Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl

muzyka filmowa i nie tylko...
Dzisiaj jest sob sie 18, 2018 11:58 am

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
John Williams
Awatar użytkownika

Mam tylko, jak do kogoś wbiję (tak jak w tej chwili :wink: )

John Williams
Awatar użytkownika

Nowy kawałek, inspirowany Davisem. W sumie na środkową część od dawna miałem jako taki szkic w głowie, ale dopiero po festiwalu się zmotywowałem, żeby to jakoś uporządkować i zapisać. Nad końcową częścią trochę się nasiedziałem. Dodam, że roboczy tytuł brzmiał "night run to monopolowy bo kurwa zaraz zamkną". Jakkolwiek uznałem go za zbyt dramatyczny :wink:

https://soundcloud.com/wojciech-wieczorek/night-run

Zdobywca nieistotnych nagród
Awatar użytkownika

Trochę biedne, ale wiadomo, że w domu nie skołuje się pełnego składu orkiestry z chórem.

John Williams
Awatar użytkownika

Nie bez kozery temat się nazywa "biedasongi" :P

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

Znowu mi wyskakuje jakiś alert :?

John Williams
Awatar użytkownika

Przed moimi kawałkami to zawsze powinien wyskakiwać alert :D

John Williams
Awatar użytkownika

https://soundcloud.com/vasq1/the-arabian-sky

A takie se o napisałem. Po zmontowaniu dopiero usłyszałem, że musiałbym tu i ówdzie nanieść poprawki, ale z racji ograniczeń technologicznych, raczej nieprędko taki dzień nadejdzie, więc wrzucam to, co mam.

Szofer w RCP

Cytuj:
https://soundcloud.com/vasq1/the-arabian-sky

A takie se o napisałem. Po zmontowaniu dopiero usłyszałem, że musiałbym tu i ówdzie nanieść poprawki, ale z racji ograniczeń technologicznych, raczej nieprędko taki dzień nadejdzie, więc wrzucam to, co mam.
A ty Wojtek jak pracujesz nad swoim utworem to masz przed oczami scene z jakiegoś filmu itd. czy robisz to mechanicznie bez podparcia?
Utwór jest w porządku, ale zasługujesz na krytykę bo trochę ci brakuje pomysłu jak rozwinąc temat. Podobają mi się niektóre zagrywki gdy wchodzą poszczególne sekcje rytmiczne, ale mam wrażenie że tempo tego utworu jest zbyt jednostajne. Głównym akompaniamentem tego utworu jest pianino o ile się nie mylę tak? Nadużywasz go troszkę w pierwszych dwóch minutach przy tak prostych dźwiękach. Za bardzo to wszystko zlewa się ze sobą i brakuje tu większego urozmaicenia pod kątem rytmu.Nie znam twoich wcześniejszych biedasongów, ale postaraj się akcentowac więcej instrumentów tak by to miało ręce i nogi. :wink: Zwolnij tam gdzie trzeba i pozwól mu stopniowo się rozwijac i nie wracaj do tych samych melodii. Brzmienie jest fatalne, ale to nie twoja wina.
Mam w wyobraźni jakby to zabrzmiało przy użyciu żywych instrumentów i zwłaszcza początek jest banalny. Sekcja rytmiczna jest pożądana przy akompaniamencie pianina. Jakieś trąbki, saksofon czy coś...niewiem.

John Williams
Awatar użytkownika

Cytuj:
A ty Wojtek jak pracujesz nad swoim utworem to masz przed oczami scene z jakiegoś filmu itd. czy robisz to mechanicznie bez podparcia?
Nie do końca rozumiem pytanie, ale jak mam już jakąś progresję akordową albo melodię, na której opieram utworu, to budzi ona jakieś skojarzenia - w taki zwykły sposób, jak przy słuchaniu muzyki bez znajomości kontekstu każdy ma jakieś skojarzenia z obrazami, kolorami itd. Więc jak już mi jakieś skojarzenie przyjdzie do głowy, to staram się resztę dorobić tak, żeby mi to wszystko razem pasowało ;)
Cytuj:
Utwór jest w porządku, ale zasługujesz na krytykę bo trochę ci brakuje pomysłu jak rozwinąc temat.
Nie przeczę, sam średnio jestem z niego zadowolony i jak trochę od niego odpocznę, to chyba napiszę ten utwór od nowa, żeby nie był taki rozlazły.
Cytuj:
Głównym akompaniamentem tego utworu jest pianino o ile się nie mylę tak? Nadużywasz go troszkę w pierwszych dwóch minutach przy tak prostych dźwiękach.
A jakbym się nazywał Glass, to by było, że geniusz :P ale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w dalszej części starałem się go już tak nie molestować
Cytuj:
Nie znam twoich wcześniejszych biedasongów, ale postaraj się akcentowac więcej instrumentów tak by to miało ręce i nogi. :wink:
Są na profilu :wink:
Cytuj:
Zwolnij tam gdzie trzeba i pozwól mu stopniowo się rozwijac i nie wracaj do tych samych melodii.
Z tym zwalnianiem to nie ma tak łatwo, bo na domowym sprzęcie nie można zmienić tempa utworu - no chyba, że po prostu wszystkie wartości rytmiczne zastąpimy dłuższymi, ale to nie to samo. Poza tym tutaj starałem się go stopniowo rozwijać i mi trochę snuj wyszedł, także z tym też trzeba uważać :wink:

Cytuj:
Mam w wyobraźni jakby to zabrzmiało przy użyciu żywych instrumentów i zwłaszcza początek jest banalny
Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze ;)

Cytuj:
Sekcja rytmiczna jest pożądana przy akompaniamencie pianina.
wat?
Cytuj:
Jakieś trąbki, saksofon czy coś...niewiem.
Trąbki są pod koniec, ale na tych samplach brzmią jak synthy z Gladiatora w najlepszym wypadku. A sampli saksofonowych nie mam i nie wiem nawet, skąd wziąć, zresztą wątpię, żeby tam pasował :wink:

Tak czy siak, dzięki za opinię i krytykę :wink:

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Zwolnij tam gdzie trzeba i pozwól mu stopniowo się rozwijac i nie wracaj do tych samych melodii.
Z tym zwalnianiem to nie ma tak łatwo, bo na domowym sprzęcie nie można zmienić tempa utworu - no chyba, że po prostu wszystkie wartości rytmiczne zastąpimy dłuższymi, ale to nie to samo.:
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przecież da się zmienić tempo utworu, przynajmniej na Finale.

Co do utworu, to na pewno jeden z lepszych biedasongów. Nie wydaje mi się, żeby był też zbytnio rozlazły - jakby był krótszy to by stracił na klimacie, mamy dobrą melodię. dobre wejścia (drewna, trąbek), środek trochę kuleje - tzn. nie jest zły, ale coś bym tu dodał, urozmaicił, brakuje troszkę instrumentów perkusyjnych (gdzieniegdzie dla zaakcentowania) i te pauzy jak u Dębskiego - nie ma ich dużo, ale wydają mi się zbędne :wink:

Ridley Scott
Awatar użytkownika

W Finale jest to możliwe, ale trudniejsze jest to w DAW, przez który Wojtek przepuszcza dla lepszego brzmienia. Jest to na pewno jakoś możliwe, ale sam nie wiem, jak :)

http://eyesonfilm.wordpress.com

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

Cytuj:
W Finale jest to możliwe
To potrafi nawet moje Finale sprzed 10 lat :P

John Williams
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przecież da się zmienić tempo utworu, przynajmniej na Finale.
Człowiek to się całe życie uczy :D A kaj jest ta opcja?
Cytuj:
Co do utworu, to na pewno jeden z lepszych biedasongów. Nie wydaje mi się, żeby był też zbytnio rozlazły - jakby był krótszy to by stracił na klimacie, mamy dobrą melodię. dobre wejścia (drewna, trąbek),
Dzięki :) Chociaż osobiście mam wrażenie, że w wielu momentach jest jakaś harmoniczno-fakturalna posucha :| za to w paru miejscach chyba przesadziłem z tymi ozdobnikami na drewna
Cytuj:
środek trochę kuleje - tzn. nie jest zły, ale coś bym tu dodał, urozmaicił,
A no jest, kolejna rzecz do poprawki :|
Cytuj:
brakuje troszkę instrumentów perkusyjnych (gdzieniegdzie dla zaakcentowania) i te pauzy jak u Dębskiego - nie ma ich dużo, ale wydają mi się zbędne :wink:
Początkowo planowałem je dodać, ale musiałbym to robić bezpośrednio we fruity Loops, bo notacja w finali jest zbyt ogólna dla moich sampli (w Finale każdy instrument perkusyjny jest na jednym kanale, podczas gdy na samplach mam praktycznie każde brzmienie oznaczone jako oddzielny instrument) co jest dość męczące, poza tym czasem - tak jak w tym przypadku - sprzęt mi nie wydala z powodu zbyt wielu pamięciożernych instrumenów, więc plik z finale muszę dzielić na dwa klipy i przepuszczać i miksować je osobno - dopiero potem w jakimś audicity to kleję w jeden plik. Gdybym jeszcze dorabiał perkusję, musiałbym podzielić to na trzy klipy i w miksie by jeszcze większy burdel był. Pauzy też chciałem wyjebać, ale miałem do wyboru albo zrobić to w miarę równo z bitrate 128 kbps, albo z lepszą jakością, ale wtedy na równość by prawie nie było szans :p

Tak czy siak, jak wezmę się ponownie za ten temacik, to na pewno z tych rad skorzystam :wink:

Joe Hisaishi
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Człowiek to się całe życie uczy :D A kaj jest ta opcja?
Klikasz u góry przycisk z "mf", następnie klikasz na takt, którego chcesz zmienić tempo, następnie "create" albo "create dynamic" (zależnie od wersji), później zakładka "playback", dalej rozwijasz "type" i dajesz "tempo", pod spodem wpisujesz odpowiednią wartość i powinno działać.

John Williams
Awatar użytkownika

Nowy kawałek akcji - w sumie starałem się go utrzymać prostym harmonicznie i chyba wyszło lepiej, niż gdybym kombinował na siłę :P Kompletnie nie mam pomysłu na tytuł, wszelkie sugestie mile widziane :wink:

https://soundcloud.com/vasq1/the-escape

I jeszcze taki joke: Paweł mi podrzucił kiedyś pomysł, że zaaranżowac "Happy Birthday" na styl Dona Davisa. Oto efekt:

https://soundcloud.com/vasq1/happy-birthday-agent-smith

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00