Paweł Wojciechowski-progresywne kompozycje :)

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
JankoMuzykant
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 20, 2007 01:26 am

Paweł Wojciechowski-progresywne kompozycje :)

#1 Post autor: JankoMuzykant » pt lip 20, 2007 02:30 am

witam:) jestem nowy na forum:) tworzę muzykę gitarową, a w przyszłości marzyło by mi się troszkę usprawnić aranżację i o inne instrumenty:) no ale mam co mam i prosiłbym o wysłuchanie moich kompozycji które podobno nadają się w pewnym stopniu na muzykę filmową. zachęcam do słuchania i komentowania:)


http://pawelwojciechowski.mp3.wp.pl/

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Marek Łach » śr sie 01, 2007 18:37 pm

Posłuchałem kilku i przyznaję, że jako wierny fan Led Zeppelin jestem zadowolony z tego, co usłyszałem, wyczuwam pewne inspiracje moimi ulubieńcami, ale to tylko in plus :mrgreen:

Nie do końca tylko rozumiem, co masz na myśli, pisząc "muzyka ilustracyjna", ilustracyjna w jakim sensie? Jeśli chodzi tutaj o muzykę filmową to w pewnym repertuarze to co piszesz mogłoby się, jak sądzę, bez problemu sprawdzić. Mieszasz trochę konwencje w utworach przez co trudno mi je jednoznacznie ocenić (np. "Ona" czy "Martwe marzenia" z jednej strony mają sporo ze struktury piosenkowej, ale w pewnych momentach mogą zahaczać o stricte dramatyczny underscore właściwy dla muzyki filmowej), ale nostalgiczna gitara, trochę leniwy rytm, to coś, co reżyserzy dramatów, filmów obyczajowych czy komedii romantycznych lubią wykorzystywać. Myślę, że nie tyle jest to muzyka ilustracyjna rozumiana przez nas tutaj jako underscore (chociaż tak jak wspomniałem, niejeden fragment mógłby się na taką nadawać), ale muzyka ilustracyjna o charakterze piosenki. Nie będę się tu rozpisywał o różnicach, bo pewnie większość forumowiczów wie, o co chodzi, w każdym razie jest to ilustracja o bardzo konkretnych funkcjach, nie ilustracja wszechstronna (jak tradycyjny underscore), ale w pewnych sytuacjach bardzo efektowna.

Życzę owocnej pracy i dalszych kompozycji :wink:

ODPOWIEDZ