Wojciech Kilar

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#61 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 20:20 pm

Wojtek pisze:
Adam pisze:
Cisek pisze:Wszystko rozumiem, ale i tak zgrzyta takie mówienie o czyjejś śmierci.
typowe dla tego forum - coś mniej ambitne, to obśmiać, nawet kogoś śmierć (będąc przy tym niedoinformowanym), no i kategoryzacja ludzi... bo tu Kilar, a tu przecież "tylko" Walker.
Mówi koleś, który stwierdził, że Williams nie napisze nowych Gwiezdnych Wojen, bo będzie miał przymiarki do trumny :roll:
Adam pisze:Kilar od pół roku jeździł na wózku i męczył się strasznie. Odszedł godnie, zostawił po sobie dorobek.
Pisali właściwie gdzies o tym? Bo teraz piszą, że Kilar był chory, a i na wystąpieniach już od jakiegoś czasu nie wyglądał najlepiej, ale takiego info nie kojarzę
bo nie ma i nie było takiego info, ale wiem to od bliskiej mi osoby, która od lat była z Kilarem w serdecznych i bliskich stosunkach. Kilar miał operację na głowę (ogólnie coś z głową bo nie znam aż takich szczegółów) i jeździł na wózku od wakacji.

i co innego brać pod uwagę śmierć kogoś wiekowego za parę lat, nawet w luźnej formie że po prostu ktoś może umrzeć, a co innego lekceważąco kategoryzować ludzi ze względu na to czym się zajmowali, i jak umarli, i to po śmierci ich obu. tak więc nie brnij w faila dalej...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#62 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 20:21 pm

Wawrzyniec pisze:
Wojtek pisze:może niech Marek to przeniesie albo pokasuje.
O nie, żadnego kasowania, czy przenoszenia! Niech to zostanie i niech będzie dobrze widoczne, gdyż to licytowanie śmiercią jest po prostu niesmaczne.

Dla mnie akurat po ludzku człowieka szkoda, żal odchodzących. Wiadomo, że szczególnie żal tych, którzy swój wielki talent zabierają do grobu, ale nie oznacza to, że tym z mniejszym talentem należy się mniejszy szacunek i że ich opłakiwać nie można.
Te se wydrukuj i powieś na ścianie albo przekopiouj na główną filmmusic - mi chodzi o to, żeby nie zaśmiecać wątku Kilara, dlatego przeprosiłem i chciałem zakończyć wątek Walker już wcześniej, no ale widać Wy z Adamem moralnie oburzeni (w przypadku Adama to dopiero zabawne) będzie to ciągnać jeszcze na trzy strony i teraz zamiast wątku o Kilarze będzie wątek Jak Okropny Wojtek Był Na Tyle Bezczelny Że Powiedział Niesmaczną Uwagę Na Temat Wybitnego Paula Walkera. Jak chcecie to ciągnąć, to se załóż osobny temat na umoralnianie.

Wawrzyniec pisze:Filmmusicreporter raczej rzadko coś publikuje w niedzielę, a nawet jak nie zapoda tej informacji to co? Należy ich pobić?
Tak, dokładnie o to mi chodziło w moim poście.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#63 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 20:23 pm

Adam pisze:bo nie ma i nie było takiego info, ale wiem to od bliskiej mi osoby, która od lat była z Kilarem w serdecznych i bliskich stosunkach. Kilar miał operację na głowę (ogólnie coś z głową bo nie znam aż takich szczegółów) i jeździł na wózku od wakacji.
Przykra sprawa.
Adam pisze:i co innego brać pod uwagę śmierć kogoś wiekowego za parę lat, nawet w luźnej formie że po prostu ktoś może umrzeć, a co innego lekceważąco kategoryzować ludzi ze względu na to czym się zajmowali, i jak umarli, i to po śmierci ich obu. tak więc nie brnij w faila dalej...
Ja tak bardzo brnąłem w faila, że przeprosiłem za ten żart, po czym przyszedł Adam z musztardą po obiedzie i teraz się dyskusja ciągnie dalej. Inna sprawa, że Ty do nabijania się z czyjejś śmierci zawsze byłeś pierwszy czy to z gifem czy z jakimś tekstem (i jeszcze się zasłaniałeś tym, że cały internet tak robi - vide śmierć Tony'ego Scotta), no chyba, że umarł ktoś, kto pracował przy Bondach. Więc bądź tak dobry i sam nie brnij, bo teraz dajesz popis tylko swojej hipokryzji.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#64 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 20:35 pm

Scott to był upały reżyser który sam z własnego widzimisie skoczył na główkę z mostu. I to zostało skomentowane po prostu jak na głupią rzecz przystało, bo takową była ta sytuacja. A nie człowiek! sytuacja z Williamsem już była wyjaśniona, którą chciałeś przekręcić (stwierdzenie że za przysłowiowe 20 lat ktoś się będzie szykował do trumny a nie do star wars, nie jest specjalnie czymś odkrywczym, zwazywszy na to że ten ktoś ma teraz już po 80tce).. A o innych sprawach się nie wypowiadałem. Porównywaniei wyciąganie tego, do tego zestawianie z tragiczną i nie z własnej winy śmiercią znanego aktora o której okolicznościach się nawet nei chciało doczytać, oraz śmiercią staruszka po długiej chorobie z wielkim muzycznym dorobkiem, jest słabe po prostu. I nie ja wyskoczyłem jak musztarda po obiedzie, bo wcześniej już dwie inne osoby Ci zwróciły uwagę.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#65 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 20:40 pm

Adam pisze:Scott to był upały reżyser który sam z własnego widzimisie skoczył na główkę z mostu. I to zostało skomentowane po prostu jako rzecz głupia, bo takową była.
No to teraz szokująca informacja dla Ciebie, że zdrowi psychicznie ludzie bez depresji rzadko skaczą na główkę z mostu. Więc też się nie zasłaniaj cudzą głupotą, bo Scott najwyraźniej miał problemy psychiczne lub osobiste i taki żart jest równie nie na miejscu, jak mój. I nie skomentowałeś tego jako głupiego czynu, tylko pojechaleś przy okazji film jego brata.
Adam pisze:sytuacja z Williamsem już była wyjaśniona, którą chciałeś przekręcić.
Jak chciałem ją przekręcić? Powtórzyłem tylko to, co Ty sam powiedziałeś.
Adam pisze:(stwierdzenie że za przysłowiowe 20 lat ktoś się będzie szykował do trumny a nie do star wars, nie jest specjalnie czymś odkrywczym, zwazywszy na to że ten ktoś ma teraz już po 80tce)
O ile dobrze pamiętam, tekst dotyczył albo najbliższej części SW albo Tintina - trochę bliżej niż 20 lat. Bądź łaskaw i przestań wszystkim wmawiać, że coś przekręcają, skoro robisz to tylko Ty.
Adam pisze:I nie ja wyskoczyłem jak musztarda po obiedzie, bo wcześniej już dwie inne osoby Ci zwróciły uwagę.
Widać nawet nie rozumiesz, co czytasz - wyskoczyłeś jak musztarda po obiedzie, bo dwie osoby zwróciły mi uwagę, a ja dwa razy przeprosiłem i przyznałem, że żart był nie na miejscu. Natomiast Ty przyszedłes i zacząłeś dalej ciągnąć wątek. No i oczywiście Ty sam nie przyznasz, że Twoje żarty są niesmaczne, bo z samobójców można kręcić bekę.


Ponownie apeluję do Marka, żeby to przeniósł (skoro tak bardzo Wawrzyńcowi zależy), żeby nie zaśmiecać tematu Kilara.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#66 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 20:43 pm

żeby obrażony Wojtek nie oftopił dalej, to pod tym linkiem kilk wypowiedzi znajomych Kilara z dziś:

http://www.polskieradio.pl/8/192/Artyku ... -Hollywood
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#67 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 20:50 pm

Ta... Przyjdzie Adam, rozkopie zakopaną aferę, rozkręci offtopa, odkręci kota ogonem i zwali na kogoś, że ktoś się obraza... :P


Ale masz rację, nie offtopmy.
Penderecki pisze:Myślę, że nikt nie potrafił zbliżyć się tak do muzyki Podhala i przetworzyć ją artystycznie, nawet Szymanowski
Odważne stwierdzenie. Ciekawy artykuł.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#68 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 20:57 pm

najważniejsze że Bronek stanął dziś na wysokości zadania.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#69 Post autor: Paweł Stroiński » ndz gru 29, 2013 20:59 pm

Adam pisze:Scott to był upały reżyser który sam z własnego widzimisie skoczył na główkę z mostu. I to zostało skomentowane po prostu jak na głupią rzecz przystało, bo takową była ta sytuacja. A nie człowiek! sytuacja z Williamsem już była wyjaśniona, którą chciałeś przekręcić (stwierdzenie że za przysłowiowe 20 lat ktoś się będzie szykował do trumny a nie do star wars, nie jest specjalnie czymś odkrywczym, zwazywszy na to że ten ktoś ma teraz już po 80tce).. A o innych sprawach się nie wypowiadałem. Porównywaniei wyciąganie tego, do tego zestawianie z tragiczną i nie z własnej winy śmiercią znanego aktora o której okolicznościach się nawet nei chciało doczytać, oraz śmiercią staruszka po długiej chorobie z wielkim muzycznym dorobkiem, jest słabe po prostu. I nie ja wyskoczyłem jak musztarda po obiedzie, bo wcześniej już dwie inne osoby Ci zwróciły uwagę.
Tony Scott to był tak upadły reżyser, że wszyscy krytycy jeszcze za jego życia uznali Unstoppable za jeden z najlepszych filmów w jego karierze, ale, tak, nie offtopmy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#70 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 21:07 pm

dokument Credo który premierowo puścili dziś o 19 na dwójce zawiera ostatni wywiad z Kilarem zarejestrowany w formie dokumentu niecały rok temu. Niestety całość wyłącznie o Częstochowie, wierze i tego jak Kościół wpłynął na jego muzykę. O muzyce filmowej nie było nic. No ale taki typ i forma dokumentu...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Wojciech Kilar

#71 Post autor: Wojteł » ndz gru 29, 2013 21:10 pm

Ktoś to nagrywał?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#72 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 21:14 pm

na itvp.pl pewnie będzie, tam wszystko zawsze dają..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#73 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 29, 2013 21:23 pm

#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wojciech Kilar

#74 Post autor: Adam » ndz gru 29, 2013 21:25 pm

wszędzie tylko tą samą ang klepsydrę od AP przeklejają. tylko BBC się pokusiło na video materiał przeszło minutowy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wojciech Kilar

#75 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 29, 2013 21:26 pm

Nie piszą źle, piszą też źle.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ