Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: SERIALE

#181 Post autor: Koper » pt gru 15, 2017 17:24 pm

Ale tego filmu nie da się spoilerować bo nic w finale i tak się nie wyjaśnia. :P

Zaś wspomniany przeze mnie motyw był tak sztampowy jakby go inni scenarzyści wymyślili. Ale ok, wyedytuje posta.

Co do tej całej Antje, to jak już dotarłem do odcinka, w którym się pojawia to ją poznałem, ale ona imho wyglądała zbyt "twardo" do roli (ona w ogóle ma taką "ciosaną" twarz, dobrą do roli jakiejś wojowniczki a nie postaci takiej mocno kobiecej ) ale skoro ma grać Niemkę, to niech będzie. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: SERIALE

#182 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 15, 2017 22:47 pm

Co ma znaczyć "skoro ma grać Niemké" ? Ona jest Niemką i brzmi to tak jakbyś z niej robił jakiegoś babochłopa. A właśnie twarz i oczy czynią jej urodę szczególną. Mnie się bardzo podoba i potrafi ona być kobieca. I niestety za mało jej w serialu, jak i w ogóle.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: SERIALE

#183 Post autor: Koper » sob gru 16, 2017 12:54 pm

Jakby miała grać na przykład Słowiankę to by nie pasowała, głównie to ma znaczyć. :P Poza tym napisałem chyba jasno, że jak dla mnie ona ma typ urody bardziej predysponujący ja do gania wojowniczek jak delikatnych kobiet. Może niekoniecznie od razu sierżant Vaquez :D ale jakby obili aktorska wersję czegoś pokroju Heavy Metal to mogłaby się w tym odnaleźć. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: SERIALE

#184 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 16, 2017 13:36 pm

Koper pisze:
sob gru 16, 2017 12:54 pm
ale jakby obili aktorska wersję czegoś pokroju Heavy Metal to mogłaby się w tym odnaleźć. ;)
Heavy Metal z Antje Traue... Hm... Niech no sobie to pomyšlę... Hm... Hm... O tak podobają mi się ty myśli :) :) :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: SERIALE

#185 Post autor: qnebra » śr gru 20, 2017 20:06 pm

Dobre wieści, Dark dostało zielone światło na drugi sezon.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#186 Post autor: Adam » czw gru 21, 2017 08:41 am

8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: SERIALE

#187 Post autor: Koper » czw gru 21, 2017 23:15 pm

a niech spierdalają :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#188 Post autor: Adam » pt gru 22, 2017 08:47 am

:shock: cały score do Dark ten Frost nagrywał w Alwernii pod Krakowem z Sinfoniettą Cracovią :o
i nie dali znać :evil:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: SERIALE

#189 Post autor: qnebra » pt gru 22, 2017 09:44 am

Adam pisze:
pt gru 22, 2017 08:47 am
:shock: cały score do Dark ten Frost nagrywał w Alwernii pod Krakowem z Sinfoniettą Cracovią :o
i nie dali znać :evil:
Widocznie komuś zależało na zachowaniu maksymalnej dyskrecji. Będzie to już druga albo trzecia współpraca Frosta z Sinfoniettą Cracovią, ogólnie z tą orkiestrą pracuje najczęściej jak się tak orientuję.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#190 Post autor: Adam » pt gru 22, 2017 09:53 am

no netflix, więc wiadomo, embargo.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: SERIALE

#191 Post autor: qnebra » pt gru 22, 2017 22:50 pm

Adam pisze:
pt gru 22, 2017 09:53 am
no netflix, więc wiadomo, embargo.
To by dość sporo wyjaśniało. Sam kompozytor napisał na Twitterze, że niedługo można spodziewać się czegoś związanego ze scorem do Dark. Osobiście obstawiam udostępnienie kolejnego fragmentu scoru, mniej zaś informację o wydaniu muzyki.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#192 Post autor: Adam » sob gru 23, 2017 09:47 am

wydadzą na bank, ale tylko cyfrowo, czyli jak 90% scorów Netflixa. Mega znikoma ilość doczekała się wydań fizycznych na CD...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#193 Post autor: Mystery » wt sty 16, 2018 13:22 pm

Trzeba trochę ożywić nowy dział ;)

American Vandal 1 - 8-
Niesamowicie udana parodia serialu dokumentalnego, wciąga, intryguje i rozwesela, ciekawym co pokażą w drugim sezonie, ale ciężko będzie pobić te kutasy ;)

Orville 1 - 7
Spore pozytywne zaskoczenie, fajna ekipa, świetny wątek miłosny, luźna atmosfera, pod względem czystego sci-fi i moralnej wymowy, parę odcinków to prawdziwe perełki, fajnie, że będzie drugi sezon, a teraz dawać score, normalnie McNeely/Broughton/Debney w Star Trekowym/Alienowym Horner/Goldsmith mode ;)

Walking Dead 8 (8/16) - 2
Porażka...

Punisher 1 - 6+
Lepiej od ostatnich telewizyjnych produkcji Marvela, ale nie takiego Punishera sobie wyobrażałem, za długo i za dużo obyczaju.

The Sinner 1 - 7-
Poziomem może zbytnio nie zachwyca, szczególnie niezadowalające wątki drugoplanowe, ale rozwiązanie głównej intrygi może poruszyć.

Dark 1 - 8-
Znakomity seans, świetna atmosfera, boję się trochę, że drugi sezon może to popsuć, ale póki co kredyt zaufania jest spory. Bardziej mi się kojarzył z Les Revenants, ale co do porównań do Stranger Things to te też są zrozumiałe i właśnie tak poleciłem serial siostrze, coś a'la Les Revenants/Stranger Things i od razu się rzuciła ;)

Manhunt Unabomber - 7+
Taki bardziej telewizyjny Mindhunter, ale fajnie było poznać tą historię, motywacje i działania Kaczynskiego i to całe żmudne śledztwo od podszewki. Nie spodziewałem się Sama Worthingtona i Paula Bettany w głównych rolach.

Black Mirror 4 - 6
Było nieźle, ale to najsłabszy sezon i jednak rozczarowanie, gdzie te emocje i to towarzyszące uczucie zaskoczenia, zadumy i walenia obuchem w głowę...

Godless - 8
Chyba najładniej nakręcona rzecz w telewizji w 2018, mocny western z dobrymi historiami i postaciami, no i co warto wspomnieć naprawdę udanym scorem okraszającym wiele scen, mam nadzieję, że się ukaże.

The End Of The F***ing World - 7
Współcześni, dysfunkcyjni, nastoletni Bonnie i Clyde, pochłonąłem za raz i było fajnie, choć bez zbędnych rewelacji.

Następne w kolejce, Mr. Robot 3, Crown 2, Shameless 8, a już niedługo Waco i Altered Carbon.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#194 Post autor: Adam » pt sty 26, 2018 15:29 pm

ostatnio stwierdzam że This Is Us to najlepsza obyczajówką jaką widziałem od LAT. im więcej odcinków, tym jeszcze więcej zaskoczeń, wzruszeń i świetnego aktorstwa.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#195 Post autor: Mystery » śr sty 31, 2018 13:56 pm

Przez tą dobrą prasę i nominacje This Is Us leży w kręgu moich zainteresowań, ale jakoś nie oglądam zbytnio obyczajowych seriali i zbytnio mnie do nich nie ciągnie, kiedyś miałem podobną chrapkę na "Parenthood", ale nastukali te 6 sezonów i już pewnie nigdy się za to nie wezmę...

U mnie ostatnio:

Mr.Robot 3 - 6.5
Jedna z najlepiej nakręconych rzeczy w historii telewizji i głównie to mnie tu trzyma, 5 odcinek zrealizowany jednym oszukańczym mastershotem, mistrzostwo! Fabularnie nagmatwane i ciężko się śledziło, tym bardziej, że poprzednie sezony pamiętałem, jak przez mgłę, Whiterose, Dark Army, E Corp, Fsociety... i tak w kółko, ale wizja świata naprawdę niepokojąca i zobaczymy co będzie dalej.

ODPOWIEDZ