Alexandre Desplat

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#46 Post autor: Marek Łach » czw gru 10, 2009 01:28 am

Wawrzyniec pisze: Wishful Thinking. :wink: Zresztą nie słyszałem nic, aby były jakieś problemy, konflikty reżyser-kompozytor. Desplat muzykę skomponował i zapewne to co stworzył Malickowi sie spodobało. Inaczej na pewno by dało się słyszeć o jakiś konfliktach itd. Chociaż, kto wie? :wink: A w ogóle to ten film nie miał się już w tym roku ukazać? :?
Desplat wypowiada się zresztą mega pozytywnie o pisaniu dla Malicka. Ach żeby ta współpraca udała się jak należy...

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#47 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 10, 2009 01:59 am

Marek Łach pisze:Desplat wypowiada się zresztą mega pozytywnie o pisaniu dla Malicka. Ach żeby ta współpraca udała się jak należy...
W sumie to ja też chciałbym, aby ta współpraca udała się jak należy. Gdyż mimo, że nie przepadam za Desplatem i raczej po ten soundtrack nie sięgnę, to dlaczego osoby lubiące tego kompozytora miałyby być niezadowolone? Nie jestem złośliwy, więc mam nadzieję, że Desplat w pełni spełni oczekiwania swoich słuchaczy :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#48 Post autor: Adam » czw gru 10, 2009 21:34 pm

Wawrzyniec pisze:Gdyż mimo, że nie przepadam za Desplatem i raczej po ten soundtrack nie sięgnę, to dlaczego osoby lubiące tego kompozytora miałyby być niezadowolone? Nie jestem złośliwy, więc mam nadzieję, że Desplat w pełni spełni oczekiwania swoich słuchaczy :)
Hmm a mówisz że nie masz ograniczonych horyzontów muzycznych... Czy fakt że ja nie trawię 90% MV znaczy że nie słucham i nie tykam nawet tego? Nie... Wręcz przeciwnie - słucham. I to sporo. Rzadko się zdarza, ale się zdarza, że zmuszony jestem przewinąć ze 2 czy 3 traki by uszy odpoczęły, ale nie jest tak źle, wszystko da się przeżyć - wyjątki Edith Piaf i Wiolka Willas :) Dzięki temu mam porównania/konfrontacje/spostrzeżenia/opinie o scorach naprawdę róznego typu... A Ty tutaj z góry zakładasz że nie wysilisz się nawet przesłuchać tego Desplata, za to z ochotą pochłaniasz kolejne talerze pierogów ruskich w postaci Balfów, Badeltów, Jabłońskich i całej hałastry, nie wspominając o naczelnym wodzu Hansie, który ostatnio to głównie ogranicza się do firmowania wszystkiego swoim nazwiskiem jak leci, bo sprzedaż i rozgłos będą wówczas większe... Więc skąd możesz nabierać potem porównań? Nie rozumiem tego zbytnio no ale Twoja sprawa.
Ostatnio zmieniony czw gru 10, 2009 21:50 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#49 Post autor: Koper » czw gru 10, 2009 21:46 pm

Otóż to. A potem się chłopakowi wydaje, że Badelt jest świeży i odkrywczy w The Time Machine. ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#50 Post autor: Adam » czw gru 10, 2009 21:47 pm

..i się dziwi, że bekę co niektórzy mają potem :) no ale.. jaka galeria (scorów) takie galerianki :lol:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#51 Post autor: Koper » czw gru 10, 2009 22:03 pm

Hehehe. O, a teraz akurat musi się taki composer fajny pod nickiem wyświetla, może to go skłoni do poszerzania muzycznofilmowych horyzontów... :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#52 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 10, 2009 23:00 pm

Może to i dziwne, ale ja przynajmniej zawsze słuchałem muzyki dla przyjemności. A jak Desplat do tej pory mi tej przyjemności nie dawał, to nie wiem dlaczego po raz kolejny mam próbować? A nóż stworzy soundtrack, który mi się spodoba, szczerze w to wątpię. Jakoś przeżyję i to chyba nawet dobrze z tymi moimi ograniczonymi horyzontami, które są jakie są. Zreszt też wątpię aby jeden Desplat bardzo mi je rozszerzył. Może i tworzy on dobrą ładną muzykę, ale mi jakoś średnio odpowiada, nie czuję przyjemności z jej słuchania. To jest oczywiście tylko moja subiektywna ocena, która jednak sprawia, że raczej "The Tree of Life" nie zaliczam do soundtracków, na które jakoś wielce w 2010 roku czekam.
A jak ktoś jest ciekawy na jakie czekam, to pozwolę sobie skopiować tę listę, którą kiedyś na innej znanej stronie zaprezentowałem. I oczywiście jest na tej liście cała masa MV/RC:
"
"Inception" - Hans Zimmer
"Mars Needs Moms!" - Hans Zimmer
"Film James L. Brooksa bez tytułu" - Hans Zimmer

"Harry Potter and the Deathly Hallows" - ??? (mam nadzieję, że John Williams)

"Solomon Kane" - Klaus Badelt (zapewne w tym roku się nie ukaże)
"Shanghai" - Klaus Badelt
"Heaven and Earth" - Klaus Badelt

"Alice in Wonderland" - Danny Elfman (Burton i Elfman musi być super)

"Avatar: The Last Airbender" - James Newton Howard
"Salt" - James Newton Howard (z ciekawości, ale nie muszę)

"Jonah Hex" - John Powell (Mastodon)

"Chatroom" - Kenji Kawai

"Passion Play" - ???

"Iron Man 2" - John Debney (z ciekawości)

"Bear" - Trevor Morris

"Prince of Persia" - Harry Gregson-Williams (wyczekiwanie pełne obaw)

"Chronicles of Narnia 3" - David Arnold (Arnold i Narnia - brzmi ciekawie)

"Clash of the Titan" - Craig Armstrong (może coś ciekawego wyniknie)

"Robin Hood" - Marc Streitenfeld (wolałbym Zimmera, ale i tak czekam)

"Rapunzel" - Alan Menken

"Red Tails" ??? (o ile ten film powstanie)

"The Ward", "L.A. Gothic" "The Prince" - ?John?Carpenter? (sam nie wiem)

"When Worlds Collide" - ??? Alan Silvestri ???

"Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief" - Chrisophe Beck "
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#53 Post autor: Marek Łach » pn gru 14, 2009 01:38 am

Obejrzałem sobie dzisiaj Cheri. Muzyka Desplata działa po prostu świetnie, Francuz odnalazł się w obrazie Frearsa brawurowo, to w zasadzie jeden z najlepszych jego score'ów pod względem oddziaływania w filmie z jakimi się zetknąłem. Reckę postaram się spłodzic na dniach:)

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#54 Post autor: dziekan » śr lut 03, 2010 15:11 pm

Niewiem czy w tym temacie ktos wspomnial o sciezce Afterwards Desplata?Jestem ciekawy opinii na temat tej kompozycji?

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#55 Post autor: Marek Łach » śr lut 03, 2010 15:17 pm

Chyba skrobnę reckę niedługo:)

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#56 Post autor: dziekan » śr lut 03, 2010 15:29 pm

Mile widziana jak najbardziej ;)
Ostatnio to nic oprocz Desplata nie slucham,wiec naturalnie jestem ciekawy kazdej jego pracy ;)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#57 Post autor: Marek Łach » śr lut 03, 2010 15:35 pm

Jestem trochę zawalony planami recenzenckimi teraz, więc nie wiem jak to wyjdzie, ale jakiś Desplat się na pewno niedługo na stronie pojawi, w przerwie między innymi nowościami :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#58 Post autor: Koper » pt mar 26, 2010 19:09 pm

Zgodnie z prośbą Wawrzyńca :
Wawrzyniec pisze:Dobrze, dobrze nie rozprawiajmy tutaj o Desplacie, gdyż od tego był temat, który napisałem :)
powracam tu do wątku z innego topiku, a mianowicie "Wong Chia Chi's Theme":
Koper pisze:
Wawrzyniec pisze:
bladerunner20 pisze:Bardziej wyrazistych tematów to ja nie znam :P

Niczym SW, Indiana, lista itd.
Jakby to napisał Adama: "Litości" :wink:
Akurat jest równie wyrazisty. Mylicie wyrazistość z przebojowością, RCPiarze :P
Jeden z najlepszych tematów ostatnich lat, dla nadwornego Fanboy'a Hansa na naszym forum jest mało wyrazisty i ogólnie do chrzanu. Ktoś coś jeszcze by chciał dodać? ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#59 Post autor: Adam » pt mar 26, 2010 19:11 pm

mi nie wolno bo obiecałem nie jeździć po Hansie :lol: Wawrzyniec zaliczył kolejny epic fail i tyle.. co tu dodawać :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#60 Post autor: Koper » pt mar 26, 2010 19:12 pm

Adam Krysiński pisze:mi nie wolno bo obiecałem nie jeździć po Hansie :lol: Wawrzyniec zaliczył kolejny epic fail i tyle.. co tu dodawać :)
Ale o Desplacie rozmawiamy, musisz od razu Hansa w to mieszać? :)

A epic fail Wawrzyńca więcej jak oczywisty. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ