Joseph Trapanese

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Joseph Trapanese

#31 Post autor: Kaonashi » ndz lis 25, 2018 22:44 pm

Ballistic na razie niedoścignione - 0% przy 117 reckach. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#32 Post autor: Ghostek » czw lis 29, 2018 21:50 pm

Adam pisze:
ndz lis 25, 2018 22:22 pm
zawsze mnie zastanawia, jak to jest możliwe, by znajdywali się inwestorzy-sabotażyści w Hollywood, którzy potrafią lekką ręką wykładać ciężkie miliony $ na takie gówna, tylko po to, żeby je od razu utopić...
Nie ukrywam, że właśnie z tą myślą oglądałem ten film... O, przepraszam, teledysk o Robinie z Loxley, który rozciągnięto do męczących 116 minut. Dawno już nie oglądałem tak słabej po każdym niemalże względem produkcji. Scenariusz to chyba pisał ośmiolatek w ramach szkolnego wypracowania. Dialogi bolą, jak całe to wizualne tło ze zdjęciami na czele (kręconymi ręką paralityka). Ale i tak scenografia oraz kostiumy rozwalają tutaj cały system. Serio, chciałbym się tak ubierać jak te biedaki ze średniowiecza w tej produkcji. Mendelsohn chyba nawet nie musiał oddawać płaszcza Krennicka po R1, bo dokładnie to samo i praktycznie w tym samym tutaj odgrywa. Marion pracująca z robolami w kopalni paraduje z 3-kilogramową tapetą na twarzy... No dawno takiego cyrku nie widziałem. Ten film już na etapie planowania powinien być spuszczony w kiblu, a nie dostawać 100-milionowy budżet na realizację. Padaka.
I tutaj rzecz niebywała.
Coś co z góry skazywaliśmy na porażkę jest chyba jedynym sprawnie działającym elementem tego filmu. Chodzi mianowicie o score Trapenese'a. Serio, po wysłuchaniu albumu było WTF, ale w pozytywnym tego słowa rozumieniu, a po obejrzeniu filmu tylko się w tym przekonaniu utwierdziłem. Jałowa napierdzielanka w stylu RCP to jedyne, co pasuje do tego pokracznego widowiska. I mimo że muza w większości sączy się jako tako w tle nie absorbując aż nadto, to jest kilka momentów (montażu treningowego, kilka akcji), gdzie przejmuje inicjatywę. Można odnieść wrażenie jakbyśmy oglądali jakiś akcyjniak s-f osadzony w realiach post-apo. I jeżeli odłożymy na bok świadomość, że to kolejne podejście do legendy Hooda, to można się przy tej muzie całkiem wporzo ubawić. Jednorazowy skok w bok i powrót do rzeczywistości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#33 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 29, 2018 23:30 pm

Ja tylko słyszałem, że film posiada niesamowicie porąbane sceny w Ziemii Świętej, które wyglądają Call of Duty w Iraku, a strzały z kusz kojarzą się ze strzałami z karabinów maszynowych. :P
To jeżeli rzeczywiście film jest taki, jaki jest to raczej klasyczny score tutaj by pasował jak pięść do oka. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#34 Post autor: Ghostek » czw lis 29, 2018 23:39 pm

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Czasami miałem wrażenie, że oglądam prequel Black Hawk Dawn ;d
Klasyczy score byłby blamażem w tym widowisku
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#35 Post autor: Ghostek » śr gru 05, 2018 13:37 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#36 Post autor: Koper » śr gru 05, 2018 20:37 pm

Próbowałem to przesłuchać, poległem.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#37 Post autor: Wawrzyniec » pn gru 10, 2018 15:25 pm

W sumie akurat mogę zgodzić się z Koprem, choć ja przesłuchałem, ale strasznie mnie ten score umęczył. Przede wszystkim ostatniego Transformery Jablonsky'ego miały większy klimat średniowiecza i zamierzchłych czasów od tego. Ale wiem, że ten film to takie Robin Hood Superhero coś tam coś tam i ponoć ta muzyka ma prawo bytu w filmie. Przy czym słuchanie soundtracku pt. "Robin Hood" gdzie co jakiś czas wyskakują zagrywki jak z "Tron: Legacy" i innych prac z RCP jest trochę dziwne.
Przy czym temat główny, o ile to był on, to miał nawet jakieś zalążki i pewne podobieństwo do tematu Streitenfelda.
Ale jedno trzeba przyznać, po tym czymś na pewno "Robin Hood" Scotta i Streitenfelda zyskują. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Joseph Trapanese

#38 Post autor: Jedi-Master » pn gru 10, 2018 22:34 pm

zawsze mnie zastanawia, jak to jest możliwe, by znajdywali się inwestorzy-sabotażyści w Hollywood, którzy potrafią lekką ręką wykładać ciężkie miliony $ na takie gówna, tylko po to, żeby je od razu utopić... Chyba, że to jest jakaś większa rozkmina z praniem pieniędzy albo coś... Cała Afrykę by wyżywili za cenę produkcji i reklamy takiego jednego shitu.
Cytując Adama wrzucam taki link:
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... ra/hz5nmnj
Ciekawe co tam opisują, a jak wiemy to Leo DiCaprio był producentem Robina.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Joseph Trapanese

#39 Post autor: Adam » pt gru 21, 2018 10:08 am

CD (?) - Sony Classical EU - 25.01.2019

Obrazek

1. Life
2. Signal
3. Night
4. Icebox
5. Again
6. Response
7. Recovery
8. Morning
9. Supply
10. Chart
11. Tend
12. Mission
13. Box
14. Unexpected
15. Try
16. Cave
17. Storm
18. Shelter
19. Lost
20. Inevitable
21. End
22. Arctic
23. Hope (feat. Imaginary Future)


youtu.be/KjqXih2cd5Y
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#40 Post autor: Wawrzyniec » ndz lut 03, 2019 01:43 am

Hm, ciekawe jakim utworem "inspirował się" Trapanese? :P :wink:


youtu.be/KtawfnEEuxI

A cały score to jednak dość jednostajne chłodne granie, które może w filmie się sprawdza, ale na albumie może trochę męczyć:


youtu.be/eA4h7IBEgB0
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Joseph Trapanese

#41 Post autor: Adam » pn lut 04, 2019 09:41 am

Arctic to już kolejna płyta Sony, która dołączyła do anulowanych wydań :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#42 Post autor: Ghostek » pn lut 04, 2019 11:28 am

It's getting better and better...
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Joseph Trapanese

#43 Post autor: Adam » pn lut 04, 2019 11:36 am

Ale Sony już przegina, na 10 płyt aż z 8 anulowanych.. Mi to wygląda na celowe działanie marketingowców, żeby wydanie zaistniało w sklepach internetowych i miało reklamę, a oni z góry wiedzą, że CD nie będzie. Zauważmy, że w sklepach internetowych nikt nie szuka wydań digital więc, żeby zaistnieć firmy muszą wrzucić CD. Gawiedź się wówczas dowie w szerokim stopniu o wydaniu, a firma cynicznym działaniem osiąga zamierzony efekt..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Joseph Trapanese

#44 Post autor: Ghostek » pn lut 04, 2019 11:55 am

A mi się wydaje, że to celowa zagrywka na preordery. Opóźnianie wysyłek by zobaczyć jakie jest zainteresowanie w preorderach. Jeżeli gówniane, to CD wypada z planów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Joseph Trapanese

#45 Post autor: Adam » pn lut 04, 2019 12:02 pm

Na pewno nie. Muzyka filmowa to nie nowa płyta Stonesów, którą miliony na preorderach kupują w ciemno nie znając nawet jej sekundy. Filmówki nikt nie kupuje. Kto dziś zamawia coś z filmówki w preorderach z nowości w ciemno, pomijając jakieś sporadyczne nazwiska i tytuły? :P
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ