Moje własne kawałki

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Moje własne kawałki

#1 Post autor: Paweł Stroiński » ndz maja 19, 2013 22:06 pm

No to i ja coś zrobiłem. Zadałem sobie pytanie, czy da się połączyć styl z Apollo 13 z czymś "a la Spy Game".

Miks jest fatalny, ale w ogóle nie wiem, jak miksować. Elektronika z bazy (można kupić ja mam pirata) Hansa do programu Zebra, lekko zmieniona. No, tyle. Ciekawe, czy się spodoba :)

http://w88.wrzuta.pl/audio/8kr3APq2Nzv/hgworner

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: HGWorner!

#2 Post autor: Kaonashi » ndz maja 19, 2013 22:22 pm

Pierwszy zarzut: za krótko. Nie jest to kurtuazja - naprawdę mi się podoba. I muszę przyznać, że jak na samouka jest naprawdę oryginalnie. Polifonia też wyszła dobrze. Osobiście więcej słyszę Hornera niż HGW, ale to pewnie dlatego, że mało słucham tego drugiego. Przydałby się dobry miks, ale dla mnie to żaden minus, bo sam się na tym nie znam :P Jeszcze raz, dlaczego tak krótko?
Czekamy na więcej :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HGWorner!

#3 Post autor: Paweł Stroiński » ndz maja 19, 2013 22:27 pm

Bo skończył mi się trochę pomysł, jak to pociągnąć :mrgreen:

Dzięki :) Ten pomysł z elektroniczną perkusją jest trochę jak Spy Game, ale może to tylko ja :) . Chciałbym trochę bardziej móc wyciągnąć kontrabasy, bo one budują dużą część tych Horneryzmów. No, i obój jest przycicho, ale nie wiem, co z nim zrobić :)

Mefisto

Re: HGWorner!

#4 Post autor: Mefisto » pn maja 20, 2013 00:35 am

fajne, ale bliżej temu do remixu Carpentera, niż HGW i Hornera.

Piotr Hummel
Szofer w RCP
Posty: 202
Rejestracja: pn sie 11, 2008 09:16 am
Kontakt:

Re: HGWorner!

#5 Post autor: Piotr Hummel » pn maja 20, 2013 12:04 pm

Lubię to! A tę perkusja to naprawdę Hans używa?

P.S. Gdyby to porządnie zoorkiestrować na dobrych samplach.
Jak masz to w midi, mógłbym w jakiś weekend zgrać na moich samplach i z ciekawości wrzucić tu z powrotem do odsłuchu. Za miesiac bedę już free ze zleceniami.
Także pisz na priv jeśli będziesz chętny.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HGWorner!

#6 Post autor: Paweł Stroiński » pn maja 20, 2013 12:17 pm

Syntezatory są Zimmera (Dark Zebra, dodatek do Zebra 2; wyszło to stąd, że Hans poprosił autora Zebry o przygotowanie mu specjalnej wersji do pracy nad The Dark Knight Rises, po czym oddał wszystkie swoje brzmienia z lat 2005-2012 do dyspozycji producenta; sam nie bierze za to żadnych pieniędzy, z jednej strony taka była umowa między nimi, z drugiej zaś Hans powiedział mi, że to jego akt wdzięczności), perkusja nazywa się Fruity DrumSynth Live, więc sobie wyobrażasz, na czym pracuję. Moje sample orkiestrowe to Edirol, przypisany do FL Studio.

Co do MIDI, sądzę, że jakoś uda się orkiestrę wyeksportować, odezwę się :) Tylko chińskie instrumenty (wykorzystałem bowiem flet di zi oraz erhu) muszą zostać, jak zostają, ponieważ są one z biblioteki EWQL RA. No, i elektronika :)

Piotr Hummel
Szofer w RCP
Posty: 202
Rejestracja: pn sie 11, 2008 09:16 am
Kontakt:

Re: HGWorner!

#7 Post autor: Piotr Hummel » pn maja 20, 2013 12:30 pm

Flety i syntezatory możesz zrzucić do audio. Ważne żeby się time line zgadzał. Z resztą nie powinno być problemów.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Moje własne kawałki

#8 Post autor: Paweł Stroiński » czw cze 27, 2013 18:41 pm

http://w901.wrzuta.pl/audio/adl25jNLUf7 ... jack_theme

Ten kawałek ma fajną historię.

Mój znajomy ze Stanów, z Louisiany, pisze z bratem komiks, taki rodzaj science-fiction. Nazywa się to Skipjack. Gadaliśmy parę razy.

Zawsze lubiłem te sample perkusyjne Hansa z połowy lat 90., wiecie, Twierdza, Karmazynowy przypływ, Peacemaker, najwcześniej bodaj K2. No i tak gadałem z Hybridem i okazało się, że autorem tych sampli jest Nick Glennie-Smith i kiedyś przekazał kilka z nich jego kumplowi. No i kumpel dał Hybridowi, a on mi.

Gadałem sobie z Jonem. No i akurat wychodziło Broken Arrow Lali (i jest wielkim fanem Metal Gear Solid 4 HGW), więc mu się pożaliłem, że nie mam na to kasy. Broken Arrow to jego ulubiony score Hansa i powiedział, że chciałby mieć taki fajny anthem do komiksu, a ja że mam te sample stare, więc stwierdziłem, że coś spróbuję.

Kawałek ten, pisany w stylu starego MV, napisałem w 3-4 godziny i chyba nigdy się tak dobrze nie bawiłem, po prostu pisząc muzykę. Dość nieświadomie udało mi się chyba w tym także zawrzeć trochę Metal Gear Saga z MGS 4: Guns of the Patriots Gregsona-Williamsa.

Jonowi kawałek się spodobał i postawił mnie w niezręcznej sytuacji :mrgreen: W zamian za niego kupił mi Broken Arrow Lali, ale parę dni wcześniej umówiłem się z kumplem, że mi to sprowadzi. Na szczęście... Jon bardzo się "spóźnił" z wysyłką (do tego dostałem komiks z autografami jego i brata, który jest rysownikiem, a także Legends of the Guardians Hirschfeldera :mrgreen: ), a już wcześniej się umówiłem, że dodatkową kopię sprzedam (tanio, bo po znajomości) :mrgreen: I tak wyszło :)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje własne kawałki

#9 Post autor: Wojteł » czw cze 27, 2013 19:09 pm

Muszę powiedzieć, że ten kawałek jest świetny. Jakbyś to posłał Hansowi 15 lat temu, to byś był w MV drugi po Bogu :mrgreen: Trochę płaski tutaj miks, ale to drobnostka :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Moje własne kawałki

#10 Post autor: Templar » czw cze 27, 2013 19:48 pm

Świetny kawałek :D 8)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2995
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Moje własne kawałki

#11 Post autor: qnebra » pt cze 28, 2013 21:03 pm

Temat świetny, wpada w ucho jak nie wiem co. Tylko trochę ta perkusja nie pasuje, to "prupfutrupru". Denerwuje to.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moje własne kawałki

#12 Post autor: Kaonashi » sob cze 29, 2013 15:08 pm

Jest fun i co najwazniejsze melodyka :wink: Przyłączam się do pochwał :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ