Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Co ostatnio oglądaliście?

#1 Post autor: Adam » wt paź 01, 2013 21:00 pm

Z racji tego że wczoraj zakończył się wreszcie Breaking Bad, naszło mnie na oglądanie czegoś serialowego. w chwili obecnej na tapecie mam regularnie co tydzień Homeland, Agentów Marvela i Sleepy Hollow. Wszystkie wychodzą raz w tygodniu, więc pomiędzy kolejnymi poniedziałkami i wtorkami chciałbym się zabrać za coś więcej. Stanęło na: Breaking Bad, Tudorach, Borgiach, Person Of Interest - wszystkie sezony. a stanęło na nich, bo po prostu akurat te mam. I pytanie do znawców. Od którego z nich zacząć? A może jeszcze jakiś inny naprawdę dobry serial (od razu mówię- telenowel typu House i Dexter od razu darujcie, nie mam zamiaru oglądać po pińcet sezonów :P ) polecicie?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: SERIALE

#2 Post autor: Templar » wt paź 01, 2013 21:03 pm

Adam pisze:Z racji tego że wczoraj zakończył się wreszcie Breaking Bad, naszło mnie na oglądanie czegoś serialowego. w chwili obecnej na tapecie mam regularnie co tydzień Homeland, Agentów Marvela i Sleepy Hollow. Wszystkie wychodzą raz w tygodniu, więc pomiędzy kolejnymi poniedziałkami i wtorkami chciałbym się zabrać za coś więcej. Stanęło na: Breaking Bad, Tudorach, Borgiach, Person Of Interest - wszystkie sezony. a stanęło na nich, bo po prostu akurat te mam. I pytanie do znawców. Od którego z nich zacząć? A może jeszcze jakiś inny naprawdę dobry serial (od razu mówię- telenowel typu House i Dexter od razu darujcie, nie mam zamiaru oglądać po pińcet sezonów :P ) polecicie?
Oczywiście Breaking Bad.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#3 Post autor: Adam » wt paź 01, 2013 21:04 pm

ehhh czyli wszyscy mają rację dookoła, nawet na fm, a tak chciałem zaryzykować co innego :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: SERIALE

#4 Post autor: Mystery » wt paź 01, 2013 22:51 pm

Nie ma co zwlekać, ino zabierać się za Breaking Bad, z każdym sezonem coraz lepszy, a druga połowa ostatniego sezonu - majstersztyk.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: SERIALE

#5 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 02, 2013 18:23 pm

A ja bym Ci polecił "Tudorów". 4 sezony, szybko czas mija i ładnie ten serial wygląda. Oczywiście jak ktoś lubi ten okres historyczny, ja np. bardzo lubię.
Ale wiem, że teraz "Breaking Bad" jest na TOPie więc nie zamierzam tutaj Cię odganiać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#6 Post autor: Adam » śr paź 02, 2013 18:39 pm

a jakby wybierać między Borgiami a Tudorami to co najpierw? bo za jakiś czas stanę przed tym dylematem :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: SERIALE

#7 Post autor: Krelian » śr paź 02, 2013 18:54 pm

serio zobacz Breaking Bad nie było tak dawno udanego i kreatywnego serialu jak ten, no i co najważniejsze nie jest on jakiś szczególnie długi (przypuszczam, że klasyki np Six Feet under, Twin Peaks, The Wire czy The Shield zaliczone)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: SERIALE

#8 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 02, 2013 18:55 pm

Adam pisze:a jakby wybierać między Borgiami a Tudorami to co najpierw? bo za jakiś czas stanę przed tym dylematem :P
Zależy czy wolisz intrygi w Angli XVI. wieku, czy intrygi w Watykanie. Ja osobiście wybierałbym "Tudorów".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: SERIALE

#9 Post autor: Koper » śr paź 02, 2013 21:43 pm

Tylko "Klan"!
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: SERIALE

#10 Post autor: Templar » czw paź 03, 2013 01:53 am

Obejrzałem w końcu z małym opóźnieniem finał Breaking Bad, cały serial jest genialny, ostatni sezon wymiata, ale jednak zakończenie mnie trochę zawiodło, oczekiwałem czegoś innego :P Nie jest tragiczne, Losty to na na pewno nie są, ale ogólnie zwykłe, proste domknięcie wątków i tyle :P Przeczytałem też te 5 alternatywnych zakończeń jakie mieli w planach twórcy, to i tak zdecydowanie wybrali najlepsze. W sumie to mogli postawić na humor i dać coś takiego:
Spoiler:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: SERIALE

#11 Post autor: Mystery » czw paź 03, 2013 08:58 am

Wawrzyniec pisze:
Adam pisze:a jakby wybierać między Borgiami a Tudorami to co najpierw? bo za jakiś czas stanę przed tym dylematem :P
Zależy czy wolisz intrygi w Angli XVI. wieku, czy intrygi w Watykanie. Ja osobiście wybierałbym "Tudorów".
Tudors lepsze, na bieżąco oglądałem wszystkie sezony, a Rodzina Borgiów powstała właśnie na fali sukcesu tego pierwszego, ale tak mnie ci bohaterowie i ich rozterki zaciekawili, że odpadłem po pierwszym sezonie i z tego co słyszałem słusznie, bo serial skasowano po 3 sezonie, a wątków nie zamknięto.

Co do BB, finał jak najbardziej satysfakcjonujący, cała fabuła ładnie zamknięta i nie mogło być innego zakończenia, choć to ze spoilera mega :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SERIALE

#12 Post autor: Adam » sob paź 05, 2013 14:48 pm

drugi odcinek Agentów Marvela za nami i jestem rozczarowany. oglądam, bo uniwersum mnie interesuje. ale serial nie wciąga. nie wiem gdzie ten budżet (chyba że poszedł na gażę dla quest starring L.Jacksona :P ), małe pomieszczenia, jak teatr tv, plsu ta sztucznośc przy peru... a najbardziej irytuje stereotyp - dwóch młodych naiwnych nerdów-geniuszy - ich dialogi już nie są śmieszne, a irytują w takiej ilości. nie wiem jak to się rozwinie, ale sezon ma aż 22 odcinki (czyli sporo), to chyba nie wytrzymam jeśli się nic nie zmieni. muza Beara ginie w obrazie, wg mnie źle ją zmiksowali, no i jest bardzo generic. ale jak score wyjdzie to z przyjemnością się zapoznam, bo powinno być lepiej solo niż w obrazie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: SERIALE

#13 Post autor: Templar » śr paź 16, 2013 00:11 am

Hopkins też docenił Breaking Bad i wysłał nawet list do Bryana Cranstona:

http://hatak.pl/artykuly/sir-anthony-ho ... eaking-bad
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2830
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: SERIALE

#14 Post autor: swordfish » śr paź 16, 2013 13:19 pm

A co do tego HOMELAND, gdzie można obejrzeć oryginał izraelski HATUFIM? I czy warto się za oryginalną wersję brać?

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: SERIALE

#15 Post autor: Mystery » śr paź 16, 2013 13:57 pm

Jest na torentach z angielskimi napisami, ale pewnie Amerykanie zrobili to lepiej, w przeciwieństwie do filmów, seriale zawsze wychodzą im lepiej niż oryginały, Queer as Folk, The Office, Shameless, In Treatment, Wilfred, The Killing...

A co do remaków i Breaking Bad to Kolumbijczycy robią własną wersję :P
http://www.youtube.com/watch?v=tiEY66YdSuo

ODPOWIEDZ