Platformy Streamingowe

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?

Twoja Ulubiona Platforma Streamingowa

APPLE TV+
0
Brak głosów
CANAL+
0
Brak głosów
DISNEY+
1
9%
HBO MAX
5
45%
NETFLIX
3
27%
PLAYER
0
Brak głosów
PRIME VIDEO (AMAZON)
1
9%
INNA (W komentarzu napisz jaka)
1
9%
 
Liczba głosów: 11

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Platformy Streamingowe

#136 Post autor: Adam » wt mar 26, 2024 14:51 pm

ma ktoś kody do Apple+ ?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#137 Post autor: Mystery » wt mar 26, 2024 22:19 pm

Chyba nie ma teraz żadnej promki. Trzeba czekać na jakiegoś exclusiva od Apple, ale takiego w najbliższej przyszłości raczej nie widać. Ostatnio kody były przy okazji premiery Czasu Krwawego Księżyca, a wcześniej przy A Family Plan i filmie o Messim.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2851
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Platformy Streamingowe

#138 Post autor: swordfish » śr mar 27, 2024 20:50 pm

Chyba tylko ta promocja w Media Expert. Trzeba kupić cokolwiek w ich sklepie internetowym i zaznaczyć kupon "Do 3 miesięcy wybrane usługi Apple gratis". Działa nawet przy zamówieniu baterii czy kabelka za parę złotych.
https://www.mediaexpert.pl/lp,apple-pro ... nt=3129955

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#139 Post autor: Mystery » sob kwie 13, 2024 11:19 am

Mój obecny ranking platform względem tego co się tam teraz dzieje.

1. Prime Video - świetny własny kontent, a baza staroci i filmów, które co raz wchodzą powala, za tą cenę niekwestionowany lider.
2. Apple - trwa prawdziwa ekspansja platformy i ciężko już ogarnąć te wszystkie premiery nowych seriali, które jakościowo zdają się trzymać szyk. Nadal nie wart comiesięcznej opłaty, ale ceni się, że można go co raz sprawdzić za darmo i nadrobić zaległości.
3. Netflix - póki co wyprztykał się z ciekawszych premier. Nadal za drogi i za dużo kiepskich wstawek na które traci się czas, a perełek jak na lekarstwo. Właśnie zawiesiłem własne członkostwo i czekam na lepsze miesiące... choć póki co dostęp mam :wink:
4. HBO GO - średnio w tym roku wypaliły seriale oryginalne i ogólnie niewiele tych oryginalnych produkcji, ze staroci trafi się coś ciekawszego, ale trzyma mnie tu głównie cena z której nie chce się rezygnować, ale jak będzie Max i te beznadziejne pakiety wzorem Netflixa to się pewnie to zmieni.
5. Disney + - no nic tam nie ma, niewiele nowości, niewiele nowych staroci. Dobrze, że mają teraz tego Shoguna od FX, bo w ogóle byłaby posucha. Dostałem konto w prezencie, ale żebym to teraz sam opłacał to nie ma opcji.

Showtime nie posiadam to się nie wypowiem, ale kompletnie mnie do niego nie ciągnie, choć z tego co widzę, sytuacja ma się tam lepiej, niż przy starcie platformy.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Platformy Streamingowe

#140 Post autor: qnebra » sob kwie 13, 2024 16:54 pm

Na pewno do 30.09 będzie posucha na Disney+. Wynika to z tego, że Disney tnie drastycznie wydatki platformy tak, by do końca ich roku fiskalnego mieli choćby dolar zysku. Od ponad dwóch lat mówią, że serwis będzie rentowny do końca roku fiskalnego 2024, który kończy się 30.09.

Plan zaś jest obecnie bardzo sprytny:
1. Kupujemy resztę Hulu za dużo kasy, debet idzie na inny dział firmy
2. Tniemy drastycznie wydatki Disney+, przesuwamy filmy i seriale na późniejsze terminy, część kasujemy, część przesuwa się do innych działów firmy
3. Łączymy w Excelu Disney+ i Hulu w jedną pozycję, kategorię nazywamy DTC (direct to consumer)
4. Równolegle zmieniamy narrację, że chodziło cały czas o profit całego DTC, mimo że wcześniej było mówione co innego
5. Liczymy na to, że Hulu będzie rentowne
6. Zieleń w Excelu, inwestorzy szczęśliwi, Bob Iger bezpieczny

ODPOWIEDZ