Pare utworów początkującego

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
deha21

Pare utworów początkującego

#1 Post autor: deha21 » wt paź 14, 2008 23:39 pm

Witam,
Od jakichś 3 miesięcy zacząłem interesować się i tworzyć muzykę orkiestrową. Chciałbym kiedyś tworzyć utwory do filmów, gier itp. Mam parę utworów do oceny;) Proszę o porady co poprawić, nad czym popracować. Możecie podać jakieś ciekawe linki które przydadzą się początkującemu.
Używam Fruity Loops(nie znam się na nutach) i Miroslav Philharmonik (testowałem zachwalane EWQL ale brzmiało jakoś sztucznie jak dla mnie).

Oto one(od najmłodszego utworu):

1. Circus Ruse - http://deha21.wrzuta.pl/audio/kyVk2SMWyH/ (utwór najbardziej przemyślany)
2. Rosja vs Gruzja - http://deha21.wrzuta.pl/audio/mrGVQIbs1t/ (takie pitu, pitu w klimatach wojennych)
3. Mafico is Calling Szyski - http://deha21.wrzuta.pl/audio/sCIe49bJaZ/ (pierwszy utwór)

Więcej utworów aczkolwiek rockowych/bluesowych można znaleźć na mojej stronie www.dhetman.pl/blog (w dziale Muzyka). Komentarze również mile widziane ;)

Mefisto

#2 Post autor: Mefisto » śr paź 15, 2008 14:52 pm

niezgorsze melodie - trzymam kciuki za następne

Maro
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 18:34 pm

Re: Pare utworów początkującego

#3 Post autor: Maro » pn wrz 07, 2009 22:57 pm

1. Circus Ruse - przyjemny , troche dziwny ale napewno ilustracyjny motyw za malo chwytajacy i przydaloby sie wiecej instrumentow, ale pasowalby do "czegos" :]
2. Rosja vs Gruzja - mroczny i niepokojacy klimat jest ok ale za malo jednak ma mocy , przydalby sie tu jakis bardzo mocny motyw, a on narasta a po chwili powraca do poprzedniego motywu
3. Mafico is Calling Szyski - jak na 1 jest ok , perkusja troche bidna , tzn te bongosiki zbyt prosty rytm

Podkreslajac ... przedewszystkim wiecej randomizacji w kawalkach , niech brzmia naturalniej, maja moc i troche bardziej rozwiniety aranz :)
Nie mysl sobie ze sie czepiam:) bo jets za co pochwalic tez ale lepiej poprawiac a co nie razi znaczy ze jest ok i Ty wiesz to najlepiej :)
tyle ode mnie
pozdro

jojok21
Szofer w RCP
Posty: 134
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:45 am

#4 Post autor: jojok21 » pn sty 25, 2010 10:21 am

Zgadzam się z powyższą opinią, drugi utwór najbardziej mi się podoba, chociaż faktycznie brakuje jakiegoś mocnego motywu, kulminacji;
co do programów to EWQL jest naprawdę świetną biblioteką dźwięków, więc nie mam pojęcia co lepszego można by w tej sytuacji polecić :)

Awatar użytkownika
GuardianDraco
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 23, 2010 21:16 pm

Re: Pare utworów początkującego

#5 Post autor: GuardianDraco » wt mar 23, 2010 21:41 pm

Witam jak dla mnie to widac ze masz pomysly zgodze sie z powyzszymi komentarzami wiec duzo nie bede dodawal co do trzeciego utwory to przypomina mi starsze lagodne gry rpg :D delikatne pogodne granie pasujace do takich rzeczy jak na pierwsze starcie to duzy plus powodzenia :)

ODPOWIEDZ