Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#121 Post autor: Adam » pn sie 21, 2017 10:31 am

Love jest o parze, YMH o trójkącie - sam wybierz bo oba super i też mają krótkie odcinki po 25-30 min. Love ma fajną gitarową muzykę Lyle Workmana (score wydało Lakeshore) i ma więcej humoru.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: SERIALE

#122 Post autor: Krelian » pn sie 21, 2017 20:41 pm

Adam pisze:
ndz sie 20, 2017 19:02 pm
Atypical miażdży. Obok Love i YouMeHer złota trójka najlepszych komediowych seriali netflixa ever!
A nie powinien w tym być jeszcze Master of None, bardzo chwalony serial już mam na liście do obejrzenia :)

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: SERIALE

#123 Post autor: bladerunner22 » wt sie 22, 2017 08:48 am

Generalnie nigdy nie oglądałem w miarę nowych seriali postanowiłem to zmienić zabrałem się do roboty :) :). O ile uważam, ze filmy robią gorsze niż kiedyś o tyle seriale jakby lepsze. :)


Vikings 9/10

Belfer 8/10

Narcos 8/10

Suits 8/10

Black Mirror 10/10

Arrow 6/10
Better Caul Saul 7/10
Crown 8/10

House of Cards 7/10

Breaking Bad 9/10

atypical 7/10

How i Met Your Mother 7/10

Sherlock brytyjski 7/10 amerykański też 7/10
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: SERIALE

#124 Post autor: Radek » wt sie 22, 2017 09:15 am

bladerunner22 pisze:
wt sie 22, 2017 08:48 am
Generalnie nigdy nie oglądałem w miarę nowych seriali postanowiłem to zmienić zabrałem się do roboty :) :). O ile uważam, ze filmy robią gorsze niż kiedyś o tyle seriale jakby lepsze. :)

Breaking Bad 9/10
Czego zabrakło do 10? :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SERIALE

#125 Post autor: lis23 » czw sie 24, 2017 13:44 pm

Który to amerykański Sherlock? "Elementary"?
A "Daredevila" oglądałeś?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: SERIALE

#126 Post autor: Mystery » śr paź 18, 2017 15:19 pm

Kolejna relacja, chyba będą już regularne, później mi się przydadzą, a i może ktoś coś sobie podpatrzy ;)

Feud - 8
Takiego Ryana Murphy to ja rozumiem, najpierw "The People v. O. J. Simpson: American Crime Story", teraz to. Piękna sprawa, stary Hollywood od kuchni, te nazwiska, te tytuły, w Trumbo to było fajne, tu jest znakomite, odcinek z Oscarową Galą miazga.

Defenders - 6-
Miało być tak pięknie, a wyszedł najsłabszy Marvelowy serial Netlixa, liczę na rehabilitację Punisherem.

Atypowy - 7-
Przyjemnie spędzony czas, dzieci wporzo, rodzice beznadziejni, nic specjalnego, ale rozważy się kontynuację.

Ozark - 7-
Trochę taki Breaking Bad/Banshee/Bloodline wannabe, solidnie, acz bez fajerwerków i do wielu rzeczy można się by było przyczepić. Zobaczymy co będzie dalej.

Twin Peaks - 8
Obrazek
Może nie perfekcyjny, ale wspaniały i błędem było nie odświeżenie serialu i filmu, mało już pamiętałem i czułem jak uciekają mi wszystkie smaczki i detale, do ponownego rozpatrzenia, mam nadzieję, że kiedyś powstanie 4 sezon, wtedy już lepiej się przygotuję.

Preacher 2 - 7
Lepszy od American Gods. Pierwszy sezon średnio mi podszedł, ale tu mamy swojego rodzaju restart i twórcy udowadniają, że mają porządnie nasrane w głowach i jest lepiej, humor, krew, zwariowane sceny i historie, tak trzymać w kolejnym sezonie.

Narcos 3 - 8
Długo się zabierałem, odcinanie kuponów myślę, bez Escobara który robił 80% serialu to już nie będzie to, a jednak, najlepszy sezon, o nudzie która wkradała się już drugiej odsłonie nie ma mowy, po tym jak serial się już się na dobre rozkręca, ogląda się jak na szpilkach, akcja, napięcie, emocje, czekam na kolejny, tym razem w Meksyku :o

W najbliższych planach Mindhunter 1, Top of the Lake 2, Orphan Black 5, The Deuce, Room 104, no i sporo się już zaczęło, bądź zacznie, Orville, American Horror Story: Cult, Gifted 1, Walking Dead 8, Stranger Things 2, Family Guy 16, Big Bang Theory 11, Star Trek: Discovery, Stranger Things 2, Philip K. Dick's Electric. Dreams, także jeszcze się zobaczy co, kiedy i jak ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: SERIALE

#127 Post autor: Koper » śr paź 18, 2017 16:58 pm

Wychodzisz czasem z domu? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: SERIALE

#128 Post autor: Mystery » śr paź 18, 2017 17:21 pm

Czasem.... do kina :P :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SERIALE

#129 Post autor: lis23 » wt lis 14, 2017 12:53 pm

Amazon dogadał się ze spadkobiercami Tolkiena i za 250 milionów dolarów nabył prawa do "liczącego wiele sezonów" serialu na podstawie Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Na razie nie wiadomo, czy to ma być ponowna ekranizacja "Władcy" (na co prywatnie bardzo liczę), czy jakieś spin-offy lub inne opowieści, których akcja dzieje się w Śródziemiu. Ponoć pierwszy sezon ma być wstępem do "Drużyny Pierścienia". Moim zdaniem, trochę od d. strony, bo tym razem powinni zacząć od "Hobbita".
Jak czytamy w oświadczeniu Amazonu:

Władca Pierścieni to fenomen kulturowy, który porusza wyobraźnię wielu pokoleń, zarówno za sprawą słowa jak i poprzez ekran. Jesteśmy zaszczyceni móc pracować z Tolkien Estate and Trust przy realizowaniu tej produkcji telewizyjnej i niezmiernie podekscytowani, że zabierzemy fanów w zupełnie nowe przygody.

Matt Galsor, przedstawiciel Tolkien Estate and Trust mówi:

Bardzo się cieszymy, że to właśnie Amazon zostanie domem dla pierwszego w historii wielosezonowego serialu Władca Pierścieni. Cała ekipa ma mnóstwo świetnych pomysłów na to, jak przenieść na ekran nigdy nie rozwijane historie oparte na oryginalnej prozie J.R.R. Tolkiena.
https://naekranie.pl/aktualnosci/oficja ... ni-2578239
Projekt nie ma prowadzących ani scenariusza. Nie wiadomo więc, o czym serial "Lord of the Rings" będzie dokładnie opowiadać. Z informacji, do których dotarł portal Deadline, wynika, że przynajmniej pierwszy sezon będzie prequelem "Drużyny Pierścienia" i zobaczymy w nim historie, które pominięto w kinowych widowiskach. Podobno też spadkobiercy narzucili ograniczenia na temat tego, co może zostać pokazane w serialu, a o czym nie mogą wspominać.

Umowa zakłada realizację co najmniej kilku sezonów "Lord of the Rings". Amazon będzie też mógł wyprodukować spin-offy.

Spadkobiercy Tolkiena od dłuższego czasu szukali domu dla serialowego "Władcy Pierścieni". Wśród zainteresowanych był Netflix, który rzekomo oferował około 100 milionów dolarów za prawa do ekranizacji.
http://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3 ... %22-125776
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: SERIALE

#130 Post autor: Wojteł » wt lis 14, 2017 13:18 pm

Mi tam wszystko o jedno, o ile na kompozytora wezmą Ramina Djawadi <3
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#131 Post autor: Adam » wt lis 14, 2017 16:42 pm

kolejną legendę zarżną, do tego skończy się na jakiś aktorzynach z seriali młodzieżowych i jakimś B.Neelym od muzy.. i dostaniemy jakieś nowe Emerald City. nie mają najmniejszych szans powtórzyć sukcesu komerycjnego i artystycznego Jacksona bez tamtej ekipy i czasu preprodukcji która jak wiemy trwała tam szczegółowo latami.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SERIALE

#132 Post autor: lis23 » wt lis 14, 2017 17:13 pm

Serial ma być dla Amazona priorytetem i mają w niego władować kupę kasy, więc nie spisujmy go na stratę - zwłaszcza, że filmy Jacksona to nie święta krowa i da się to zrobić znacznie lepiej, a przede wszystkim, znacznie dokładniej i wierniej, na czym mi szczególnie zależy. Filmami Jacksona jarałem się na ich premierę ale to było już 13 lat temu ("Powrót Króla")i choć to są nadal dobre filmy, ale przeciętne ekranizacje powieści Tolkiena.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#133 Post autor: Adam » wt lis 14, 2017 17:44 pm

a wiesz ile trwała preprodukcja tej trylogii ? no właśnie.. to nie jest coś co przygotujesz w rok jak pierwszy lepszy film Marvela.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SERIALE

#134 Post autor: lis23 » wt lis 14, 2017 17:48 pm

Który film Marvela powstaje w rok? Praca nad Avengers 3 i r będzie trwać ok. trzy lata.

Najlepiej to porównać to do takiej "Gry o Tron", "Wikingów", itp. i ile tam trwa pre produkcja i produkcja jednego sezonu. Nikt nie powiedział, że pierwszy sezon dostaniemy za kilka miesięcy.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: SERIALE

#135 Post autor: Wojteł » wt lis 14, 2017 17:54 pm

lis23 pisze:
wt lis 14, 2017 17:13 pm
Serial ma być dla Amazona priorytetem i mają w niego władować kupę kasy, więc nie spisujmy go na stratę - zwłaszcza, że filmy Jacksona to nie święta krowa i da się to zrobić znacznie lepiej, a przede wszystkim, znacznie dokładniej i wierniej, na czym mi szczególnie zależy.
Ta... jestem pewien, że spadkobiercy Tolkiena myślą tak samo. Mało tego, takie założenie przyświecało Stephenowi Kingowi podczas realizacji serialowej wersji Lśnienia. Jak to się skończyło, wszyscy wiemy, przypuszczam, że tutaj efekt będzie podobny,
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ