Czym tworzycie?

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
wojtekdpo
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 25, 2010 16:53 pm

Czym tworzycie?

#1 Post autor: wojtekdpo » czw lis 25, 2010 17:22 pm

mam pytanko. Jakich programów uzywacie do tworzenia muzyki na komputerze?

bladerunner

Re: Czym tworzycie?

#2 Post autor: bladerunner » pt lis 26, 2010 11:14 am

wojtekdpo pisze:mam pytanko. Jakich programów uzywacie do tworzenia muzyki na komputerze?

kolejny Zimmer. Panie weź Pan usiądź jak Rozsa nad partyturą czy instrumentem i wymyśl melodię. Tylko te komputery ludziom w głowach :? i później płacz i zgrzytanie zębów, że w Hollywood się nie tworzy już symfonicznych partytur :( .

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#3 Post autor: DanielosVK » pt lis 26, 2010 14:47 pm

Bo to każdy ma szansę dostać wykształcenie muzyczne i stać go na jakiś większy instrument.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

jojok21
Szofer w RCP
Posty: 134
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:45 am

Re: Czym tworzycie?

#4 Post autor: jojok21 » pt lis 26, 2010 17:19 pm

bladerunner pisze:
wojtekdpo pisze:mam pytanko. Jakich programów uzywacie do tworzenia muzyki na komputerze?

kolejny Zimmer. Panie weź Pan usiądź jak Rozsa nad partyturą czy instrumentem i wymyśl melodię. Tylko te komputery ludziom w głowach :? i później płacz i zgrzytanie zębów, że w Hollywood się nie tworzy już symfonicznych partytur :( .
Bladu co ty za przeproszeniem pieprzysz? :)

Nie wiem ile kosztuje wynajęcie orkiestry... ale na pewno nie jest to wydatek do udźwignięcia dla młodego zapewne pasjonata (często nie mającego wykształcenia muzycznego). Jedynym sposobem do zaprezentowania swoich idei jest skorzystanie z komputera i nie widzę w tym absolutnie nic złego.

Bo zapewne kolegę nie interesuje ograniczanie się do jednego instrumentu, o ile takowy posiada. Poza tym nie jest też prostą sprawą nagrać swoją grę (np. na pianinie) zachowując należytą jakość dźwięku - mieszkanie to nie studio nagrań.

bladerunner

#5 Post autor: bladerunner » pt lis 26, 2010 17:30 pm

ale kto tu mówi JOJKU o orkiestrze złap giatrę, flet, kup sobie keyboard .

jojok21
Szofer w RCP
Posty: 134
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:45 am

#6 Post autor: jojok21 » pt lis 26, 2010 17:45 pm

bladerunner pisze:ale kto tu mówi JOJKU o orkiestrze złap giatrę, flet, kup sobie keyboard .
Dobrze BLADU :P...
Ale raczej: kup gitarę, kup flet, kup keyobard (nie dzięki, mam pianino :)) i wyłóż jeszcze kasę na sprzęt, pomieszczenie do nagrań . :)
O co ci w ogóle chodzi? O umiejętność grania na instrumencie czy komponowanie? I dlaczego proponujesz keyboard - toż to właśnie taki komputer...

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#7 Post autor: Paweł Stroiński » pt lis 26, 2010 18:18 pm

Właśnie, parę uwag.

Pierwszą osobą w Hollywood, która wprowadziła demo MIDI przedstawione reżyserowi był nikt inny jak Jerry Goldsmith. Dopiero potem przyszedł Hansu i w ogóle zrewolucjonizował relację orkiestra-elektronika. Na dobre i na złe.

Kompozytorzy w 90% improwizują na keyboardzie pod film. Na fortepianie, keyboardzie, gitarze. Tak to po prostu działa. Orkiestrę robisz na programie.

Wcześniej kompozytorzy oczywiście grali tematy na fortepianie i mówili "wyobraź sobie, że to smyczki" i oczywiście fortepian najlepiej nadaje się do przygotowania szkicu do orkiestracji, który, o ile mi wiadomo, nawet "fortepianówką" się nazywało, póki orkiestratorzy nie zaczęli rozpisywać partii ze słuchu, jak to Zimmerowi robi Bruce Fowler.

Czy jest możliwość komponowania bez instrumentu? Owszem, ja się tak bawiłem (bladu, przeszukaj ten dział to usłyszysz moje rzeczy), ale do ilustracji filmu to się nie nadaje za bardzo chyba. Tak czy siak - używasz oprogramowania by zrobić aranżację i przekazać demo, które potem puszczasz reżyserowi, który je akceptuje i dopiero wtedy dajesz orkiestratorom, którzy ze słuchu spisują je na nuty (też w odpowiednim programie). Tak to dziś wygląda.

wojtekdpo
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 25, 2010 16:53 pm

#8 Post autor: wojtekdpo » ndz lis 28, 2010 15:17 pm

bladerunner: grataluje charakteru-polska żółć się z Ciebie wylewa

Gitarę mam a o program się pytam, bo uwielbiam muzykę filmową i chciałbym się troszkę pobawić w ramach poszerzenia hobby.

bladerunner

#9 Post autor: bladerunner » ndz lis 28, 2010 15:19 pm

wojtekdpo pisze:bladerunner: grataluje charakteru-polska żółć się z Ciebie wylewa
:D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#10 Post autor: Ghostek » wt gru 14, 2010 21:28 pm

Reason 5 + FL 9
wszystko to podpięte pod AXIOM 49
Nie jest to kosmos, ale da się coś z tego skleić :)
Obrazek

MaJLo
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 21, 2010 14:04 pm
Kontakt:

#11 Post autor: MaJLo » pn sty 24, 2011 18:41 pm

Sonar X1 + Sonar 8.5
Korg sp-250(podloczony midi)
Midi Tech i2 control- 37
Wszystko podłaczone do M-Audio Fast Track Pro

---------------------------------------------------------------------------------------

http://www.tnn.pl/akt_364.html

Official Porfolio www.wix.com/michalratkowski/michalratkowski

ODPOWIEDZ