Don Davis

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#16 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 05, 2008 20:17 pm

Paweł Stroiński pisze:Póki jeszcze jest, chciałbym powiedzieć, że Varese Sarabande wydało Matrixa (pierwszego!) w wersji Deluxe. Ograniczenie do 3000 kopii. Ja sobie, z bratnią pomocą, zamówiłem.
P.S. Czy posiadacz tego "cacka" mógłby się podzielić wrażeniami po przesłuchaniu tej płyty :?: :) Oczywiście o ile ją już posiada, lub też mógłby napisać recenzję :)
Przy okazji ja nie mam pojęcia skąd można brać te Complete Score'y Matrixa? Ja posiadam tylko normalne wydania z Matrix Reloaded i Matrix Revolutions - ale i tak jestem usatysfacjonowany, chociaż te około 40minut muzyki z Matrix Reloaded to zdecydowanie za mało. Na szczęscie Matrix Revolutions choć jedno płytowy to posiada tyle muzyki ile trzeba. I to jakiej muzyki :!:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#17 Post autor: Bucholc Krok » pn paź 06, 2008 07:24 am

Plyty zaczeli wysylac w zeszlym tygodniu wiec w tym powinny juz dochodzic (do mnie dochodza z Varese w 7 dni max.).

http://www.varesesarabande.com/details. ... 908%2D1081

Ale jak widac 3000 sztuk to jednak duzo :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#18 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 07, 2008 20:58 pm

Bucholc Krok pisze:Plyty zaczeli wysylac w zeszlym tygodniu wiec w tym powinny juz dochodzic (do mnie dochodza z Varese w 7 dni max.).

http://www.varesesarabande.com/details. ... 908%2D1081

Ale jak widac 3000 sztuk to jednak duzo :)
Gratuluję zakupu :) Chociaż mnie interesowałoby także, gdzie można kupić płyty (wydanie 2płytowe) do Matrixa Reaktywacji i Matrixa Rewolucji :?: Też na Varese :?: Chociaż w sumie z moich normalnych wydań z Matrixa Reaktywacji i Matrixa Rewolucji też jestem zadowolony.
Dobrego słuchania życzę :) :!:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#19 Post autor: Bucholc Krok » śr paź 08, 2008 07:31 am

Z zakupu bede sie cieszyc jak paczka dojdzie :) Zawsze moga dowalic vat i juz nie bedzie tak wesolo.
Chociaż mnie interesowałoby także, gdzie można kupić płyty (wydanie 2płytowe) do Matrixa Reaktywacji i Matrixa Rewolucji Też na Varese?
Nie wiem kto wydal te plyty oficjalnie. Jesli Varese to moze kiedys pojawia sie tez wersje 'deluxe'. Tylko niech najpierw wezma sie za wazniejsze tytuly :lol:

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#20 Post autor: Paweł Stroiński » czw paź 09, 2008 23:58 pm

Wydanie dwupłytowe to bootlegi albo promosy - za to nie odpowiada żadna wytwórnia raczej. Tzn. Matrix Reloaded był wydany na dwóch płytach, ale pierwsza to były piosenki.

Oczywiście podam swoją opinię :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#21 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 10, 2008 18:57 pm

Paweł Stroiński pisze:Wydanie dwupłytowe to bootlegi albo promosy - za to nie odpowiada żadna wytwórnia raczej. Tzn. Matrix Reloaded był wydany na dwóch płytach, ale pierwsza to były piosenki.

Oczywiście podam swoją opinię :)
I ja właśnie posiadam to wydanie Matrix Reloaded, gdzie na pierwszej płycie mam piosenki, a na drugiej już czystą muzyką ze świetnym Burly Brawl :D Plus oczywiście posiadam jednopłytowe wydanie z Matrix Revolutions - o jakości tej muzyki już zresztą pisałem :)
Mnie bardziej interesuje, gdzie można dostać te bootlegi czy jak je tam zwą, których recenzje znajdują się właśnie na filmmusic.pl :?:
Nie chcę zostać zrozumiany, że za wszelką cenę muszę mieć te wydania, gdyż z tych, których posiadam jestem zadowolony, ale od taka ludzka ciekawość :)

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#22 Post autor: Bucholc Krok » śr paź 15, 2008 20:39 pm

Przesylke dostalem wczoraj, ale dopiero dzisiaj mialem czas przesluchac..
Nie wiem czy to zla pora odsluchu (okolice 15-16) czy kwestia nastroju, ale jakos mi ta plyta nie podeszla.. W skrocie - duzo uczucia, malo tresci. Cicho, cicho, cicho... i nagle LUBUDU! LUP! LUP!... i znowu cicho... I tak caly czas. Strasznie to meczace.. i dluzy sie niemilosiernie. Pod koniec w ktoryms utworze [nie wiem w ktorym, bo sluchalem na 'wazce', ktora widzi tylko 19 trackow, a reszte pokazuje jako 0 :) ] slyszalem kilkusekundowy fragment z (bodaj) 'Dragonheart' Edelmana :D Ale to juz moze efekt omamow, ktore moglem miec na finiszu. Enyway... Z podobnych soundtrackow (choc nie ponosze odpowiedzialnosci za to stwierdzenie :lol: ) bardziej mi sie podoba 'Skin Walkers' Lockingtona. Tam jest jakas melodia.. :) Albo 'Haunting Villisca' Nielsena. Polecam swoja droga.

Do Matrixa oczywiscie powroce.. noca :) Moze odszczekam wszystko co napisalem :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#23 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 30, 2008 18:01 pm

Bucholc Krok pisze:Przesylke dostalem wczoraj, ale dopiero dzisiaj mialem czas przesluchac..
Nie wiem czy to zla pora odsluchu (okolice 15-16) czy kwestia nastroju, ale jakos mi ta plyta nie podeszla.. W skrocie - duzo uczucia, malo tresci. Cicho, cicho, cicho... i nagle LUBUDU! LUP! LUP!... i znowu cicho... I tak caly czas. Strasznie to meczace.. i dluzy sie niemilosiernie. Pod koniec w ktoryms utworze [nie wiem w ktorym, bo sluchalem na 'wazce', ktora widzi tylko 19 trackow, a reszte pokazuje jako 0 :) ] slyszalem kilkusekundowy fragment z (bodaj) 'Dragonheart' Edelmana :D Ale to juz moze efekt omamow, ktore moglem miec na finiszu. Enyway... Z podobnych soundtrackow (choc nie ponosze odpowiedzialnosci za to stwierdzenie :lol: ) bardziej mi sie podoba 'Skin Walkers' Lockingtona. Tam jest jakas melodia.. :) Albo 'Haunting Villisca' Nielsena. Polecam swoja droga.

Do Matrixa oczywiscie powroce.. noca :) Moze odszczekam wszystko co napisalem :)
Czy po dalszych przesłuchaniach Twa opinia co do tej muzyki się jakoś zmieniła :?: Ja znam tylko wcześniejsze wydanie "czystej muzyki" do pierwszego Matrixa. I jeżeli chodzi o mnie to po pierwsze strasznie jest to krótka płyta i chyba najmniej mi się podoba z całej trylogii. Z Matrixami jest taka dziwna rzecz, że filmy same w sobie stają się coraz gorsze zaś muzyka z filmu na film jest coraz lepsza. I tak dla mnie najlepsza jest muzyka do Matrix Rewolucje - tego się słucha :D Choć oczywiście muzyka z całej serii jest dość specyficzna i nie musi mieć prawa się każdemu spodobać.

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#24 Post autor: Paweł Stroiński » pt paź 31, 2008 14:51 pm

Niedługo zrecenzuję ten album, uważam, że to jedno z najlepszych wydań ostatnich lat.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#25 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 31, 2008 17:04 pm

Paweł Stroiński pisze:Niedługo zrecenzuję ten album, uważam, że to jedno z najlepszych wydań ostatnich lat.
O, to świetnie :!: Już nie mogę się doczekać :D Ale już teraz wnioskuję, że recenzja będzie pozytywna :)


http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#26 Post autor: Bucholc Krok » pt paź 31, 2008 20:40 pm

Czy po dalszych przesłuchaniach Twa opinia co do tej muzyki się jakoś zmieniła :?:
Poki co nie bylo dalszych przesluchan i raczej predko tego nie zrobie. Wlasnie dostalem przesylke z El Cycem Rokszy i teraz tylko nim sie bede zabawial :!: :lol:
I tak dla mnie najlepsza jest muzyka do Matrix Rewolucje - tego się słucha :D Choć oczywiście muzyka z całej serii jest dość specyficzna i nie musi mieć prawa się każdemu spodobać.
Jak bede miec okazje to poslucham, choc jedynka nie zacheca... chwilowo :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#27 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 15, 2008 01:00 am

Może rzeczywiście to nie jest Twój typ muzyki:) Gdyż ja też miałem okazję przesłuchać tej muzyki i mnie się podoba. Oczywiście dalej cenię wyżej muzykę do Matrixa Reaktywacji, a już najwyżej do Matrixa Rewolucje :D Ale z tym wydaniem jestem w pełni usatysfakcjonowany, gdyż wreszcie muzyka z Matrixa (jedynki) została należycie wydana.
Chociaż jak już wspominałem jestem jak najbardziej w stanie zrozumieć Twoją opinię. Nie każdemu ma Don Davis prawo przypaść do gustu i też nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę. Ważne, że się mnie podoba :wink: :lol: :twisted:

P.S. Czekam z niecierpliwością na oficjalną recenzję :wink:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#28 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 25, 2009 23:15 pm

Do Bucholc Krok: Wiem, że już sporo czasu minęło, ale ostatnio miałem okazję przesłuchać parę razy muzykę do pierwszego Matrixa (chodzi mi o to wydanie limitowane). Niestety nie dano mi było posiąść oryginalnej płyty :( W każdym razie po pierwszym przesłuchaniu muzyka ta średnio mi się spodobała. Zdecydowanie bardziej podobały mi się dwie następne płyty. Chociaż ostatnio postanowiłem wrócić do tej muzyki i muszę przyznać, że z każdym przesłuchaniem coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Trudno mi nazwać poszczególne utwory, gdyż słuchając jej wpadam w taki bardziej trans i to zlewanie się utworów mi jak najbardziej odpowiada. Więc może potrzeba czasu, aby poznać się na tej muzyce :?: :wink: W każdym razie dalej nie cenię jej tak wysoko jak do Matrix Rewolucje, ale muszę przyznać, że i tutaj słyszymy Davisa w wysokiej formie :) Za minus mogę co najwyżej uznać długość płyty (mogłaby być lekko krótsza) i brak Clubbed to Death Roba Dougana.
Po za uważam tę muzykę jako dobrą część świetnej trylogii muzycznej pana Dona Davisa :)

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#29 Post autor: Bucholc Krok » pn sty 26, 2009 19:54 pm

Wawrzyniec pisze:Wiem, że już sporo czasu minęło, ale ostatnio miałem okazję przesłuchać parę razy muzykę do pierwszego Matrixa (chodzi mi o to wydanie limitowane). Niestety nie dano mi było posiąść oryginalnej płyty :(
Wciaz do kupienia
http://www.varesesarabande.com/details. ... 908%2D1081

I jeszcze pewnie troche polezy. Nie ma sie co spieszyc 8)

W każdym razie po pierwszym przesłuchaniu muzyka ta średnio mi się spodobała. Zdecydowanie bardziej podobały mi się dwie następne płyty. Chociaż ostatnio postanowiłem wrócić do tej muzyki i muszę przyznać, że z każdym przesłuchaniem coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Trudno mi nazwać poszczególne utwory, gdyż słuchając jej wpadam w taki bardziej trans i to zlewanie się utworów mi jak najbardziej odpowiada. Więc może potrzeba czasu, aby poznać się na tej muzyce :?: :wink:
Ja musze miec nastroj na taka muzyke (podobnie jest z 'pejzażowym' Gabrielem Lee czy wczesnym Michaelem Jonesem, ktorych kompozycje sa IMO swietne, ale nie zawsze :wink: - ale to nie jest MF). Jakis czas temu przypadkowo wlozylem te plyte do CD-playera (przypadkowo, gdyz mam zwyczaj robienia kopii zapasowych, z ktorych pozniej slucham, a na ktorych nie pisze tytulow. W zwiazku z tym czasami plyty nie sa we wlasciwych kopertach) i znow jakos nie moglem. Najpierw zastanawialem sie kilkanascie sekund co to jest, a ze nic nie wymyslilem, to sprawdzilem ilosc trackow i zaraz mi sie przypomnialo! :D
W każdym razie dalej nie cenię jej tak wysoko jak do Matrix Rewolucje, ale muszę przyznać, że i tutaj słyszymy Davisa w wysokiej formie :)
A jaki jest Davis w slabszej formie? Moze taki mi sie spodoba? :)
Za minus mogę co najwyżej uznać długość płyty (mogłaby być lekko krótsza) i brak Clubbed to Death Roba Dougana.
Po za uważam tę muzykę jako dobrą część świetnej trylogii muzycznej pana Dona Davisa :)
Moze to tez kwestia samego filmu, ktorego jeszcze nie ogladalem? :D
W po obejrzeniu odbior moglby byc cokolwiek inny.
Nie wiem, czy mozna porownac muzyke z Matrixa do Aliensow Hornera (chodzi o to wydanie z bonusowymi trackami), dawno jej nie sluchalem (skads to porownanie jednak mi sie nasunelo), ale pamietam, ze jakos Hornera swietnie mi sie sluchalo.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#30 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 27, 2009 13:12 pm

Don Davis z tego co kojarzę współpracował z Jamesem Hornerem. Jeśli w takim razie oczekujesz czegoś bardziej "hornerowskiego" i Davisa w "słabyszm wydaniu" niż przy Matrix'ie, to niech to będzie muzyka do "Warriors of Virtue".
Muzyki do "Matrixów" raczej bym do "Aliens" nie porównywał. Oczywiście mamy zarówno w "Aliens" jak i "Matrix'ie" wykorzystanie kowadła, ale według mnie praca Davisa jest bardzo oryginalna i nie da się jej porównać do innych kompozycji innych kompozytorów.
Chociaż dostrzegam też, że Tobie się styl matrixowy , nie spodobał i jestem w stanie to zrozumieć, gdyż jest to specyficzna muzyka, która nie każdemu ma prawo przypaść do gustu. Mnie przypadła ona bardzo :wink:

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

ODPOWIEDZ