klas wyżej od choćby nowego Bejtsa którym się tak podniecasz....
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33954
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#23 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 24, 2013 19:15 pm

Wcale nie podniecam się Batesem (któremu sam temat założyłeś). Drugi po Koprze, który wie lepiej co mnie podnieca. :roll:

OK pierwszy soundtrack jest lepszy, ma pewien klimat, ale drugi to już tapeta bez ładu i składu.
Poza tym słuchając tego nie czuję, aby kompozytorzy mieli jakiś szczególny pomysł na cały ten score. Nie słyszę żadnej myśli przewodniej. A bardziej jechanie po kliszach. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby trzymano się jednej z nich. A tak wychodzi dla mnie taka dziwna mieszanka.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#24 Post autor: DanielosVK » ndz mar 24, 2013 19:23 pm

Ja gram obecnie w jedynkę i klimat to ta muzyka w grze robi. Kilka melodii przygrywa ślicznie i zostaje w pamięci (mam na myśli głównie underscore snujący się w spokojnych momentach). Ale i przyznać muszę, że muzyka często bije miałkością lub brakiem jakiejś większej myśli przewodniej. W grze jednak nie przeszkadza to aż zanadto. Fakt, że można było to zrobić lepiej. Sam eklektyzm jednak jest całkiem fajny (może poza tymi gitarami).
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33954
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#25 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 24, 2013 20:20 pm

W jedynce nie wiem czy na soundtracku pojawiają się gitary elektryczne. :? Za to w dwójce pojawiają się i to w naprawdę takim nachalnym stylu.
Co do jedynki, to może tam jakąś taka melodię w miarę przewodnią słyszę. Tylko trudno mi powiedzieć o jakimś klimacie. Weźmy np. "Princess Striga"

http://www.youtube.com/watch?v=G6antggGlH8

Na początku otrzymujemy brzmienie jakby orientalne, potem znowu ponure klasyczne chóry. Jakoś mi to nie pasuje. Tak samo jak chociażby "River of Life":

http://www.youtube.com/watch?v=G6antggGlH8

To jest całkiem ładny utwór. Ale te kobzy, czy co to jest, jakoś mi bardziej pasują do "Highlandera", czy klimatów szkockich, irlandzkich, a nie akurat "Wiedźmina", którego zawsze widziałem mocno zakorzenionego w klimatach słowiańskich (wiem teraz pewnie zostanę złapany, za dokładną definicję co jest muzycznie słowiańskie, a co nie).

Ale skoro w grze się to sprawdza to OK.

Wiem, że fanów "Skyrima" i Jeremy'ego Soule'a, to na forum, tyle co praw obywatelskich w Korei Północnej, ale jednak u niego to wszystko bardziej się spójne wydawało. W "Guild Warsach", gdzie mamy tak wybuchową mieszankę, też.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#26 Post autor: DanielosVK » ndz mar 24, 2013 21:30 pm

Właśnie "River of Life" to jeden z moich ulubionych utworów. W grze brzmi naprawdę bajecznie. I te a'la celtyckie brzmienia (choć wg mnie poza brzmieniem instrumentu to nachalnie celtyckością nie zajeżdżają) mi tu nie przeszkadzają. Dobre pytanie, czemu twórcy poszli w mieszankę różnych stylów etnicznych przyprószonych jeszcze w muzyce akcji nowoczesnością, a słowiańskości tu za bardzo nie ma. Może zwykła ignorancja, albo nieumiejętność przeszczepienia słowiańskich brzmień na coś swojego. Nie wiem, szkoda w sumie, ale i trudno.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#27 Post autor: Michał Turkowski » czw mar 28, 2013 16:17 pm

"River of Life" wypada w grze wprost bosko - jakiż to klimat !

Bardzo ładnie brzmi "Peaceful Moments" :)

Jeśli jednak chodzi o uczucie zmiażdżenia to takie miałem usłyszawszy "The Dike" podróżując na samym początku gry przez Wyzimę. Ciemne ponure niebo, wieśniacy żyją swoim życiem, gadają wymieniają się uwagami, wieje wiaterek, my z kolei przyglądamy się temu, spacerujemy po tych bardzxopolskich, bardzo nam bliskich terenach.

Coś niesamowitego. Łezka w oku się kręci... ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#28 Post autor: DanielosVK » czw mar 28, 2013 16:24 pm

Skończyłem właśnie grę i skonfrontowałem swoje doznania z niej z odsłuchem albumu. Tak, jak myślałem - liryka brzmi ślicznie i urzekająco (szczególnie "River of Life" i "The Dike" właśnie - notabene lecący nie w Wyzimie, a w Podgrodziu), ale muzyka akcji niestety kuleje na wyobraźni. W grze to się sprawdzało, poza nią da się słuchać tylko fragmentów.


Sama zaś gra to coś świetnego, a zakończenie adekwatne do poziomu. To, w jaki sposób to zespoiło całą fabułę i ją podsumowało, piękne. I zaskakujące.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#29 Post autor: Templar » pn kwie 15, 2013 15:30 pm

Nowe screeny z trójki:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=76336

a i gra wyjdzie tylko na PC i konsole nowej generacji, czyli PS4 i X720, czy jak go tam nazwą :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Gene Rozenberg - Wiedźmin 3: Dziki Gon (2014)

#30 Post autor: Templar » pn kwie 15, 2013 15:48 pm

Co do muzyki, głównym kompozytorem będzie Gene Rozenberg:

http://www.gameinformer.com/b/features/ ... -hunt.aspx

na stronie jest film, w którym kompozytor opowiada o muzyce. Do tego razem z nim muzykę będzie tworzyć Marcin Przybyłowicz i mają też być poprzedni kompozytorzy, Skorupa, Wierzynkiewicz i Błaszczak.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ