Alexandre Desplat

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Alexandre Desplat

#2491 Post autor: Kaonashi » czw wrz 07, 2017 17:50 pm

Kogoś korzystającego z tego forum, a nie znającego twórczości Hermanna, ten przetłumaczony przez Ciebie fragment wywiadu mógłby wprowadzić w błąd, tak.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat

#2492 Post autor: Adam » czw wrz 07, 2017 19:08 pm

np mnie ! :P ale na szczęście nie interesuje mnie archeologia 8) więc HPek może pieprzyć trzy po trzy w tym temacie, nie przeszkadza mi to :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat

#2493 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 09, 2017 13:48 pm

hp_gof pisze:
śr wrz 06, 2017 19:03 pm
Ja się na Hermannie za bardzo nie znam,
To nawet osoby nie mającego pojęcia kto to Herrmann, czy nie mające pojęcia o muzyce filmowej, skojarzą motyw z morderstwem pod prysznicem "Psychozy".
Tak samo jak "Twisted Nerve" nie jest zbyt melodyjne.

Sorry, ale po prostu musiałem zareagować i to z opóźnieniem. Gdyż rozumiem bronienie swojego idola, ale też trzeba wybrać odpowiedniego kompozytora na podtrzymanie swojej tezy, a nie takiego, który skomponował jedne ze słynniejszych tematów/motywów w historii kina.
A tutaj Twisted Nerve, a dla mnie kumatych, czy gimbazy, to ten kawałek z "Kill Billa":
https://www.youtube.com/watch?v=N_rTGssTRxg
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2494 Post autor: hp_gof » sob wrz 09, 2017 14:03 pm

Kotek, ale trudno MOTYW ze sceny morderstwa pod prysznicem z Psychozy nazwać MELODIĄ. A Desplatowi chodziło o melodyjki do gwizdania po wyjściu z kina :roll: Słuchałeś w ogóle jego wypowiedzi?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat

#2495 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 09, 2017 14:08 pm

To przecież motyw z morderstwa pod prysznicem, można sobie ponucić, pogwizdać i ogólnie na wszelakie różne sposoby jest się go w stanie oddać, łącznie z pierdzeniem pod pachą. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Alexandre Desplat

#2496 Post autor: Kaonashi » sob wrz 09, 2017 14:33 pm

hp_gof pisze:
sob wrz 09, 2017 14:03 pm
Słuchałeś w ogóle jego wypowiedzi?
A jakby to był wywiad po mandaryńsku, a Ty byłbyś jedyną osobą na forum znającą ten język, to też byś w takiej sytuacji odsyłał do całych wywiadów? Po raz ostatni, przetłumaczyłeś tak a nie inaczej, nie poddając tego co piszesz w żadną wątpliwość, więc do tego się odniosło parę osób, w tym ja.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2497 Post autor: hp_gof » sob wrz 09, 2017 15:47 pm

No błagam, to jest po angielsku, nawet nie po francusku, no nie rozśmieszaj mnie, że jestem niby jedyną osobą na tym forum znającą angielski... :roll: Owszem, mój błąd polegał na tym, że niepotrzebnie użyłem zdrobnienia "motywiki". Powinno być "motywy".

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Alexandre Desplat

#2498 Post autor: Wojteł » sob wrz 09, 2017 16:00 pm

Trochę jestem zdziwiony, że nikt nie wymienił tematu z Cape Fear, który potem inspirował mniej lub bardziej bezpośrednio kilka pokoleń kompozytorów :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Alexandre Desplat

#2499 Post autor: Kaonashi » sob wrz 09, 2017 17:40 pm

hp_gof pisze:
sob wrz 09, 2017 15:47 pm
No błagam, to jest po angielsku, nawet nie po francusku, no nie rozśmieszaj mnie, że jestem niby jedyną osobą na tym forum znającą angielski... :roll:
Aha, czyli - "poopowiadam jakieś banialuki, a jak coś będzie nie tak, to najwyżej ich odeślę do oryginalnego materiału.". Powiem szczerze, mi się nie chcę zagłębiać w ten wywiad, ja tylko komentuje ten fragment, który mocno niesprawiedliwie ocenia twórczość Hermanna. Ktoś z Was nie wie o czym mówi - albo Ty albo Desplat. :]
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2500 Post autor: hp_gof » sob wrz 09, 2017 17:43 pm

Kaonashi pisze:
sob wrz 09, 2017 17:40 pm
Ktoś z Was nie wie o czym mówi - albo Ty albo Desplat. :]
Albo Ty, bo może czegoś nie załapałeś ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Alexandre Desplat

#2501 Post autor: Kaonashi » sob wrz 09, 2017 17:55 pm

EDIT: Ok, ja się poddaję. Niech będzie - Hermann nie pisał melodii, tylko co najwyżej małe motywiki.


youtu.be/fL7S7KfV3KQ
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2502 Post autor: hp_gof » sob wrz 09, 2017 20:31 pm

The Shape of Water właśnie dostało Złotego Lwa w Wenecji za najlepszy film!!! :shock: :shock: :shock:

Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Alexandre Desplat

#2503 Post autor: Kaonashi » sob wrz 09, 2017 20:53 pm

Czekam na film. Score też się ciekawie zapowiada. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Alexandre Desplat

#2504 Post autor: hp_gof » sob wrz 09, 2017 21:14 pm

No ja się baaaaaardzo cieszę, że Oluś w końcu (po 3 latach) trafił na świetny film, bo to mu może co nieco ułatwić powrót na świecznik :D Nie żeby całkowicie zniknął z tego świecznika, ale po zdobyciu Oscara jak widać już się nie dostaje nomek rok po roku jak kiedyś :P Poza tym ja lubię takie filmy, które są audiowizualnym majstersztykiem i są hołdem dla kina z dawnych lat :) Ten film będzie najprawdopodobniej frontrunnerem w kategoriach technicznych (i nie tylko), a Krzysiek Nolan może się obawiać dominacji Meksykanina w kategorii reżyserskiej (przypomnę, że del Toro jest ostatnim z Tres Amigos, który nie dostał Oscara). W ogóle mam wrażenie, że w tym roku będzie bardzo dużo dobrych filmów i wyścig będzie zażarty. Przykładowo Three Billboards Outside Ebbing, Missouri spośród tych weneckich tytułów został baaaaaaaardzo dobrze oceniony.
PS. Wawrzek, inwestuj już powoli w jakieś piguły, bo będziesz znowu ryczał w oscarową noc :mrgreen:

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Alexandre Desplat

#2505 Post autor: Radek » sob wrz 09, 2017 21:33 pm

Na Filmweb'ie jest napisane że film został też doceniony za najlepszą ścieżkę dźwiękową: http://www.filmweb.pl/news/Wenecja+2017 ... SCI-124832 , ale to jakaś pomniejsza nagroda. A filmu doczekać się nie mogę, teraz nie tylko ze względu na Desplata :mrgreen:

ODPOWIEDZ