Atanas Valkov

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Atanas Valkov

#1 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 28, 2020 17:57 pm

Obrazek

Zakładam temat dla Atanasa Valkova, też dlatego gdyż ukazał się właśnie zwiastun do Króla, który ukazać się ma na jesieni:

youtu.be/PYtzDb5rfwE
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Atanas Valkov

#2 Post autor: narkoman » pn sie 03, 2020 02:20 am

Książka rewelacyjna! Czekam na serial i oczywiście muzykę, ale jak mi zepsują ten serial tak jak "Żmijowisko" to się już na poważnie obrażę na Canal + :P

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Atanas Valkov

#3 Post autor: narkoman » czw lis 05, 2020 01:01 am

Już jutro, czyli 6 listopada premiera Króla na Canal + i jak poinformował sam kompozytor również w tym samym dniu ma się ukazać soundtrack do całego serialu.

Na FB udostępniono nawet jeden utwór. Mniemam że to muzyka z intra serialu. Zapowiada się ciekawie słuchowisko nie powiem. Czekam

https://fb.watch/1y_f9CzYp5/

P.S. Aczkolwiek mam w tym samym czasie ochotę rozszarpać Canal +. Bo są mega niekonsekwentni. Do Belfra i Króla wydadzą soundtracki, ale takiego Kruka od Chajdeckiego to już nie wydadzą. No normalnie krew człowieka zalewa :evil:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Atanas Valkov

#4 Post autor: Ghostek » czw lis 05, 2020 01:20 am

W sumie teraz to mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę jak "trudnym" w dyskusji człowiekiem jest B. Chajdecki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Atanas Valkov

#5 Post autor: Wojteł » czw lis 05, 2020 02:08 am

Książkę wciągnąłem chyba w dwa wieczory. W sumie chodziła mi po głowie jakaś klezmerska muzyka podczas czytania, ale ten kawałek brzmi raczej jak etniczne inspiracje RCP. Trochę bardziej tradycjnie bym sobie wyobrażał score, no i do wielu wyborów castingowych tez nie jestem do końca przekonany. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Atanas Valkov

#6 Post autor: Adam » czw lis 05, 2020 08:37 am

Ghostek pisze:
czw lis 05, 2020 01:20 am
W sumie teraz to mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę jak "trudnym" w dyskusji człowiekiem jest B. Chajdecki.
Nie masz wiedzy, to sugeruję się nie wypowiadać. Kompozytor w PL dziś ma gówno do gadania, jeśli twórcy nie zechcą wydać i poświęcić na to swoich pieniędzy, bo to oni mają prawa. To są koszta zaczynając od zrobienia masteru, wiesz ile kosztuje godzina pracy dobrego inżyniera dźwięku w PL? kompozytorzy mają najczęściej miksy 5.1 pod obraz, ale za miks stereo trzeba płacić osobno, a po co skoro nikt w tym kraju nie wydaje już scorów z nowości. Jak widzisz od lat mamy za trzęsienie wydań polskich scorów z tego powodu... Wydają wszystko jak leci !

Soundtrack jest w planach, ale przy drugim sezonie. Czy wyjdzie nie wiadomo, bo to bardziej skomplikowana i droższa rzecz, niż 2 synthy na krzyż Valkova (jak głównie do tej pory). Choćby dlatego, że trzeba zapłacić też Południcom jako autorkom tekstów i współkompozytorkom, a przecież kompozytor nie będzie im płacił z własnej kieszeni, tylko po to, by garstka fanbojów mogła sobie ściągnąć empetrójki na dysk czy telefon. A teraz jakiekolwiek wydanie przeszłoby bez echa. Soundtracki z nowości wydaje się równo z premierą. Zawsze. Inaczej jest to marketingowy flop. Temat z Kruka ma najwięcej wyświetleń ze wszystkich wrzut C+ na całym ich kanale, nieważne jakiego filmiku. I to robi wrażenie. Obudzili się po tym jak wygrał nagrodę za niego na FMF, ale to już było za późno na wydanie pod względem marketingowym.

A Chajdecki ma się bardzo dobrze, robi produkcje za produkcją, bo mądrzy ludzie, jak on, wiedzą, że trzeba ***** *** i odważnie o tym mówić, a on z innymi - czytaj tymi którzy twierdzą z tego powodu że jest "trudny" - nie pracuje. Obecnie jest gotowy jego soundtrack, master płyty, z innej produkcji, świetna muzyka na orkiestrę i elektronike, czeka na akceptacje i jest duża szansa, że pojawi się w najbliższym czasie. Ale dziś niczego nie można być pewnym.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 430
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: Atanas Valkov

#7 Post autor: Radzimir » czw lis 05, 2020 12:49 pm

Adam pisze:
czw lis 05, 2020 08:37 am
Ghostek pisze:
czw lis 05, 2020 01:20 am
Soundtrack jest w planach, ale przy drugim sezonie.
Mam nadzieję, że te plany się zmaterializują i życzę powodzenia panu Chajdeckiemu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Atanas Valkov

#8 Post autor: Adam » czw lis 05, 2020 12:50 pm

Szeptucha mówi że 50 na 50% szans :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Atanas Valkov

#9 Post autor: narkoman » czw lis 05, 2020 13:52 pm

Adam pisze:
czw lis 05, 2020 08:37 am
Nie masz wiedzy, to sugeruję się nie wypowiadać. Kompozytor w PL dziś ma gówno do gadania, jeśli twórcy nie zechcą wydać i poświęcić na to swoich pieniędzy, bo to oni mają prawa. To są koszta zaczynając od zrobienia masteru, wiesz ile kosztuje godzina pracy dobrego inżyniera dźwięku w PL? kompozytorzy mają najczęściej miksy 5.1 pod obraz, ale za miks stereo trzeba płacić osobno, a po co skoro nikt w tym kraju nie wydaje już scorów z nowości. Jak widzisz od lat mamy za trzęsienie wydań polskich scorów z tego powodu... Wydają wszystko jak leci !

Soundtrack jest w planach, ale przy drugim sezonie. Czy wyjdzie nie wiadomo, bo to bardziej skomplikowana i droższa rzecz, niż 2 synthy na krzyż Valkova (jak głównie do tej pory). Choćby dlatego, że trzeba zapłacić też Południcom jako autorkom tekstów i współkompozytorkom, a przecież kompozytor nie będzie im płacił z własnej kieszeni, tylko po to, by garstka fanbojów mogła sobie ściągnąć empetrójki na dysk czy telefon. A teraz jakiekolwiek wydanie przeszłoby bez echa. Soundtracki z nowości wydaje się równo z premierą. Zawsze. Inaczej jest to marketingowy flop. Temat z Kruka ma najwięcej wyświetleń ze wszystkich wrzut C+ na całym ich kanale, nieważne jakiego filmiku. I to robi wrażenie. Obudzili się po tym jak wygrał nagrodę za niego na FMF, ale to już było za późno na wydanie pod względem marketingowym.
Przyznam szczeze, że fajnie jajkby wydali muzykę z Kruka. Nawet jakby to miała być muzyka od razu z dwóch sezonów. Szczególnie, że za muzykę do pierwszego Bartek zdobył nagrode na FMFie. Myślałem, że właśnie jak dostał tą nagrodę to mu to wydadzą, ale jednak nie. Swego czasu molestowałem ciągle Canal + pytaniami o ten soudtrack, ale odpowiedz zawsze była taka sama. Oby przy drugim sezonie wydali plisss
Adam pisze:
czw lis 05, 2020 08:37 am
A Chajdecki ma się bardzo dobrze, robi produkcje za produkcją, bo mądrzy ludzie, jak on, wiedzą, że trzeba ***** *** i odważnie o tym mówić, a on z innymi - czytaj tymi którzy twierdzą z tego powodu że jest "trudny" - nie pracuje. Obecnie jest gotowy jego soundtrack, master płyty, z innej produkcji, świetna muzyka na orkiestrę i elektronike, czeka na akceptacje i jest duża szansa, że pojawi się w najbliższym czasie. Ale dziś niczego nie można być pewnym.
O boże o boże. Jaki to master? Z jakiej produkcji? Nie wiem, ale już czekam! Ogólnie powiem wam, że osobiście (oczywiście Bartka nie znam mam tylko z nim zdjęcie :D ) bardzo go lubię i szanuję. Przede wszystkim za to, że otwarcie, czasami bez ogródek mówi to co myśli. Obserwuję go i czytam co pisze. Czasami mi oczy wychodzą jak to widzę ale nie da się ukryć, że ma rację i utożsamiam się z jego gniewem. Ostatnio też coś napisał i choć spadła lawina hejtu i wgl to miałem wrażanie, że mimo wszystko każda ze stron miała trochę racji, ale co ciekawe opowiedziałem się po stronie Bartka. Ale to całkiem inna sprawa.

Prawda jest taka, że dosłownie dostaję wkurwa jak sobie myślę o polskim rynku muzyki filmowej. Dosłownie mnie rozsadza jak sobie myślę nad tym jak cała branża filmowa ma muzykę firmową głęboko w dupie. Strasznie mnie to boli, wkurwia i smuci. Nawet na FMF do jasnej cholery o tym powiedzieli i to tak dosadnie. Ale nie. U nas dalej wszyscy mają wyjebane. Ja wiem, że są to dodatkowe koszta. Wiadomo, że nic za darmo nie ma. Ale jak mamy się czymkolwiek chwalić jak tego nie można posłuchać? Ja na prawdę nie pamiętam jaką muzykę z ostatniego roku lub dwóch wydano na CD albo chociaż digital z najnowszych polskich produkcji. Będzie może z 5 tytułów. Ale reszta idzie w zapomnienie. Szególnie wkurwia mnie jak bardzo wszyscy olewają Bartka. To świetny kompozytor, i tak naprawdę jeden z czołowych polskich kompozytorów! Robi muzykę do wielu filmów i seriali! I za każdym razem jest to co najmniej dobra muzyka (No dobra Żmijowisko jako jedyne zlałem ale to wyjątek). Piszę oczywiście z tego co słyszę podczas oglądania. A taka prawda, że wydali mu jedynie tych Bogów, Powstanie Warszawskie i to by było na tyle. Ja chętnie bym posłuchał muzyki z "Chcę się żyć", "Jestem mordercą" "Kruka" "Chyłki" - możnaby zrobić fajną kompilację z kilku sezonów itd. Ale nic nie jest wydawane. A to tylko od Bartka. Nie wspominając już o całej reszcie, a jest tego mnóstwo. To dziwne, że nawet do tych większych i droższych produkcji nie wydaje się muzyki. No po prostu człowieka krew zalewa. Szczególnie, ze mamy dobrych kompozytorów, którzy mają czym się pochwalić.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Atanas Valkov

#10 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 06, 2020 20:30 pm

Ja właśnie ja słuchałem klipy i myślałem, że po tematyce będzie można pójść w jakieś klimaty jazzu, czy coś jak Morricone przy Nietykalnych, a tu takie raczej współczesne granie. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Atanas Valkov

#11 Post autor: swordfish » ndz lis 08, 2020 13:48 pm

Mieszanka "Sherlocka Homlesa" Hansa Zimmera z egzotyką Michała Lorenca. "Król" bardziej ambitniejszy od "Belfra", ale brakuje mi jakiegoś żywszego tematu głównego jak w "Bodo".


youtu.be/e2IxheIukC4

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Atanas Valkov

#12 Post autor: Wojteł » wt lis 10, 2020 01:58 am

Dobra, przesłuchałem. Generalnie to całość brzmi, jakby ktoś wziął ten kawałek z Zucchabaru z Gladiatora i próbował go rozciągnąć na godzinę. Do tego na Spotify wrzucili po prostu uszkodzony kawałek. Nie wiem, jak to wypadnie w serialu, ale jak sobie pomyślę o klimacie książki, to to brzmi jak parodia.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Atanas Valkov

#13 Post autor: Wawrzyniec » czw lis 12, 2020 21:23 pm

Wojteł pisze:
wt lis 10, 2020 01:58 am
Generalnie to całość brzmi, jakby ktoś wziął ten kawałek z Zucchabaru z Gladiatora i próbował go rozciągnąć na godzinę.
Doskonałe podsumowanie tego soundtracku. Wszystko się zlewa w jedną całość i chyba tylko początek tego kawałku się troszkę wyróżnia:

youtu.be/8TLdbIRR1bo
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Atanas Valkov

#14 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 26, 2022 15:04 pm

Wiem, że to niby score do gry, ale zamiast zakładać osobnego tematu, można i tu wrzucić:

Obrazek

1. Bloodhunt Main Theme (2:58)
2. Prague (6:39)
3. Fight Night (4:15)
4. Chasing Shadows (2:36)
5. Theme of Brujah (4:04)
6. Theme of Nosferatu (5:10)
7. Theme of Toreador (4:56)
8. Theme of Ventrue (3:16)
9. Targeted for Bloodhunt (1:40)
10. Vampire Blues (4:00)
11. The Entity (4:41)
12. Next Time… (1:12)
13. The Ultimate Predator (0:54)
14. Bloodhunt Main Theme (Classical Version) (4:18)
15. Elysium (8:07)
16. Ambient Threat (2:18)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ