Tworzenie muzyki filmowej

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Sławek

Tworzenie muzyki filmowej

#1 Post autor: Sławek » czw gru 08, 2005 19:23 pm

Witam,
Zajmuję się tworzeniem filmów. Poszukuję instrumentu klawiszowego do tworzenia muzyki filmowej na komputerze. Chodzi mi zarówno o komponowanie drobnych utworów jak i prostej ścieżki dźwiękowej. Dobrze gdyby takie narzędzie miało oprócz wielu instrumentów również zestaw różnych brzmień oraz gotowych rytmów. Dobrze byłoby móc to wszystko łączyć i finalny efekt zgrać do formatu obsługiwanego przez Adobe Premiere Pro, na którym pracuję. Słyszałem o takich instrumentach jak Creative Prodikeys DM, Creative E-MU XBoard 25 i Creative E-MU XBoard 49 ale niewiele o nich wiem.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie i mógłby się podzielić swoją wiedzą?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Sławek
uszba@icenter.pl

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#2 Post autor: Paweł Stroiński » czw gru 08, 2005 21:29 pm

Myślę, że nie jest wielkim problemem przy dobrym połączenie stosowanie dowolnego syntezatora, który ma możliwosć użycia MIDI. Po pierwsze możliwe są podłączenia takie, żeby móc stworzyć wave'y prosto z syntezatora (podłączenei syntezatora do wejscia line-in karty dźwiękowej), albo skorzystanie z odpowiedniego oprogramowania (Cubase i jego instrumenty VST, ale one wymagają trochę pracy chyba). Oczywiście, dzisiaj szanujący się syntezator (nawet nie za drogi, mój kosztował koło 1500) ma sekwencer, czyli możliwość stworzenia pełnej aranżacji (w przypadku mojej Yamahy PSR-290 5 kanałów + rytmiczny, czyli perkusja z akordami). Poza tym dowolny syntezator można do liniowego wejścia podłączyć, ale tam trudniej tworzyć dane sekwencje. Wciąż można korzystać z wewnętrznych rytmów syntezatora.

Co do podłączenia mała uwaga. Nie mikrofon, ale wejscie liniowe, mikrofon zepsuje jakość.

Wszystko to, zakładając oczywiście, że Premiere Pro obsługuje WAV-y.

Fufgis
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 19:56 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

#3 Post autor: Fufgis » wt wrz 05, 2006 20:16 pm

Where you get it???

ODPOWIEDZ