Benjamin Wallfisch

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch

#121 Post autor: Ghostek » śr kwie 10, 2019 11:26 am

lis23 pisze:
śr kwie 10, 2019 00:40 am
I jak? Słuchał ktoś "Shazama"?
Tak, trzy zakładki, jak Adam wspomniał, jest o opiniach o tym scorze.
Dlaczego score nie ma u nas tematu, podobnie jak nowy "Hellboy"?
Bo gównianym klonom Hansa mało kto chce zakładać tematy poza Wawrzyńcem :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Benjamin Wallfisch

#122 Post autor: Mystery » śr kwie 10, 2019 11:51 am

Jednak cienki bolek z tego Benka, przesłuchałem jego 4 tegoroczne scory i 4 rozczarowania, mimo, iż niech będzie, Shazam mu się udał, ale całościowo póki co jedno "Cure for Wellness" mu w życiu wyszło i tyle, no może jeszcze "King of Thieves" było w porządku, także jak dla mnie to nawet do średniej póki RCP mu jeszcze brakuje, tym bardziej, że nawet nie ma własnego stylu, gorzej tylko, że jak inne klony, Junkie czy Balfe, zaczyna się coraz bardziej panoszyć...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Benjamin Wallfisch

#123 Post autor: lis23 » śr kwie 10, 2019 18:43 pm

Mystery pisze:
ndz mar 24, 2019 10:58 am
I takim oto sposobem 2 najnowsze filmy DC (Aquaman, Shazam), będą lepsze od dwóch ostatnich Marvelów (Ant-Man i Osa, Kapitan Marvel), kto by się takiego obrotu spraw jeszcze rok temu spodziewał :wink: Ja się w sumie cieszę, Marvel po znakomitym 2017, złapał ewidentną zadyszkę, a taka postawa DC może być dla konkurenta tylko stymulująca.
Widziałem wszystkie cztery filmy i "Aquaman" nie kupił mnie wcale, poza dobrymi efektami, po prostu bohater jest taki se, "Shazam" ma to coś, czego zabrakło "Aquamanowi" ale jest ciut groteskowy i kiczowaty i mogli tę fajność, lekkość i familijność bardziej pociągnąć. "Captain Marvel" to solidny film Marvela, nie jest ani bardzo dobry, ani bardzo zły, jest po prostu ok i najbardziej podobał mi się jednak Antek 2, ze względu na bohaterów, aktorów, mniejszą skalę i takie ciepło, jakie od tego filmu bije - coś podobnego do "Shazama" ale jakoś fajniej ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Benjamin Wallfisch

#124 Post autor: Adam » śr kwie 10, 2019 18:45 pm

Mystery pisze:
śr kwie 10, 2019 11:51 am
Jednak cienki bolek z tego Benka, przesłuchałem jego 4 tegoroczne scory i 4 rozczarowania, mimo, iż niech będzie, Shazam mu się udał, ale całościowo póki co jedno "Cure for Wellness" mu w życiu wyszło i tyle, no może jeszcze "King of Thieves" było w porządku, także jak dla mnie to nawet do średniej póki RCP mu jeszcze brakuje, tym bardziej, że nawet nie ma własnego stylu, gorzej tylko, że jak inne klony, Junkie czy Balfe, zaczyna się coraz bardziej panoszyć...
Dokładnie. Ben, XS i Balf to jest, qrwa, banda Drombo. Najgorsza muzyczna zgnilizna i muzyczni pato-streamerzy z całego RCP.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Benjamin Wallfisch

#125 Post autor: dougan » śr kwie 10, 2019 20:37 pm

OST do telewizyjnego "The Thirteenth Tale" był wporzo, nawet podobny do Cure for Wellness, widać że Wallfisch w takich quasi-mrocznych, nastrojowych klimatach czai bazę, czego nie mogę niestety powiedzieć o reszcie.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch

#126 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 11, 2019 17:37 pm

Ups :?

https://www.rottentomatoes.com/m/hellboy_2019

I raczej jest tak jak wszyscy niestety przypuszczaliśmy. Może będzie jak z nowymi Ghostbusters? I pominie się ten reboot i wróci do trzeciej części od Del Toro? Ech pomarzyć...?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch

#127 Post autor: Ghostek » pt kwie 12, 2019 11:36 am

Just say the word...

Scheißam!

http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2787
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch

#128 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 12, 2019 16:08 pm

Dobry by byl Scheißman! To by jeszcze dosłowniej brzmiało. Ale tutaj możemy się śmiać, ale mamy jeszcze HellNO!Boya :? ...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Benjamin Wallfisch

#129 Post autor: lis23 » sob kwie 13, 2019 01:01 am

"Hellboy" ... Cóż ... Mam problem z tym filmem ...
Może i fabularnie jest bliższy komiksowi ale wszystko to, co robi dobrze, niweczy tym, co robi po prostu źle.
Wiele osób wiesza psy na pierwszym filmie Del Toro, że miał słabe efekty ale to był zamierzony kicz, żeby film wyglądał bardziej jak kino niezależne, a nie superprodukcja made in Hollywood, te efekty się tak nie zestarzały, one już w dniu premiery wyglądały tak źle, co nadawało filmowi własnego stylu. Poza CGI, film Meksykanina był bardzo plastyczny i wysmakowany wizualnie i choć fabularnie było mu daleko do wizji Mignoli, to wizualnie było bardzo komiksowo, a dwójka to już w ogóle popłynęła w swoją stronę. Tutaj, fabuła jest bliższa komiksom ale nie ma ani klimatu, ani plastyczności obrazu, ani wysmakowanych kadrów. Film mógłby być dobry, gdyby nie utopiono wszystkiego we współczesnej bylejakości - gdzie ten gotycki klimat komiksów Mignoli? Za dużo scen dziennych, w miastach, itp. Za mało nocy, krypt, zamków, lasów, itp. Niestety, o brak klimatu dba też muzyka ... Zaraz, jaka muzyka? Cały film jest wręcz utopiony we współczesnym rocku, więc gdyby nawet muzyka była na poziomie "Shazama" to i tak nie miałaby gdzie wybrzmieć, a temu co zostało nijak do muzyki Beltramiego z filmu z 2004 roku.
Sam główny bohater jest ok ale, moim zdaniem, charakteryzacja jest tu gorsza, niż u Del Toro + ten Hellboy nie posiada żadnego charakteru, nic o Nim nie wiemy, poza tym, że lubi przeklinać, ma cięty język i dowcip i lubuje się w krwawych jatkach. Hellboy Perlmana lubił koty, miał jakieś cechy charakterystyczne, ten ich nie posiada - podobnie jak jego nowa drużyna.
Podsumowując, film jest ok ale nie ma startu do filmów Del Toro ze względu na brak wizji, pomysłów i pieniędzy na wykonanie i bardziej przypomina jakiś 'Agentów z Zaświatów', niż komiks.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch

#130 Post autor: Ghostek » wt kwie 16, 2019 21:48 pm

Ależ gówno z tego Hellboya. Nie wiedziałem, czy wyjść z kina, czy dosiedzieć do końca, bo może a nóż coś się zadzieje ciekawego. No ale się nie zadziało. I filmowo i muzycznie.
Pod względem muzycznym to w ogóle jakaś jedna wielka padaka. Zbiór piosenek rockowych przerywany rockowo-dubstepowym scorem. Zgroza...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch

#131 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 17, 2019 12:11 pm

Benji co z Tobą? :? :( A Cure For Wellness tak dobrze zacząłeś, a i Lights Out nie było złe jak i te mniejsze dramaty czy ten jakiś Dancer.
A teraz w tym roku to tylko Shazam naprawdę zasługuje na uwagę, ale też nie cały soundtack. Wszystko co najlepsze wrzucili na początku do sieci. Choć słychać, że na orkiestrę potrafi.
Tym bardziej przerażają potem takie prace jak Hellboboy! I ja nie jestem konserwatywny i nie mam nic przeciwko mocnego rockowego grania. Ale musi to mieć ręce i nogi. A nie takie łubudubu plus nudny underscore. :/

I niestety po "Our Planet" Price'a sięgnąłem po to "Hostile Planet". To był błąd. :/

I co to za paradoks, że klasycznie wykształcony Wallfisch skręca częściej w elektronikę, a Junkie XL ostatnio częściej w orkiestrę się bawi. :/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Benjamin Wallfisch

#132 Post autor: qnebra » śr kwie 17, 2019 12:38 pm

Wawrzyniec pisze:
śr kwie 17, 2019 12:11 pm
I co to za paradoks, że klasycznie wykształcony Wallfisch skręca częściej w elektronikę, a Junkie XL ostatnio częściej w orkiestrę się bawi. :/
Jakiś dziwaczny paradoks, że twórcy wychowani na elektronice umieją lepiej w orkiestrę niż twórcy wykształceni w tej dziedzinie. A powinno być odwrotnie raczej.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Benjamin Wallfisch

#133 Post autor: Ghostek » sob kwie 20, 2019 10:14 am

Obrazek

1. Jungle Canopy 2:29
2. Booted Rocket Tail 3:56
3. Electric Storm 2:21
4. Bending Branches 1:56
5. Flooded Forest 4:21
6. Jaguar Hunt 3:39
7. Elephant Wisdom 1:04
8. Bison V Wolves 4:35
9. Mega Herd 5:41
10. Trees V Cordyceps 6:06
11. Fires 3:43
12. Wiser to the World 1:48

Całość: 41:39

Benek znów straszy tymi swoimi elektropierdami.
Score z którego da się wyciągnąć góra 2-3 utwory i jakkolwiek się nimi delektować.
Benek jest na prostej drodze do uznania go największym kaszaniarzem roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Benjamin Wallfisch

#134 Post autor: Adam » sob kwie 20, 2019 11:34 am

nie demonizowałbym, XS wszystkim jeszcze pokaże co potrafi :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Benjamin Wallfisch

#135 Post autor: Adam » sob kwie 20, 2019 19:52 pm

#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ