Pręgi Samotności

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Eydur

Pręgi Samotności

#1 Post autor: Eydur » pt maja 27, 2005 14:22 pm

Witam.

Więc ja będę pierwszy :P Ostra krytyka mile widziana ;)

http://republika.pl/eydur/

Jest to moja interpretacja filmu "Pręgi". Filmu nie widziałem. Utwór powstał po przeczytaniu recenzji filmu i jego synopisu. Mam nadzieje, że choć troszeczke udało mi sie uchwycić "sedno".

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#2 Post autor: Paweł Stroiński » pt maja 27, 2005 22:28 pm

Ja też nie widziałem filmu, więcej, nie znam nawet powieściowego pierwowzoru. Twoja kompozycja jest bardzo dobra, znakomicie zbudowałeś atmosferę. Gratuluję. Jak długo już komponujesz i jakiego sprzętu używasz? Ja sam komponuję i mam zamiar parę swoich rzeczy opublikować. Polecamy się na przyszłość :)

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#3 Post autor: Łukasz Wudarski » pt maja 27, 2005 22:39 pm

No gratuluje. Kompozycja brzmi profesjonalnie. Nie wiem w jakim stopniu jest ona Twym dziełem (a w jakim stopniu polegałes na sampalch). Kompozycyjnie nie mam raczej uwag (na serio nieżła robota, jedna z lepszych amtorskich kompozycji jakie słyszałem). Co do instrumentacji to ta gitara brzmi tak jakoś dziwnie, i poszperałbym za jakims innym strunowym (albo gitarą z nylonowymi strunami). Ciekawe że Adrian Konarski napisał zupełnie inny kawałek, mniej melodyjny. Fajnie by było sprawdzić jak Twa muzyka funkcjonuje w filmie.
Why So Serious !?

Gość

#4 Post autor: Gość » sob maja 28, 2005 00:58 am

Dziekuję za miłe słowa. Ciesze się bardzo, że podoba Wam się.

Ogólnie komponowaniem muzyki zajmuje się od około 6 lat. Muzyką filmową od około 2 lat. Powyższy utwór powstał całkowicie na zwykłym komputerze PC. Z pewnych wzgledów niechcę podawać na jakim programie komponuję(info dotyczące programu mogę wysłać w prywatnej wiadomości). Kompozycja jest w 100% moja ale oczywiście zdaję sobie sprawe z tego, że nie jest oryginalna (chciało by się). Do stworzenia utworu wykorzystałem biblioteke orkiestralną programu na którym pracuję.

Pawle S. czekam na Twoje kompozycje. Bardzo lubie słuchać "amatorskich" kompozycji. Wieszcie mi, że one nieraz bardziej zachęcają, mobilizują do pracy i napajają inspiracją niż najpotęzniejsze partytury Mistrzów.

Tez bym chciał sprawdzić jak by muzyka zgrywała się z obrazem...... ach te marzenia :)

Eydur

#5 Post autor: Eydur » sob maja 28, 2005 01:00 am

Powyższy post ja napisałem-Eydur...... musze się zarejestrować

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#6 Post autor: Tomek » ndz cze 19, 2005 20:48 pm

No to jeszcze ja pozwolę sobie pochwalić utworek Eydura. Bardzo fajny klimat, subtelna, emocjonalna wymowa, trochę melodramy. Początek przypomina mi "Swimming" Jamesa Newtona Howarda z Waterworld, podobne powolne tempo, świetnie tamten jak i twój utwór relaksują :) Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)
Obrazek

Gość

#7 Post autor: Gość » pn cze 20, 2005 16:41 pm

Dzięki za ciepłe słowa :) Podobieństwo raczej "przypadkowe" niż zamierzone. Lub poprostu wynika to z tego, że jestem amatorszczykiem :)

Eydur
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 28, 2005 10:02 am

#8 Post autor: Eydur » pn cze 20, 2005 16:44 pm

Kurcze znowu, wielkie SORY.

ODPOWIEDZ