Tan Dun

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Tan Dun

#1 Post autor: Kaonashi » sob maja 17, 2014 20:19 pm

Obrazek

Właśnie się dowiedziałem, że robią Przyczajonego Tygrysa 2 o.O Lol. Nie wiadomo czy Tan Dun wróci. Co prawda nie rozpieszcza nas liczbą swoich score'ów to jednak pewnie dostalibyśmy powtórkę z rozrywki.
http://www.comingsoon.net/films.php?id=99330

Generalnie jego scory to można przesłuchać w jeden wieczór. Co zmienia faktu, że sporo highlightów możemy znaleźć:

http://www.youtube.com/watch?v=iq-PKSHZ01E&hd=1 - superowa piosenka, dużo lepsza od wersji anglojęzycznej, gdzie chórek brzmi mega-kiczowato
http://www.youtube.com/watch?v=8-nzRWew-JM&hd=1 - jeden z najbardziej "uduchowionych" score'ów jakie dane mi było usłyszeć.
http://www.youtube.com/watch?v=JLHx7Ud5JVw&hd=1 - chór brzmi jak pożyczony od Alana, ale partie na fortepian miażdżą
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Tan Dun

#2 Post autor: kiedyśgrześ » ndz maja 18, 2014 00:16 am

ooo Tan Dun, mam jego dwie płyty na półce, a powiadasz, że powinienem mieć trzy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tan Dun

#3 Post autor: Kaonashi » ndz maja 18, 2014 14:35 pm

kiedyśgrześ pisze:ooo Tan Dun, mam jego dwie płyty na półce, a powiadasz, że powinienem mieć trzy :)
A jak :wink:

A tak w ogóle przypomniało mi się: Tan Dan jako jeden z najsympatyczniejszych dyrygentów.
http://www.youtube.com/watch?v=Tqiro1kdRlw
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Tan Dun

#4 Post autor: Koper » ndz maja 18, 2014 16:25 pm

Tan Dun w tym kubraczku, jak tak łysieje, to jeszcze by tylko kilka kilo przytył i będzie wyglądał jak przewodniczący Mao :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tan Dun

#5 Post autor: Kaonashi » ndz maja 18, 2014 16:50 pm

Przy okazji bardzo ciekawa kompozycja "Stone Drums" z "The Map" :)
http://www.youtube.com/watch?v=w8e5AHfHaLs
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tan Dun

#6 Post autor: Kaonashi » śr lip 09, 2014 21:49 pm

Tan Dun się chwali na fejsie:
I had lunch with Nicole Kidman; we talked about music, kids, life; she is such an elegant artist. She asked: what's your next step in music? I jokingly answered: it's that piece about you! After lunch, I watched her in "Grace of Monaco", and was thoroughly impressed by the great acting, production and script. This is a movie that everyone should see, about a girl from Philadelphia that married into the royal family, and her journey into becoming a woman for her family, her country and her people.
Obrazek
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tan Dun

#7 Post autor: Adam » czw lip 10, 2014 00:42 am

koleś se jaja robi czy co?? :lol: przecież ten film to jedna z największych porażek ever w hollywood ostatnio, wyśmiewany, wygwizdywany, nie tylko za sam fakt filmu, ale również za aktorstwo...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tan Dun

#8 Post autor: Kaonashi » czw lip 10, 2014 00:49 am

Jakbym zjadł lancz z Nicole Kidman to później też by mi się wszystkie filmy z nią wydawały geniuszami :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Tan Dun

#9 Post autor: kiedyśgrześ » czw lip 10, 2014 06:45 am

Adam pisze:koleś se jaja robi czy co?? :lol: przecież ten film to jedna z największych porażek ever w hollywood ostatnio, wyśmiewany, wygwizdywany, nie tylko za sam fakt filmu, ale również za aktorstwo...
film jest ok., Kidman jest bardzo dobra, i warto to zobaczyć choćby dla wycinka historii który ukazuje, ja go nie znałem, dla jednych to będzie znak nadziei – bajka na jawie, dla innych, takich jak ja :) opis infantylizmu cywilizacyjnego, zupełnego zdziecinnia tłuszczy, na tyle interesujące, że postanowiłem w wolnej chwili trochę pogoogleować jak to się odbyło w rzeczywistości tej nie filmowej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tan Dun

#10 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 11, 2014 15:42 pm

Mnie tam bardziej intryguje, że z tego co widzę to się szykuje sequel do Smoka i Tygrysa:

http://www.imdb.com/title/tt2652118/?ref_=nm_flmg_wr_1

:? Ciekawe czy w takim razie i Dun powróci, który jeśli mam być szczery, to kiedyś sądziłem, że po tym zrabowanym Oscarze się bardziej wybije.
A tak to chyba raczej podobnie jak Rahman pozostał taką orientalną ciekawostką w muzyce filmowej, pojmowanej z naszej aroganckiej zachodniej perspektywy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Tan Dun

#11 Post autor: Wojteł » pt lip 11, 2014 15:43 pm

Fajnie, że napisałeś to samo co Kaonashi w pierwszym poście na temat tego sequelu :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tan Dun

#12 Post autor: Kaonashi » pt lip 11, 2014 16:00 pm

Wawrzyniec pisze::? Ciekawe czy w takim razie i Dun powróci, który jeśli mam być szczery, to kiedyś sądziłem, że po tym zrabowanym Oscarze się bardziej wybije.
A moim zdaniem Oscar bardziej należał się Dunowi niż Zimmerowi :P A i wcale nie trolluję, bo uważam że Gladiator to jeden z najbardziej przereklamowanych score'ów.
Ostatnio zmieniony pt lip 11, 2014 16:02 pm przez Kaonashi, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tan Dun

#13 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 11, 2014 16:02 pm

Kaonashi pisze:A moim zdaniem Oscar bardziej należał się Dunowi, a nie Zimmerowi :P A i wcale nie trolluję, bo uważam że Gladiator to jeden z najbardziej przereklamowanych score'ów.
Można oczywiście tak uważać. Tan Dun dostał Oscara, ale potem jego kariera tak sobie się potoczyła. Hans Zimmer Oscara nie dostał, a co kariery to wszyscy wiemy. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tan Dun

#14 Post autor: Kaonashi » pt lip 11, 2014 16:04 pm

Ale Tan Dun to kompozytor muzyki poważnej i to go diametralnie różni od Zimmera. Także porównywanie ich karier nie ma większego sensu.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tan Dun

#15 Post autor: Wawrzyniec » pt lip 11, 2014 16:06 pm

Ja to wiem, zresztą z tą powagą to też słyszałem różne ciekawe historie odnośnie jego koncertu na FMFie i jakiś kamieniach. Mnie wtedy nie było, ale podobno nawet na konserwatywny Kraków to było za poważne. ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ