Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#196 Post autor: Koper » pt lut 02, 2018 23:14 pm

Mystery pisze:
wt sty 16, 2018 13:22 pm
Bardziej mi się kojarzył z Les Revenants, ale co do porównań do Stranger Things to te też są zrozumiałe i właśnie tak poleciłem serial siostrze, coś a'la Les Revenants/Stranger Things i od razu się rzuciła
A to Revenants takie dobre? Opisy tak średnio mnie zachęcają, a widzę że oceny ma wysokie...
Mystery pisze:
wt sty 16, 2018 13:22 pm
ale fajnie było poznać tą historię, motywacje i działania Kaczynskiego
Przez moment myślłem, że mowa o "Uchu Prezesa"... :D
Mystery pisze:
wt sty 16, 2018 13:22 pm
Black Mirror 4 - 6
Było nieźle, ale to najsłabszy sezon i jednak rozczarowanie, gdzie te emocje i to towarzyszące uczucie zaskoczenia, zadumy i walenia obuchem w głowę...
No niestety, a i pomysły jakieś mało świeże.
Mystery pisze:
wt sty 16, 2018 13:22 pm
Godless - 8
Chyba najładniej nakręcona rzecz w telewizji w 2018, mocny western z dobrymi historiami i postaciami, no i co warto wspomnieć naprawdę udanym scorem okraszającym wiele scen, mam nadzieję, że się ukaże.
I dostanie 1 za oryginalność. ;)
Ale fakt, jedyna rzecz jaką miałbym ochotę posłuchać poza filmem, to nie wydali. :(

A ktoś oglądał Dirka Gently'ego? Przednia zabawa, o ile ktoś lubi klimaty Douglasa Adamsa :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#197 Post autor: Mystery » ndz lut 04, 2018 15:01 pm

Revenants bardzo dobre, szczególnie pierwszy sezon, który mocno wciąga i intryguje, drugi był jak dla mnie zbędny, ale też dobrze się oglądało, choć czasami niedopowiedzenia są lepsze od samej prawdy ;) Pewnie teraz nie zrobił by takiego wrażenia, ale myślę, że warto zobaczyć, alboprzynajmniej dać szanse pilotowi.

Dirka Gently, jestem ciekaw, po Wilfredzie jakoś tęsknie za Woodem ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#198 Post autor: Bucholc Krok » ndz lut 04, 2018 15:44 pm

Barbara i Jan (1964). Jakoś wcześniej nie było okazji, chociaż gdyby nie Kobuszewski to pewnie w ogóle bym nie obejrzał. Całkiem udany, choć odcinek z mięsnym złodziejem strasznie naciągany. Natomiast do odcinka z saperem pewnie jeszcze wrócę. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#199 Post autor: Wawrzyniec » pn lut 05, 2018 00:26 am

Mystery pisze:
wt sty 16, 2018 13:22 pm
Orville 1 - 7
Spore pozytywne zaskoczenie, fajna ekipa, świetny wątek miłosny, luźna atmosfera, pod względem czystego sci-fi i moralnej wymowy, parę odcinków to prawdziwe perełki, fajnie, że będzie drugi sezon, a teraz dawać score, normalnie McNeely/Broughton/Debney w Star Trekowym/Alienowym Horner/Goldsmith mode ;)
Ano, po trailerze i pierwszych zapowiedziach myślałem, że to będzie jakaś głupia podróbka "Galaxy Quest". A tak naprawdę to nie jest też drugi Family Guy i motywy komediowe są, ale nie można nazwać serialu parodią. To po prostu "Star Trek" z elementami humorystycznymi, ale to nie one są siłą napędową tego serialu. Przede wszystkim mamy bardzo fajną załogę, gdzie jest chemia między aktorami. Mamy też fajne występy gościnne, naprawdę aktorów z pierwszej ligii.
A muzycznie też dobrze, ale wiadomo w jakich klimatach Seth MacFarlane gustuje. W odcinku "Krill", motyw dla głównych złoczyńców, ich odpowiedników Klingonów, miał nawet coś z Aliena. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
inoti
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 10, 2017 10:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#200 Post autor: inoti » pt lut 09, 2018 09:04 am

Ja skusiłam się na The Good Doctor.
Niesamowicie podoba mi się humor w tym serialu, a w szczególności gra aktorska Freddiego Highmore'a.



____________________
"Sny leczą ra­ny, więc śnisz mi się, nie codzien­nie, bo tyl­ko na co dzień nie doświad­czam zranienia" - Księgowa Kalisz

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#201 Post autor: Koper » pn maja 07, 2018 17:35 pm

Obrazek

Chyba najciekawszy tytuł do znalezienia na Netfliksie obecnie. Świetnie zrealizowana produkcja z Belgii, taki thriller z elementami psychologicznymi w horrorowej otoczce (wizje głównej bohaterki). Do tego całość zamyka się w 1 sezonie, a jedyne czego mógłbym się przyczepić to nieco naciągane elementy z zakończenia. Poza tym bez zarzutu, bardzo fajna i pomysłowa strona wizualna.

Obrazek

Wszechobecne w sieci ochy i achy pod tym tytułem może nieco przesadzone, ale to bardzo fajny i wciągający od pierwszego do ostatniego odcinka serial. Na tyle, że jakoś tak się przymyka oko na masę naciąganych, nieprawdopodobnych elementów, czy idiotycznych zachowań bohaterów (oraz celność policyjnych snajperów na poziomie szturmowców Imperium ;) ). Fajni bohaterowie, bardzo porządna realizacja no i to "Bella Ciao", które robi kilka scen. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#202 Post autor: Mystery » wt maja 22, 2018 10:32 am

Dom z papieru mam gdzieś tam w kolejce, ale o Tabula Rasa pierwsze słyszę, brzmi ciekawie, dzięki za cynk ;)

Ostatnio jakoś nie było czasu na seriale, ale coś tam się udało zobaczyć ;)

Alternated Carbon - 6
Fajny świat sci-fi, odpowiednio i odważnie przedstawiony, gorzej fabularnie i aktorsko, ale ogólnie nie ganię i nie chwalę, jak w drugim sezonie wymyślą coś ciekawszego z nowymi postaciami, to może będzie się można zainteresować.

Waco - 6+
Po Manhunt: Unabomber liczyłem na więcej, ale dobrze było poznać tą akcję od kuchni, choć tak naprawdę nadal nie wiem, czy to co pokazano było prawdziwe, trochę taka gloryfikacja tej sekty, z kolei to jak przedstawiono FBI i stróżów prawa, no aż nie chce mi się wierzyć, w tak przerysowaną niekompetencję i głupotę. To miniserial, więc szybko minęło, na dokładkę trójka aktorów z Boardwalk Empire z Michaelem Shannonem na czele, także dobrze było zobaczyć, no i Taylor Kitsch pokazuje, że jednak potrafi.

Shameless 8 - 7
Teoria wielkiego podrywu 11 - 7+
Family Guy 16 - 8

Wszystko to już nie to co kiedyś, ale przyjemności i rozrywki nadal dostarcza, jak dla mnie mogą to kręcić cały czas, szczególnie Głowa Rodziny zanotowała udany sezon, 2-3 słabsze epizody, ale poziom reszty naprawdę satysfakcjonujący.

Ash vs Evil Dead 3 - 5
Poje*ane :P Dobrze, że już się kończy, choć może jeszcze obejrzałbym filmową kontynuację ostatniego odcinka ;)

Homeland 7 - 6+
Nie wiem czy nie najsłabszy sezon. Sama tematyka fajna i aktualna, a na koniec, aż wstyd mi się zrobiło za nasz kraj :| Brak jednak świeżości, Carrie znów wariuje, wątek familijny na przeciągnięcie, a sama intryga jak na pełny sezon nie powala i sporo tu było fabularnych udogodnień, żeby nie powiedzieć dziur i głupstewek, choć i tak poziom to trzyma i zobaczymy co będzie dalej.

Teraz będę się chyba zabierać za Zabójstwo Versace: American Crime Story. Dalej kolejka jest długa, ale z tych co mnie najbardziej interesują to kolejno drugie sezony Westworld, The Handmaids Tale, 13 Reasons Why, Legion, A Series of Unfortunate Events, Jessica Jones, Santa Clarita Diet, The Crown... Po ostatecznie słabszej prasie Lost in Space i Here and Now, te na razie odpuszczam.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#203 Post autor: Koper » wt maja 22, 2018 18:04 pm

A "Happy"ego ktoś oglądał? Też nieźle zakręcone. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#204 Post autor: Adam » śr maja 23, 2018 11:54 am

z tej listy Mystera Altered mnie nie porwał, po 5 odcinkach odpuściłem, jakaś marna kopia Blade Runnera ;-) Co do Homeland się nie zgadzam - dla mnie świetny sezon, choć ciut gorszy od dwóch poprzednich które imho były kapitalne i najlepsze ze wszystkich
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#205 Post autor: Mystery » pt cze 01, 2018 12:02 pm

Koper pisze:
wt maja 22, 2018 18:04 pm
A "Happy"ego ktoś oglądał? Też nieźle zakręcone. :)
Myślę, że dziś odpalę pierwszy odcinek :)

Zabójstwo Versace: American Crime Story - 7
Po znakomitym O.J. trochę się zawiodłem, do zjawiskowości pierwszego sezonu sporo brakuje, no ale to kompletnie inaczej skrojona produkcja i tu pierwsze zaskoczenie, drugie jest takie, że to serial o Versace może w 10 %, całość opowiada o głównie mordercy, socjopacie jakiego dawno na ekranach nie było, trzecie, brak jakiejkolwiek chronologii, wydarzenia od zabójstwa, cofają nas cały czas w przeszłość, co jest ciekawym zabiegiem, pokazującym nam jak kształtował się nasz główny bohater. Od warstwy technicznej (scenografia!) i aktorskiej (Darren Criss!), pierwsza klasa, nawet Ricky Martin wypadł okazale ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#206 Post autor: Mystery » sob cze 16, 2018 13:03 pm

Koper pisze:
wt maja 22, 2018 18:04 pm
A "Happy"ego ktoś oglądał? Też nieźle zakręcone. :)
Fajny ten Happy, dobrze pokręcone, choć miało swoje mocniejsze i słabsze strony, świetny Meloni i Oswalt! Czekam na drugi sezon, choć obawiam się, że nie będzie już tej świeżości, dużo będzie zależeć od antagonisty. 7

Mundial, więć za bardzo nie ma jak cokolwiek oglądać, ale zacząłem Westworld 2, po 3 odcinkach jest w porządku, ale z chronologią mocno namieszali, mam nadzieję, że później odpłaci to się jakimiś dobrymi twistami ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#207 Post autor: Mystery » pt cze 29, 2018 13:15 pm

Westworld 2 - 6-
Ależ obniżenie lotów po bardzo dobrym pierwszym sezonie, ale to było raczej do przewidzenia, nie wiem co chciano pokazać w drugim sezonie i w sumie nadal nie wiem co pokazano, odcięty kupon i losy bohaterów które nie interesują, a irytują, niech 3 sezon będzie ostatnim i jakoś to sensownie skończą, słabiutko HBO, a miała być druga "Gra o Tron"...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#208 Post autor: Adam » pt cze 29, 2018 13:41 pm

ja jestem na S2E3 i jakoś mnie nudzi i nie porywa..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#209 Post autor: Mystery » pt cze 29, 2018 13:47 pm

No to jeszcze czwarty, bodajże najlepszy odcinek przed Tobą, po którym myślałem, że wreszcie nabierze to właściwych obrotów i dalszy marazm...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#210 Post autor: Adam » pt cze 29, 2018 13:59 pm

będzie musiał poczekać bo dzisiaj Glow S2 :D
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ